Секцио с пълна анестезия

  • 16 295
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 216
Наложи се секцио по спешност и никой не ме пита каква упойка искам.Но пьк си бях сигурна,че ще ми направят пьлна. лекаря ми се презастрахова. 

# 16
  • Мнения: 4 753
Бях с пълна, но не са ме питали...  newsm78 Може би анестезиолога така си е решил, а може и в нашата болница само с такава да правят...  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 672
Аз съм с висок диоптър. Анестезиологът ми каза, че е по-добре с такъв висок диоптър да съм с пълна упойка. Аз нямах претенции, тъй като и двата вида упойки имат и плюсове и минуси. При следващо секцио, ако трябва да избирам, ще избера пълна.  Peace

# 18
  • Мнения: 28
Аз също раждах със пълна и не съжалявам Peace.Единственото неприятно нещо при мен беше ,че когато излизах от упойка ми беше много студено.Раздвижването и възстановяването стана лесно и бързо.

# 19
  • Мнения: 4 335
Аз бях секцио по спешност и изобщо не са ме питали каква упойка предпо4итам,а ми сложиха пьлна.4увствах се добре след операцията и се вьзстанових много бьрзо,само малко ми драскаше на гьрлото от интубацията.

# 20
  • Мнения: 953
.Единственото неприятно нещо при мен беше ,че когато излизах от упойка ми беше много студено.

Това усещане го има и при нормално раждане без упойка, завиват родилките с дебело одеяло / поне с мен постъпиха така/

# 21
  • Мнения: 2 478
И моето секцио беше с пълна анестезия.Бях го обсъдила предварително с гинеколога и анестезиолога.Но аз предпочитох пълната упойка,защото неисках да бъда будна по време на операцията и защото неисках да ми слагат упойка в гръбначния стълб.
Събудих се почти веднага като от кратък и хубав сън.

# 22
  • Мнения: 728
Наложи ми се секцио по спешност, никой не ме е питал с каква упойка искам да ме оперират, а и на мен не ми пукаше то толкова бързо стана. После като се събудих ми беше много горещо, като на вълни, ужас и бях толкова жадна ( пък те не дават да пиеш вода първия ден). Още същия ден се опитах да ходя, но когато ставах на крака ми се завиваще свят и пак си лягах (имам ниско кръвно). Болка има, няма какво да те лъжа, но те бият през оределено време обезболяващи.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 567
Секциото ми беше с пълна упойка, защото анестезиоложката , която беше на смяна не беше добра в слагането на
спинална упойка, а и нямаше време за друг анестезиолог!

# 24
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Пълна упойка се слага по спешност или по здравословни причини. Момичетата са казали как се слага. Аз родих първия път с пълна, втория с епидурална. По-лесно ми беше възстановяването след второто раждане, мисля си и това, че бях с епидурална ми помогна повече.

# 25
  • Мнения: 1 440
Пълна упойка се налага,когато анестезиолога прецени,че е най-добре!
Как протича?Ами спи се през цялото време,не боли.
Възможна е болка в гърлото след операцията,както и понякога втрисане.

# 26
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Мен ме оперираха по спешност, защото тоновете на бебето започнаха да падат и нямаше време да чакат системата с окситоцин да подейства за предизвикване на по-голямо разкритие!Процедурата по слагане на катетара и пробите за упойка отнеха повече време, ама пак 15 до 20 минутки, самата упойка мисля, че я вкараха през системата, която ми закачиха в операционната вече....не помня отделно да ме е бола анестезиоложката..... Rolling Eyes Видях я само като вкара спринцовката в системата, после ме помилва по бузата и ми каза : "Хайде, спинкай! Приятни сънища! Wink" и аз като талпа - дуф и се събудих вече в реанимацията!
Спокойно, няма нищо страшно! Peace
~~

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И моята операция беше по спешност.Въобще не са ме питали каква упойка искам.Сложиха ми пълна.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Бях секцио с пълна  понеже операцията се наложи в процеса на тръгналото нормално раждане.Както са писали и нагоре болката се търпи.Мен ме заболя много когато се събудих и се изкашлях.Но никой не ми каза, че ще е така и направо ми причерня от болка.На 3 ден си носех бебето, след 5 нямах вече почти никакви болки

# 29
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Отидох в болницата, защото имах леки болки отстрани в корема. След като ме закачиха на машината за следене на сърцето и контракциите - изведнъж сърчицето се загуби - решиха, че трябва да ме режат на секундата. Щях да съм със спинална, но след като анестезиолога ми надупчи гръбнака 20-тина пъти и не можа да уцели, ме сложиха под пълна упойка. От там нататъка не знам какво е станало - събудих се във стаята след това. На първото раздвижване не можах да се мръдна, но после лека полека станах и се разходих. Бих предпочела да раждам нормално 1000 пъти, вместо секцио  Sad

Понеже пълната упойка влияе и над бебето - докторите трябва да действат много бързо да го извадят до няколко минути след като те упоят теб. Много хора сме минали по този път, не се притеснявай - минава и се забравя!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт