М & БИ - 64

  • 23 207
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
Кате, как ме е яд че не го купих това поло, 5 лв се изяждат, 5 лв се изпиват, а това многофункционално потник-поло вечно остава да правиш експерименти с него, как още може да се облече  Joy
Хмммм искаш да кажеш че искаш да го обърнеш  Shocked ти ще накараш сестрите на мъжа ти да подтичват около тебе с параван от "ония" завеси като се разхождаш ми се струва.  hahaha 

Срещата с хабибито се отлага по технически и лични прични. А и насила хубост не става - какви ли не комбинации пробвах, едното уредя друго изскочи. Уж отивам за нещо хубаво, а едва ли не на мускули и със стиснати зъби трябва се домогвам и пак не става. Така че явно ще се срещаме на родна земя, ако не ме ядоса отново  Mr. Green
А и след след разказите на Катя току виж съм решила да прегледам портфолиото с берберски лични ергени, които ще донесе на връщане  Whistling   


 

# 76
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Деси мисля , че оправих линка за заведението по горе - пробвай пак .
А тя къщата ви като партиен дом - каменна , стабилна , изрисувана - дразниш ни ти , ама ще ти се тупнем на гости --- А? Момичета ? В тая арабска гостна колко сладки приказки и вкусотии можем да употребим хахахах....А вие къде се женихте там или тук , или и на двете места - пищна ли беше сватбата - все искам да питам всички и най-накрая се пресрамих , но ако ви е твърде лично не казвайте нищо .

# 77
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Добро утро и от мен!  Hug

Гледам още емоции от срещата се носят - значи трябва да е било много приятно!  Hug

Деси, тази гостна традиционна ли е? Напомня ми на миндерите от едно време. Ето от къде идват значи. Цветовете също ми напомнят за България - много е хубаво. Иначе аз си заплювам беседката. Пу първа!  Laughing

Другарче, много интересен въпрос - айде разказвай и ти за вашата сватба.

Ние имахме 3  Shocked сватби хехе - е не съвсем де, но почти. Първата и официална беше само аз и съпругът ми, когато подписахме брак, това се случи на най-приказното и красиво място на света - Хавай  Heart Eyes Съпругът ми беше награден от работата му със 5-дневна екскурзия и ние естествено трябваше да направим нещо щуро и романтично и какво по-по-по- от това да се оженим  Embarassed Laughing.След това в България отидохме с цялото семейство на ресторант да отпразнуваме - нямаше дандании, просто си седнахме, хапнахме и на сладка приказка. Бяхме някъде 10 човека. Най-сконфузно за мъжа ми беше, като нашите решиха да викат Горчиво - и ние и двамата потънахме от срам - можете да си представите каква картинка бяхме. И последното събитие беше в Мароко - някъде към 50-60  Shocked от най-близката рода - беше голяма дандания - беше в къщата на свекърите, където първият етаж е направен само за гости  Rolling Eyes - имаше жива музика, много танци, почерпки със сладки, чай и кафе - беше много хубаво, но и доста различно за мен. В албумчето снимката с кафтана ми е от този ден.

# 78
  • Мнения: 206
Деска много ми хареса къщата, то камък то чудо, машаллах. Най ми хареса беседката (то като нещо историческо стои) и гостната, ей така е било долу-горе и тука по турско време в големите одаи на къщите. Аз помня в къщата на дядо ми (лека му пръст) имаше такава стая, само дето беше на втория кат на къщата. а при арабите е на 1-я. Почти без мебели, голям простор за много хора и сладка приказка на кафе. Там има ли такива чашки за кафе без дръжка, за филджан кафе? Тук отдавна не съм виждала такива...
Деси аз мислех, че Цеци вече има парола... направо сме  я забравили  Flutter

# 79
  • Мнения: 100

Рали-чакахме те -защо не дойде Sad


Дуа, бързах, бързах и пак окъснях  Embarassed Embarassed Нямах телефон на никоя от вас да попитам къде сте, за да се присъединя. Нищо, другия път ще дойда! Между другото, много сте хубави всички, пу пу машала!! Още ме е яд, че пропуснах... А иначе бях навън, даже минах покрай Халите и Пиротска, видях една много симпатична, и както казваш не много висока жена със син хиджаб, и дори се загледах и се усмихнах, леле ако си била ти... А мислех да спра и да попитам, но си казах - къде е НДК, къде - Пиротска... подминах си.... ако си се разхождала там някъде около 3 да речем....  Hug
Иначе не пропуснах да навестя един арабски магазин на женския пазар - оставих завидна сума за смес за фалафели, арабски питки, продукти за табуле и най - вече за локуми със шам - фъстък. Ммммм, няма по-вкусно нещо на света...(леле, леле а колко неща не съм опитала още..) Странно ми прозвуча "локум с листенца от рози", но ... днес ходих пак до същия магазин СПЕЦИАЛНО за локуми (принципно такова не слагам в устата си, ама арабския е някак си като желе...) Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Деси,  и Сексито беше попитала за парола... и тя е отдавна с нас... Дайте и на нея, ако някой не е против. Аз лично не съм, нито за нея, нито за Катето и Цеци Heart Eyes

Дала, как сте там... минава ли вируса вече....?? Леле твоя хамам... направо да завиди човек...  Crazy Flutter Искам и аз.... аз си намерих сега една школа по бейли денс, и към цената на билета е включен и половин час "процедура" - може да е инфрачервена сауна, обикновена сауна или пък парна баня - КАЛДАРИУМ, АЗИАТСКА ПАРНА БАНЯ, ТЕПИДАРИУМ, ЛАКОНИУМ или ХАМАМ. Мисля да започна с последното...  Wink Ще ги пробвам, а за инфрачервената сауна пише, че имала много отслабващ ефект.  Peace Peace Peace

Момичета, и аз вчера си търсех блузки и се нагледах на "красоти" - такива, които описахте - поло с гол гръб са явно много модни напоследък.... видях една такава и с приятелката ми точно същото коментирахме... А днес пък си харесах един шал за глава... нещо като шал, пригоден на шапка с ластици и отзад краищата му висят..може да се сложат и отстрани, както му харесва на човек. Много добре ми стоеше, да ме пита човек защо не си го купих... утре ще отида, дано не свърши...  Flutter

Лили, Принцеска, Дезърт,къде сте??? Уахейщини  Hug Hug  Hug Лили, свърза ли се с мамите, които не пишат?? Ще дойдат ли да се запознаем и ние-новите с тях, кажи им, че ни е интересно да разкажат за техния живот!!  Heart Eyes

Абра, дано нещата при вас с хабибито се наредят по най - добрия начин и за двама ви!! Еее значи, като чуя така за проблеми с тия масрита и вече не знам.... иде ми да ги хвана и...  #2gunfire #2gunfire  Laughing Стискам палчетата, мила!!

Момичета, само информативно - мидите са филтартори и задържат всякакви отрови, които се наслагват в морето... Мой съвет е да не ги консумирате, но както си решите!!  Hug

Оле, Хари, все още не съм ти писала за очите  Embarassed Embarassed Обещавам в най - скоро време, просто тия дни не се задържам много пред компютъра... Извини ме!   bouquet Та, какво каза за чая Нуми? Харесва ли ти на теб? Пише, че е органик и той  Wink  Мен лично ме очарова тоя чай, момичета, ако някъде намерите-пробвайте го, много е хубав!! Аз съм търсила в България, но никъде не намерих да си купя.
http://www.worldpantry.com/cgi-bin/ncommerce3/ExecMacro/numitea/home.d2w/report#b

На всички пожелавам хубава вечер! Салам!    newsm51

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 19:59 от Eye of Ra

# 80
  • Мнения: 55
Другарче мила, линка ти е към сайта на един сравнително нов ресторант, от който всъщност така и не съм срещнала доволни,но това е друга тема на разговор. Има друг ресторант,който е в дясно от пътя и е на собственика на мидената ферма.
А относно полезността на морските миди ,да наистина има хора с непоносимост към тази храна ,най-малко деца .Но девер ми е лекар ,а с него двамата сме като унищожители на тази храна ,от него зная че полезните вещества които съдържат са повече от вредните.Eye of Ra абе мила ,как на морско чадо да кажеш ,че мидите са вредни ,такова нещо не съществува Simple Smile Joy Това което казваш е наистина вярно, но зависи от трайността на продукта. Ето малко по темата http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=3615 ,http://www.gladen.bg/interesting.php?ID=17

Тахмин  и днес не се е записала ,колко много има да разправя. А и си чакам рецептата за масленки.

Само за протокола ,ние не сме правили сватба ,за това и на мен ще ми е много интересно да разправяте мили ми арабски хубавелки.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 81
  • Мнения: 3 804
Катя и Цеци изпратете ми мейлите си на ли4ни
хаяти катя събота и неделя не влиза,така 4е я о4акваме в понеделник
другар4е от гости не се плаша/то зависи от гостите,ама вие не спадате в тази категория Laughing/ та тази гостна не е в къщи,а в пристройката за гости-има и баня и кухня за по голямо удобство
за сватбата наша си беше в БГ-типи4но българска с лек арабски привкус

# 82
  • Мнения: 800
Хопала-тропала, Деска, точно ме спомена  и аз се появявам да те опровергая Mr. Green
Влизам понякога и през уикенда, но главно като остана в СФ, от къщи по-рядко,че имам повечко работа. Пък и мисля др.месец като ни изтече договора към БТК да не го подновяваме, мама и баба не им трябва интернет Heart Eyes

Хаяти, осъществи ли идеята с прическата. Аз вчера се подстригнах връхчетата само, фризьора каза, че ако бил на мое място, щял да се офъка съвсем късо Thinking  Аз пък се мъча да я пусна дълга.

Масленки- 500гр. брашно, 1 часа полуразтопена мас, 1 чаша пудра захар, ох, хубава работа, забравих яица слагаха ли се Embarassed  и с шприца готово, утре и снимков материал ще приложа

Хубаво сте си изкарали на срещата нали? Joy


Хари, абсолютно с 2л кола започва деня ми. Понякога като се събудя през нощта също глътвам Embarassed  Издувам се разбира се, но..... Това е моята дрога, кафенце не пия, цигарки хич, но без кола не мога. Не знам от внушщение или съм се пристрастила, но ми става лошо, ако не пия.

Снежанаоще 3 седмици ще седи. Но друг ще дойде.Не ни оставят да се порадваме на самотата #2gunfire

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 21:57 от tahmine

# 83
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ето ви масленки с кр. масло :

Сухи маслени сладки

1п.(125гр)кр. масло
1ч.ч.(200мл)олио
1ч.ч.пудра захар
1ч.ч. кис.мляко
около 1 кг. брашно
1/2ч.л. сода бикарбонат

Разбиват се маслото и захарта, на части се прибавя олиото,кис.мляко с угасената сода и с брашното се замесва трошливо тесто . Ако много се троши може да се прибавят няколко лъжички вода за по-добра спойка.
Може да се оформят на пурички с плънка от сладко , орехи омесени с белтък и захар , на мидички пак с плънка , или просто на пръстчета . Пекът се на слаба фурна , да останат белички , още топли се овалват в пудра захар ароматизирана с ванилия .

Действайте като имате мерак ! Успех !



Аз бях екшън булка - прибрах се от ресторанта с междугратски автобус .....абе голям смях ...

# 84
  • Мнения: 177
   Привет и от мен,най-после свършиха задачите за днес.Изпратихме племенницата и сега цял ден ми е много криво,май скоро ще се наканя да и гостувам.Погачата и тя мина,видях се с лели и стринки дето не бях виждала от години.Най-после успях да поразменя телефони с родата,че в последните години по често се виждам с братовчедите на мъжа ми от моите.Децата останаха при баща си и като се прибрах се чудех къде да стъпя за да вляза,но с общи усилия пооправихме.Махмуд само мрънка от тия пъпки,но не са толкова много,поне по лицето и врата,а Хамуди като го види само го гони и пита да го зарази ли иска,ама като го накарах да си приготвя чантата за у-ще утре вика-Ама брат ми не ме ли зарази и мен? Днес имам и хубава вест от приятелката ми в Ливан,има си четвърто дете-син Рами.А за моята сватба,тя беше типично българска,цялата ми рода и всички приятели на мъжа ми които тогава бяха в България.Само дето музиката беше българска и арабска .Много държах да имам хубава сватба и затова доста време сама си организирах нещата,от украсата на залата ,лимузина,гримьори,фризьори,рокля,рокли в същия стил като моя за шаферките,костюм за мъжа ми,сувенири за гостите и въобще всичко за което се сетя беше по мои вкус.Не сме спазвали никакви традиции,освен ,че майка ми ни посрещна в ресторанта с пита със сол и мед и шаферките ми раздаваха на гостите сувенири за спомен.Аз много си харесвам сватбата и често с децата я гледаме,а явно и на роднините ми им е харесала щом и днес на погачата се сещаха за нея.Преди това имах и два пъти религьозен брак с мъжа ми,първия на който уж нямаше да има никой освен аз,той и двама приятели свидетели,а то дойдоха към 20 човека и после ги водихме на турски ресторант.А втория по принуда,защото след известно време като тръгнах за Ливан от посолството ми поискаха документ,че сме женени и отидохме в мюфтийството се оказа ,че забравили да ни впишат и набързо повторихме процедурата,имаше един приятел с нас а за втори свидетел взехме едно момче от портиерите.В Ливан също искаха да ни правят сватба,ама не ни се занимаваше и отказахме.По-късно когато се занимавах със сватбени облекла и някои рокли така ми харесваха все виках на мъжа ми,освен да направим и една сватба в Ливан,ама той само това и чакаше......та ми се размина.

# 85
  • Мнения: 725
а другарче, по подробно за свадбата.....сьбуди любопитството.....

# 86
  • Мнения: 1 655
Слагам сутрешното кафе и изчезвам

# 87
  • Мнения: 206
Има ли mamamaria днес рожден ден или няма??????  newsm78
Едно птиче от skype ми каза така, ама аз първо да проверя да не се изложа нещо и тортатат и подаръците ми да отидат бадева   bouquet  chef
Обаче ако има...
Нека да е много щастлива, да има любов и късмет и пак да се върне в Оман един ден, Аллах е добър и ако тя много го иска един ден и това ще стане Simple Smile
 newsm59 nbirthday newsm67  party023  bigdance2

# 88
  • Мнения: 110
Добър ден, момичета!

Интересна тема - за сватбите - за всички наши сватби ще разкажа като се прибера от Мароко. И ние като ТарикМом имахме вече един много странен годеж - Абра вече е посветена, една сватба с подписване в Белгия и сега ме чака една берберска церемония.

Абра, ми ей на...това поло - уф амааа, пък то беше за анорексички: сестрите не параван, ами цяла палатка ще носят покрай мене.

А вие със сладоледа Как се справихте? И да сте се надвиквали 3-те, мароканска врява не можете да докарате. За твоето хабиби, съжалявам, но понякога е нужно повече време. За берберските ергени... ще си във списъка с препоръчаните моми.

Другарче
, що щек след сватбата с междуградски автобус?

А да ви кажа как намерих форума тук - търсех нещо с "марокански" и попадам на един постинг на ТарикМам, за "мароканска свеки". ТарикМам, ще ти купя подарък.

Тахмине, сега пък сладки с мас?  newsm78   

# 89
  • Мнения: 161
 bowuu
Добро Утро момичета

Вени Благодаря за пожеланията - имам рожден ден  Peace Голямо ЦРУ си- всичко знаеш! И да не се върна в Оман- важното е че вече съм в хармония със себе си   bouquet

Весел и успешен ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт