Да се пенсионираме на 75г !!!

  • 3 750
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Защото "служеха на Партията и Родината".

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
Ох, от ден на ден по-голяма идиотия измислят.
Направо не знам дали има смисъл от осигуровки за пенсия в такъв случай.

Дори сега много малко са работещите пенсионери след 70 години(аз лично не познавам). Все пак става въпрос и за физическа възможност да се издържи работен ден на тази възраст.
А нашето поколение едва ли ще доживее тези години -  всичките ми познати се оплакват от заболявания, които са характерни за хора около 50 години. А все още сме около 35-40 Sad

# 17
  • Мнения: 2 185
Ох, от ден на ден по-голяма идиотия измислят.
Направо не знам дали има смисъл от осигуровки за пенсия в такъв случай.
Ами не няма  Sad...аз не знам някой от трудоспособна възраст да разчита на бъдеща пенсия, всеки гледа кой както може да се подсигури.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Поне ще се увеличи производството за памперси за възръстни.Не ги е срам, нямам коментар! Close

# 19
  • Мнения: 5 462
Тоя идиот дето го предлага това , дали има родители... кретен !!!

Той е роден през 1933 година и едва ли има родители, но явно иска да продължи да работи депутат.


 Peace
Embarassed Confused

# 20
  • Мнения: 435
Който се чувства работоспоспособен нека да си работи по собствено желание. Защо трябва да умираме работейки #Cussing out

# 21
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Е това ако не е ГАВРА, здраве му кажи Sick #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 15 466
И без това много хора не доживяват до пенсия, а сега искат и никой да не успее да стигне до пенсия. #Cussing out

# 23
  • Мнения: 4 651
Само емоционално гледате на въпроса. Няма млади, които да работят, населението застарява. Това е. В момента около 2 милиона българи в трудоспособна възраст издържат останалите деца, пенсионери и социално слаби. За това искат да увеличат пенсионната възраст.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Как ще гледаме емоционално на въпроса?! Много рационално си гледаме дори. Вероятността да сме работоспособни на такава, че и на сегашната опредерена от закона пенсионна възраст с всяка изминала година намалява. Не стига, че ще се ръсим за осигуровки, а и накрая ще измрем без да ги ползваме!
Населението било такова! Ами, ще бъде! И още сериозен ще става дисбаланса, защото и сегашните млади емигрират.

# 25
  • Мнения: 1 220
Поредната идиотщина!
"Социологическо проучване на Българския червен кръст е показало, че основният проблем на пенсионерите не са ниските доходи, а самотата и откъснатостта от обществото." На това се чудя да се смея или да плача.

# 26
  • Мнения: 2 401
Принципно си права, но не в нашите условия. Защото при тези мизерни пенсии никой не бърза да се пенсионира, а, ако това стане, масово пенсионерите гледат да се хванат на работа пък било то и за минимална заплата.

Принципно знаеш ли каква е средната продължителност на живота в БГ? 72 години

# 27
  • Мнения: X
Мдааааа, време беше да ръснат някоя нова простотия.
То, че няма да доживеем до пенсия - няма, ма защо плащаме осигуровки, че и в два фонда  newsm78 Да вземат да ги махнат - ясно е, че няма да се взима пенсия Tired......

# 28
  • Мнения: 2 401
Сега видях и линка. 
....Това съобщи на пресконференция в Русе проф. Владимир Топенчаров, който като член на Висшия съвет на БСП е ръководител на работна група за подобряване на положението на хората от третата възраст у нас.
Този ли го е предложил???
Това е абсолютна свинщина, ще узаконяват ограбването на работоспособното население.

# 29
  • Мнения: 4 651
Как ще гледаме емоционално на въпроса?! Много рационално си гледаме дори. Вероятността да сме работоспособни на такава, че и на сегашната опредерена от закона пенсионна възраст с всяка изминала година намалява. Не стига, че ще се ръсим за осигуровки, а и накрая ще измрем без да ги ползваме!

Ами и сега никой не ми гарантира, че няма да се спомина на 50 и така да ми заминат на кино внясяните осигуровки.
Има професии, които могат да се упражняват и на 75 години, но тези свързани с големи физически услия и аз не виждам как сте стане.

"В България в момента 100 работещи издържат 82-ма пенсионери, като се очаква до 2050 г. на 100 работещи "да се падат" 123-ма пенсионери."

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=306924

Рационалното за индивида май не се връзва много с рационалното за обществото.

Общи условия

Активация на акаунт