Какво става с тази кашлица

  • 19 332
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 311
Глухарче опитай с билкови сиропи- Тусавит(от мащерка и жиливляк), Мукоплант( жиливляк), Хустагил( мащерка) или Проспан(бръшлян).Аз поне знам тези, може да има и други. Според мен сиропа е неподходящ за кашлицата. Давай и чайчета с мед. Имуностимуланти . Дано да се оправи бързо детето.

Към тези сиропи искам да добавя и българския сироп ''Биокс Тими'' от мащерка е, като Хустагила.  Тази зима съм взимала два пъти от него и на моята дъщеря добре и действа, а и определено го предпочита на вкус пред Хустагила.

# 16
  • Мнения: 1 032

Още утре ще потърся, защото аптекарката ми каза, че исландския лишей действа много добре при ларингитни състояния. А на мойта дъщеря именно това й е проблема. Дано поне тези хапченца започне да смуче, че като се разболее от сиропи стомахчето й става ужас.

# 17
  • Мнения: 1 984
oбсъдете нужда от инхалаторно приложение на фликсотид или подобен препарат.

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 01:36 от tonev

# 18
  • Мнения: 433
Мисля,че е най-добре първо да установиш от къде е кашлицата ,защото ако е от гърлото няма нужда от такива сиропи.Стодал зная от лекар,че действа само първите 4 дни.Иначе последно време нашата лекарка изписва едно македонско сиропче Алтея.А ако искаш бабини рецепти пиши на лични,мога да ти дам няколко дано ти помогнат,но първо установете от къде е кашлицата.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Стодал никога не ми е вършил работа ако трябва да съм откровена. Знам , че е за всякакъв вид кашлица , но не съм доволна от действието му дори и в начален етап на болестта.

# 20
  • Мнения: 582
Уф, всяка втора майка се оплаква от тази кашлица-голяма напаст  #2gunfire
На нас Синекода ни помогна...

# 21
  • Мнения: 130
Напоследък на сина ми много му помага Фитолор-сироп с бяла ружа и лайка.Не зная от каква възраст може да се дава,проверете в аптеките.Има и таблетки за смучене при раздразнено гърло-на нас ни помагат.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Спрях всички сиропи и кашлицата драстично намаля.Днес вече се кърти хубаво.Явно сиропа е бил неподходящ за типа кашлица.
ivben моя прави страшни кризи след Мукоплант.Докато се усетя,че е от него на няколко пъти ми е изкарвал ангелите.
tonev все повече се замислям за инхалатор.Почти винаги след като му се зачерви гърлото и се разкашля вечерта ми прави и ларингитна криза.На два пъти съм стигала до спешното.Така че и аз мисля че няма да е зле да имам под ръка един инхалатор.
А тези Исла Муус съм му ги давала и наистина са ефикасни,но този път хич не се сетих за тях.Нали ходя на лекар,за да ми постави адекватна диагноза и съответно и лечение.Хич не смея на своя глава да му давам лекарства.

# 23
  • Мнения: 4 753
Правила ли си изследване за коклюш??...  Знам, че той се влачи много време, а и няма нищо лошо да отхвърлиш тази диагноза...  Peace

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля, че следващата стъпка, която трябва да направиш е да си смениш педиатъра. Аз и в други теми съм ти го казвала( мисля , че беше относно тайлол хот- където на 2 годишно дете те  беше съветвал да даваш 3 прахчета #Crazy)

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е нея я смених,сега май и тази ще трябва да сменям.Вече съм отчаяна,останаха ли съвестни доктори Confused

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Гледам , че си от Варна. Не мога да ти помогна. Питай майките има доста майки във форума от Варна. Дано да нацелиш добър детски лекар. Това е много важно за здравето на детето.
Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт