не съм като другите майки....

  • 11 664
  • 204
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
О, никога не съм твърдяла, че този контингент постоянно градинско присъствие е "по- долу", "по- горе" или не знам накъде по-... ориентирано от мен. Вероятно е просто малко "по- в страни" от разбиранията ми. Просто не ми е приятно и интересно поддържането на контакти от такъв характер, за което и писах. Вдигам си шапката, когато ми кадят до количката, плюят ми семки в краката или чоплят поредния пакет зрънчо и подават на малкия с добронамерен тон "Айде, вземи си.", пък аз чакам да ни стане времето за обяда. Не ми се обсъждат нито Иван, нито Стоян, нито дори размерът на майчинството. Децата ми има с кого да си комуникират- имам си лични приятели и познати, има си училище, градина, школа и т.н. Просто мой избор.
Ако ми беше интересно или приятно, ако имах нужда от такива контакти- ами много просто, щях да ги поддържам и аз.


Евала за думите ти, БРАВО! Бих го казала точно по този начин!  bouquet

# 136
  • Мнения: 156
Мьжко момиЧе сьм и допреди да родя май с ни една жена не можах да се сближа.. все ме гледаха като полеzно иzкопаемо... Що слуШам метьл, Що куфея и ходя по концерти, Що лятото сьм пьрва пуШка по мотосьборите и карам 600 кб мотор., Що все правя раzни откаЧени и "мьжки" неЩа, и все с компания "мьжортя" се водя... и пр. и пр.
Исках да се сдружа, ма те неЩо не ме вьzприемаха.... и не се полуЧаваШе.
Намерих си я най_ накрая, такава каквато исках, тоЧНо такава като мен...
И много си я обиЧам...
Пьк другите жени като не ме раzбират... да ходят да пасат
Мьжко момиЧе сьм и допреди да родя май с ни една жена не можах да се сближа.. все ме гледаха като полеzно иzкопаемо...
Исках да се сдружа, ма те неЩо не ме вьzприемаха.... и не се полуЧаваШе.

Не знам за Вас, но на мен определено ми е тъжно, че все нещо не се получава....
Тъжно е да си сам.
Като чета това, все едно чета за себе си. Да вземем да си направим клуб на НЕредовните Joy майки.

# 137
  • Мнения: 3 611
Мьжко момиЧе сьм и допреди да родя май с ни една жена не можах да се сближа.. все ме гледаха като полеzно иzкопаемо...
Исках да се сдружа, ма те неЩо не ме вьzприемаха.... и не се полуЧаваШе.

Не знам за Вас, но на мен определено ми е тъжно, че все нещо не се получава....
Тъжно е да си сам.

Ми аz не сьм сама... все с момЧета бях, после пьк в мьжки компании... в студентските години живеех с 2 момЧета на квартира... супер се раzбирахме  Grinning
Кофтито е, Че не можах да се науЧа да бьда кокона... нямаШе кой да ми покаже как да се гримирам, как да се глеzя... да вьрвя на токове...
тея и оЩе много други женски неЩа ги пропуснах...  Confused

# 138
  • Мнения: 66
е и аз се включвам и на мен вече ми е писнало все едно е същто дасе обсъжда а си мислех че само аз сам таква(никаква)маика Wink Wink Wink

# 139
  • София
  • Мнения: 10 515
Наоколо няма "други майки", из квартала, де. Имало е моменти, когато съм завиждала на групичките. Защото ми е било изключително тежко да съм сама с дъщеря ми по цял ден. Но като ги гледам колко са досадени и "групарките", явно нищо не съм изпуснала.

# 140
  • Мнения: 185
Момичета, тъй както сме 'странни и различни' дали ако можеше да се съберем, щяхме да се харесаме. И на мен ми липсва дружка, особено в разходките.

# 141
  • Мнения: 3 611
Момичета, тъй както сме 'странни и различни' дали ако можеше да се съберем, щяхме да се харесаме. И на мен ми липсва дружка, особено в разходките.

Едва ли... всиЧки сме баШкЬ странни (както обиЧа да каzва баба ми)..  Crazy

# 142
  • Мнения: 363
и аз не се виждам сближена с другите майки
и тея разговори - толкова време раждах, 5 часа бях с 5 см разкритие, акаме твърдо/меко, ядеме каши от заешко и т.н.
УЖАС!!!

# 143
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 430
 Има разбира се, но пък краставите магарета винаги се надушват. Mr. Green

 А и съм сигурна, че някои от майките в групичките по градинките са там просто за да не са сами, а не защото им се говори за памперси и тн., ама когато си с хора с които просто няма какво да си кажеш и почват да говорят за памперси, нормално. Стратегията е да се бухнеш в групата, да откриеш краставите магарета и да не ти пука.  Peace

# 144
  • Мнения: 698
Хей, да си намериш майка - приятел е като да срещнеш любовта. Не става насила, не става планирано. А може и въобще да не стане. С първото ми дете бях малко по принуда, от уважение, в една съседка компания, познавахме се отпреди и ми беше неудобно да ги отбягвам. Сядах за малко при тях, пиехме кафе и тръгвах с бебето нанякъде, аз по принцип не мога да стоя дълго на едно място. Докато веднъж разбрах, че са се скарали с кого накъде ходя. Казах им ,че не участвам в сапунени сериали и се почувствах свободна да не пия кафето си с тях. С второто дете пак понякога се чувствам самотна. Но пък имаме голям парк наблизо и една-две майки, които се срещаме случайно и рядко, но които са приятни и са на моя вълна. Не е нужно винаги да си говорим за нещо, дори самото присъствие носи усещане. Но  не е свързано само с децата. И без тях - имам една-две приятелки, с които наистина ми е интересно да разговарям. И няколко приятели - мъже. Техният начин на мислене явно ми харесва повече.  Joy

# 145
  • Мнения: 156
Това за мъжете го споделяме повечето тук присъстващи май. Laughing
Проблемът е в другите момичета, защото хора като нас им изглеждат надути. И се дистанцират. А пък на мен също не ми се говори за 5см-рови разкрития. Sick И още нещо. Аз не чуствам проблема, защото не търся компанията им съзнателно и нищо подобно не ми липсва.
Може би щяхме да се харесаме, ако имахме възможност да се видим.  #Crazy

# 146
  • Мнения: 2 448
Макар, че родих на 30, тогавашните ми приятелки нямаха и все още нямат деца. С тези жени от родилния дом не се сближих с нито една, видяхме се по 2-3 пъти и дотам. След това "по градинките" се запознах с много други мами, заформихме се 4 дружки, които заедно си гледахме бебетата до около годинката, когато двете се върнаха на работа. Но аз се сближих само с третата, с която още от самото начало можехме да си говорим и за нещо друго освен повърнато и памперси. Laughing Тя ми е близка приятелка и до днес и макар, че в момента е за няколко месеца в Париж и очаква второ, пак поддържаме връзка и ни е все така приятно заедно. Така, че темата "бебе" е първото покрай което можеш да завържеш дружки, но ако остане единствената приятелство не се получава.

# 147
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 430
Така, че темата "бебе" е първото покрай което можеш да завържеш дружки, но ако остане единствената приятелство не се получава.

 Peace  202uu Ей това се опитвах да кажа и аз.

# 148
  • Мнения: 2 448
Аз винаги съм си била чешит, ама току що, разбрах, че хич ама хич не съм като повечето майки. Да ви кажа за какво иде реч. Много рядко влизам във форумите "майки бъдещи и настоящи, понеже се пише повече за малки бебета или бременност и едва ли ще съм толкова полезна, все пак хлапето на 4 години, малко са ми по-дручки проблемите, но реших да надникна и що да видя - 40 страници тема "смешно ли е раждането"? Ако на Кiкка и е странно по градинките да се обсъжда разкритие и прочее да надникне там за какво става дума.То клизми ли не бяха описани с подробности, не е за разправяне. Shocked Това дори и за шегичка ми е малко..........  И не са една или две случки да речеш. Оставам си с почудата. newsm78

# 149
  • София
  • Мнения: 3 099
Да ви кажа, нашият януарски отбор (2007) обсъжда основно мъжете - бивши, настоящи и бъдещи.  Sunglasses Няма такъв купон - от ранна бременност, до наши дни, се веселим с повод или без, близки сме, гостуваме си, приятелски семейства станахме... Вече по сбирките идват максимум 1-2 бебета... Срам ни е, но търпим...

Общи условия

Активация на акаунт