Лазерна епилация - 2

  • 256 653
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 245
Аз честно казано се чудя на всички, които се подвеждат по тези апарати. Това разбира се си е мое мнение и други може да не са съгласни, но ще се опитам да се обоснова.

- Дори и най-евтините китайски машини за лазерна и фотоепилация струват най малко около 10'000 Евро, а наистина добрите машини, тези с многогодишна история и многжество медицински изследвания могат да достигнат и 100'000 Евро. Именно затова и процедурите в салоните са на цените, на които са. Защо тези машинки за домашна употреба струват много по-малко?
- При употребата на всички видове лазерни машини се ползват защитни очила, за да не се увредят очите. Как така тук хем има ефект, хем не ти увреждат очите?
- Лазерни машни трябва да се ползват само от специално обучени специалисти, които са запознати не само с характеристиките на апарата, но и с анатомията на кожата и евентуалните реакции, както и в случая с епилацията със структурата на косъма и на какви параметри трябва да се настрои апарата, за да унищожи косъма без да увреди кожата. Такива машини не са подходящи за домашно ползване от неквалифициран персонал.
- Ако действително тези машини са толкова ефективни, защо салоните за красота не инвестират в тях вместо в скъпите машини и пуснат фотоепилацията на цената на колата маска?

Още много подобни въпроси можете да си зададете. Поровете се из интернет има много информация и за лазерната и за фотоепилацията.

Бих Ви посъветвала да намерите някой, който вече е закупил машината и да я изпробвате преди да инвестирате в нея или поне да се комбинарете няколко приятелки, които да я използвате заедно, за да минимизирате загубите, когато видите, че резултатите съвесем няма да са това, което очаквате.

# 721
  • Мнения: 1 291
благодаря много за отговора, ще си ходя в студиото  Hug

# 722
  • Мнения: 60
Не ми се чете цялата тема, някой ходил ли е на фотоепилация в  "Пепе" в Рилон Център?

# 723
  • Мнения: 5
Знам, че домашните машинки никога няма да стигнат нивото на салонните, но за това на Филипс има доста добри отзиви:

http://www.amazon.co.uk/Philips-SC2001-00-Permanent-Reduction/dp … 699243&sr=1-1

И се чудех дали някой го е пробвал вече..? Дали отзивите са реални или е просто добра рекламна кампания..?

Някъде във форума четох, че едно момиче е доволно от този, но при него лампата се сменя и става доста скъпо:

http://www.amazon.co.uk/Silkn-Intense-Pulsed-Removal-Device/dp/B … 699243&sr=1-5

# 724
  • Мнения: 9
Аз честно казано се чудя на всички, които се подвеждат по тези апарати. Това разбира се си е мое мнение и други може да не са съгласни, но ще се опитам да се обоснова.

- Дори и най-евтините китайски машини за лазерна и фотоепилация струват най малко около 10'000 Евро, а наистина добрите машини, тези с многогодишна история и многжество медицински изследвания могат да достигнат и 100'000 Евро. Именно затова и процедурите в салоните са на цените, на които са. Защо тези машинки за домашна употреба струват много по-малко?
- При употребата на всички видове лазерни машини се ползват защитни очила, за да не се увредят очите. Как така тук хем има ефект, хем не ти увреждат очите?
- Лазерни машни трябва да се ползват само от специално обучени специалисти, които са запознати не само с характеристиките на апарата, но и с анатомията на кожата и евентуалните реакции, както и в случая с епилацията със структурата на косъма и на какви параметри трябва да се настрои апарата, за да унищожи косъма без да увреди кожата. Такива машини не са подходящи за домашно ползване от неквалифициран персонал.
- Ако действително тези машини са толкова ефективни, защо салоните за красота не инвестират в тях вместо в скъпите машини и пуснат фотоепилацията на цената на колата маска?

Още много подобни въпроси можете да си зададете. Поровете се из интернет има много информация и за лазерната и за фотоепилацията.

Бих Ви посъветвала да намерите някой, който вече е закупил машината и да я изпробвате преди да инвестирате в нея или поне да се комбинарете няколко приятелки, които да я използвате заедно, за да минимизирате загубите, когато видите, че резултатите съвесем няма да са това, което очаквате.



Бях спряла да пиша за уредите, защото казах вече мнението си за тях, но някак си такива мнения лекичко ме дразнят. Аз съм била в студия, ходила съм на кола маска и ползвам и Силк'н и съм най-доволна от последния ! Разбира се, че един професионален уред струва хиляди... Но ти мислила ли си, че тези уреди трябва да издържат по 10 часа работа в салон , а не няколко процедури у дома ? И нима професионалните прахосмукачки не са пъти по-скъпи от обикновени...но ти предполагам си чистиш дома с обикновена ? Simple Smile
И да спомена, че вече изпратих мой приятелки да пробват уреда, там където аз си го купих. Има и такава опция. (Не им дадох моя, защото ми се стори нехигиенично да ползват моята лампа Simple Smile ) Всеки има право на избор, след дълго ровене в интернет аз направих моя. Искам да кажа, че мнението ми беше повлияно главно от чужди сайтове, там българските странички не правят безплатна реклама. И хора от студия, на който не им е изгодно да има такова нещо на българския пазар, не критикуват уреди, които никога не са виждали.
Не знам това момиче кой уред е дала, не ми се отваря линка , но от Силк съм много доволна и го хваля на всяко едно момиче, с което говоря за перманентно обезкосмяване.
Ядосвам се, че не възприемаме, че има и по-втин вариант. И ми стана много жал, когато видях как бяха изгорили моя позната в известно столично студио... Моят съвет е , та където има инфо в чуждите сайтове да го прочетете. Много повече би помогнало...

# 725
  • Мнения: 245
А какво те кара да мислиш, че не съм чела чуждестранни страници и не само страници, но и научни трудове и изследвания. Мисля, че достатъчно добре съм се обосновала, защо се съмнявам, че уредите за домашна употреба от този сорт, вършат същата работа като тези, които са в някои салони. И не ако се разровиш повече, ще видиш, че цената на салонните машини, не е такава, защото трябва да издържат повече, а поради ред други причини, ако държиш можем да се впуснем в дебат и да ги обсъдим.

Попринцип малко са студиата в България, които инвестират в качествено обурудване, дори и да отидете в студио не Ви гарантира нито качеството на персонала, нито това на машината. По-добре се поинтересувайте, прочетете, вижте, кои са световните лидери и защо. Сравнете ги с някои по-евтини апарати, които например масово се предлагат у нас, сравнете ги после и с уредите за домашна употреба и сами си направете изводите. Може би така и ще разберете защо при някои уреди има окончателен ефект на унищожаване на фуликула на косъма, а при други, които го унищожават частично се получава ефекта на приспиване, какъвто съм убедена имат повечето уреди за домашна употреба, или поне тези с които съм се запознала и съм им разгледала параметрите.

# 726
  • Мнения: 5
Аз честно казано се чудя на всички, които се подвеждат по тези апарати. Това разбира се си е мое мнение и други може да не са съгласни, но ще се опитам да се обоснова.

- Дори и най-евтините китайски машини за лазерна и фотоепилация струват най малко около 10'000 Евро, а наистина добрите машини, тези с многогодишна история и многжество медицински изследвания могат да достигнат и 100'000 Евро. Именно затова и процедурите в салоните са на цените, на които са. Защо тези машинки за домашна употреба струват много по-малко?
- При употребата на всички видове лазерни машини се ползват защитни очила, за да не се увредят очите. Как така тук хем има ефект, хем не ти увреждат очите?
- Лазерни машни трябва да се ползват само от специално обучени специалисти, които са запознати не само с характеристиките на апарата, но и с анатомията на кожата и евентуалните реакции, както и в случая с епилацията със структурата на косъма и на какви параметри трябва да се настрои апарата, за да унищожи косъма без да увреди кожата. Такива машини не са подходящи за домашно ползване от неквалифициран персонал.
- Ако действително тези машини са толкова ефективни, защо салоните за красота не инвестират в тях вместо в скъпите машини и пуснат фотоепилацията на цената на колата маска?

Още много подобни въпроси можете да си зададете. Поровете се из интернет има много информация и за лазерната и за фотоепилацията.

Бих Ви посъветвала да намерите някой, който вече е закупил машината и да я изпробвате преди да инвестирате в нея или поне да се комбинарете няколко приятелки, които да я използвате заедно, за да минимизирате загубите, когато видите, че резултатите съвесем няма да са това, което очаквате.



Бях спряла да пиша за уредите, защото казах вече мнението си за тях, но някак си такива мнения лекичко ме дразнят. Аз съм била в студия, ходила съм на кола маска и ползвам и Силк'н и съм най-доволна от последния ! Разбира се, че един професионален уред струва хиляди... Но ти мислила ли си, че тези уреди трябва да издържат по 10 часа работа в салон , а не няколко процедури у дома ? И нима професионалните прахосмукачки не са пъти по-скъпи от обикновени...но ти предполагам си чистиш дома с обикновена ? Simple Smile
И да спомена, че вече изпратих мой приятелки да пробват уреда, там където аз си го купих. Има и такава опция. (Не им дадох моя, защото ми се стори нехигиенично да ползват моята лампа Simple Smile ) Всеки има право на избор, след дълго ровене в интернет аз направих моя. Искам да кажа, че мнението ми беше повлияно главно от чужди сайтове, там българските странички не правят безплатна реклама. И хора от студия, на който не им е изгодно да има такова нещо на българския пазар, не критикуват уреди, които никога не са виждали.
Не знам това момиче кой уред е дала, не ми се отваря линка , но от Силк съм много доволна и го хваля на всяко едно момиче, с което говоря за перманентно обезкосмяване.
Ядосвам се, че не възприемаме, че има и по-втин вариант. И ми стана много жал, когато видях как бяха изгорили моя позната в известно столично студио... Моят съвет е , та където има инфо в чуждите сайтове да го прочетете. Много повече би помогнало...


А къде може да се пробва този уред?

П.С. И мен ме изгориха ужасно в известна столична клиника, добре че беше на малка зона!  Simple Smile

# 727
  • Мнения: 9
http://www.krasivotialo.com/index.php/default/IPL-procedures
Офисът им е на Гоце Делчев и България в Крит. Сградата на Паллино е това.

# 728
  • Мнения: 698
Аз също имам уред за домашна епилация. Английски, не китайски. Подариха ми го. Бях скептична. Но и мотивирана.
Да, има резултат. Плюсове: твой си е, купуваш си го веднъж и после не влагаш нищо; ти решаваш кога да си го използваш; няма врастнали косми; местата, на които изчезват, изчезват идеално - гладка бебешка кожа се получава. Минуси: изисква време /ама наистина/, трябва да се бръснат косъмчетата, преди процедура, не може да се премахмат с кола маска.
Болка се усеща само на по-нежните места /при мен - бикини зоната и то в долната част/.
Мисля, че причината при някои хора да няма резултат е, че те се отказват, времеемко е, досадно, но си заслужава. Във вътрешната част на 1/2 крака, докъдето съм третирала, няма косъмче, останали са само по външната страна /където също съм третирала/ . Бикини -зоната, там, докъдето успявам да изтърпя - също има видим резултат. Моята козметичка беше изключително скептична към уреда, каза, че няма начин да има резултат, освен чрез внушение.  Laughing Показах й, тя призна, че е видим.  Simple Smile

# 729
  • Мнения: 5
http://www.krasivotialo.com/index.php/default/IPL-procedures
Офисът им е на Гоце Делчев и България в Крит. Сградата на Паллино е това.

Знам я тази фирма, те предлагат и лазерните епилатори на Рио, бях ходила да ги гледам в офиса им, но така и не се реших да си купя заради смесените отзиви. Супер е че са внесли и уреда на Силк'н и предлагат пробни процедури с него, но този уред идва малко скъпо.  Една лампа имала живот 750 импулса колкото да си направиш цялото тяло веднъж, а струва 80 лв.. и ако процедурите трябва да се повтарят на няколко седмици.. Много ми е интересно как тази лампа издържа толкова малко, а на уреда на Филипс практически не се сменя или поне те така твърдят:
Цитат
Unlike other IPL hair removal systems for use at home; with Philips Lumea, you do not need to buy any additional accessories or replacement parts. From the moment you have purchased Philips Lumea; you have everything you need to achieve everlasting smoothness!

Няма ли някой да се жертва и да си го купи пръв този уред..  Flutter

# 730
  • Мнения: 2 749
Здравейте,някои правил ли е лазерна епилация по време на бременност?

# 731
  • Мнения: 9

Знам я тази фирма, те предлагат и лазерните епилатори на Рио, бях ходила да ги гледам в офиса им, но така и не се реших да си купя заради смесените отзиви. Супер е че са внесли и уреда на Силк'н и предлагат пробни процедури с него, но този уред идва малко скъпо.  Една лампа имала живот 750 импулса колкото да си направиш цялото тяло веднъж, а струва 80 лв.. и ако процедурите трябва да се повтарят на няколко седмици.. Много ми е интересно как тази лампа издържа толкова малко, а на уреда на Филипс практически не се сменя или поне те така твърдят:
Цитат
Unlike other IPL hair removal systems for use at home; with Philips Lumea, you do not need to buy any additional accessories or replacement parts. From the moment you have purchased Philips Lumea; you have everything you need to achieve everlasting smoothness!

Няма ли някой да се жертва и да си го купи пръв този уред..  Flutter
Аз четох и за Филипс, лампата има 40000 импулса, но са малко залъгващи, защото обхвата е 2 или 3 пъти по-малък от Силка, т.е. 20000 или 13000. Както и да е пак има разлика, но това което ме спря е чакането по 3 часа за минимум 160 импулса, т.е. ако искам един ден да си направя тялото ще е доста чакане (краката със Silk дето е с 2-3 пъти по-голям обхват отнемат към 150 импулса). Ако силка се ползва от един човек ти трябва за 6-7 процедури както е курса още 3, максимум 4 лампи. С цените сега пак прави под 1000. Аз ползвам намаление пък на лампите, така че не се оплкавам и аз. Някъде ги бях сравнявала..Филипс с доставката май излиза по-скъп от Силка с 4 лампи.

# 732
  • Мнения: 5

Знам я тази фирма, те предлагат и лазерните епилатори на Рио, бях ходила да ги гледам в офиса им, но така и не се реших да си купя заради смесените отзиви. Супер е че са внесли и уреда на Силк'н и предлагат пробни процедури с него, но този уред идва малко скъпо.  Една лампа имала живот 750 импулса колкото да си направиш цялото тяло веднъж, а струва 80 лв.. и ако процедурите трябва да се повтарят на няколко седмици.. Много ми е интересно как тази лампа издържа толкова малко, а на уреда на Филипс практически не се сменя или поне те така твърдят:
Цитат
Unlike other IPL hair removal systems for use at home; with Philips Lumea, you do not need to buy any additional accessories or replacement parts. From the moment you have purchased Philips Lumea; you have everything you need to achieve everlasting smoothness!

Няма ли някой да се жертва и да си го купи пръв този уред..  Flutter
Аз четох и за Филипс, лампата има 40000 импулса, но са малко залъгващи, защото обхвата е 2 или 3 пъти по-малък от Силка, т.е. 20000 или 13000. Както и да е пак има разлика, но това което ме спря е чакането по 3 часа за минимум 160 импулса, т.е. ако искам един ден да си направя тялото ще е доста чакане (краката със Silk дето е с 2-3 пъти по-голям обхват отнемат към 150 импулса). Ако силка се ползва от един човек ти трябва за 6-7 процедури както е курса още 3, максимум 4 лампи. С цените сега пак прави под 1000. Аз ползвам намаление пък на лампите, така че не се оплкавам и аз. Някъде ги бях сравнявала..Филипс с доставката май излиза по-скъп от Силка с 4 лампи.

Да.. вярно се оказа. 40 000 импулса, а площа (3 кв см) е два пъти по-малка от на Силк'н значи се равняват на 10 000 от неговите. И като свършат - трябва нов уред.  Close А някъде пише ли каква е мощността на Силк-а във джаули? Тук намерих един интересен сайт, който сравнява няколко уреда, но Силк-а само се споменава. Въпроса е че там пише, че според изледвания трябват над 7 джаула мощност, за да се увреди перманентно фоликула, по-малка мощност само го вкарвала в някаква неактивна фаза временно. А за Силк'н прочетох че работи на 5 джаула макс.. На този сайт сравняват максималната мощност на Филипса (6.5), уреда на Ремингтон (6) и още един - Boots Smooth Skin iPulse, който уж имал 7-10 джаула мощност и би трябвало да има перманентен ефект. Но и той излиза доста скъпо - площа пак е 3 кв см и издържа 10 000 импулса, а новата лампа е 160 паунда. Освен това се ползва някакъв гел, който е по 3 паунда тубичката. А пък и става ужасно бавно - чака се 6 секунди между светванията. Ето го сайта:
http://www.beautyscribbler.com/2010/04/philips-lumea-vs-boots-smooth-skin.html
Уф не звучат много обнадеждаващо и четирите.. Въпреки че и временно редуцирание би било нещо, но с тия цени..

# 733
  • Мнения: 9
Най-добре да пробваш, за да видиш какъв ще е ефекта преди да дадеш толкова пари. Иначе сега има много такива уреди, аз даже съм виждала един немски, на външен вид е точно като моя и техн. параметри се оказаха същите едно към едно. Само опаковката е по-гадна Grinning А цената на немския беше 1900 лв. и точно когато го гледах се сдобих с 20% отстъпка Grinning Като им казах, че моя е с 1200 лв. по-евтин и те си подвиха опашките.. Опитват се да правят пари и от въздуха  #Cussing out

# 734
  • Мнения: 245
Поздравления Hellena, че си се поинтересувала и си проучила по-добре нещата, така и трябва да подходи човек преди да се впуска в каквито и да е начинания, особено ако е свързано с финанси и личното ни здраве. Към теб и всички, които използват машини за домашна употреба гелът, който се налага да се използва с някои от тях е най обикновен и можете да го намерите на всякъде, това е същия гел който се използва за ултразвукува кавитация, за ехографи и т.н. Той има две свйства, ако го държите в хладилника при контакт с кожата я охлажда, като помага да се предотврати изгаряне, а в същия момент е и проводник на светлинната енергия. Hellena, благодаря ти, вдъхнови ме най-после да намеря време и да напиша всичко, което съм казвала много пъти не само в този форум, но този път да го събера на едно място и да навляза малко по-дълбоко пък било и с риск, някои от вас да не разберат всичко от написаното. Надявам се aqalia да успея и на теб да отговоря правилно след нападката ти спрямо предишния ми пост и отново към теб, нещо което пропуснах да отбележа в предишния ми отговор към теб, и професионалните машини имат консумативи и то не евтини, само единият филтър на Lumenis One IPL е 300 евро, да не говорим пък за тези апарати при които трябва да се сменя направо цялата глава. Постарала съм се всеки термин да обясна доколкото мога. Предварително ме извинете ако грешно наименовам някои от понятията на български, но никога не ми се е налагало да чета такъв тип литература на български, а само на английски.

Само малко ще те коригирам , Hellna, мощността се измерва с W (ват) - скоростта на доставената енергия (1W = 1J/s джаула за секунда), това е на практика мощността на машината, нещо като двигателя на колата, за по-голяма кола е по-добре да има двигател, който дава по-голяма мощност. J (джаул) е мярка за енергия, това е броят фотони която апаратът доставя на лампата (главата) на апарата, не толкова важна мярка, тъй като поради намесата на редица други фактори може J да е малка и крайният резултат добър и обратното, по важна е J/cm2 fluence rate (не съм много сигурна как да го преведа на български), това е общата енергея доставена на определна площ, тъй като говорим за обезкосмяване а не за огромни площи в случая се измерва J/cm2 (джаула на кв. см.), може да го срещнете и като W по време (ms, ns) на кв. см..

Забелязвам из обсъжданията във форума, че най-много се коментират технологиите на Lumenis и Syneron, които са световно признати, а и мои лични лидери за окончателното премахване на нежеланото окосмяване, затова ще Ви дам пример с тях. W няма да коментирам, тъй като става много сложно. Показателят, който реално ни е нужен е не просто мощността на апарата а енергията която може да достави, за което е от значене и мощността, която апаратът доставя на лампата във върховата точка на изстрелване на импулса, което пък от своя страна зависи от продължителността на пулса, така че има значение дали ще е 5, 7 или 8, или каквито и да е други мили секунди.:
  - Lumenis Light Sheer ET - нямам информация за J, 10 – 100 J/cm2 (нужни са минимум 10, за да се унищожи фоликула на косъма);
  - Lumenis Quantum – 123 J (непроверен източник), 15 – 45 J/cm2,
  - Lumenis One IPL Uneversal Head – нямам информация за J, 10 – 40 J/cm2
  - Lumenis One Light Sheer ET глава – същото като стандартния Light Sheer ET (описан по-горе)
  - Syneron Elos, както знаете комбинира светлина с радиочестота, така че тук се намесва и още един показател J/cm3, което е “fluence”на радиочестотата (RF), тук имаме синергия между две енергии и следва да се разглеждат заедно – 90J (непроверен източник), DS глава – RF до 25 J/cm3, Светлина до 45 J/cm2, DSL глава – RF до 50 J/cm3, Светлина до 50 J/cm2.
Обърнете внимание на J на Lumenis Quantum и Syneron Elos, за потвърждение на по-ранно мое твърдение, че J сам по себе си не е важна мярка.

Освен горните три показателя трябва да се вземат под внимание и:
 - продължителността на пулса - времето, през което лазерът е включен, излъчва енергия това се измерва в нано секунди ns и мили секунди ms, ако времето е прекалено дълго може да увредите тъканите, ако е прекалено късо няма да унищожите фоликула на косъма
 - честота на пулса измерва се в Hz (херц) 1Hz = 1 пулс/сек., времетраенето между два отделни пулса, например ако показателите на устройството е 0,5 Hz машината изстрелва пулс на всеки две секунди
 - дължина на вълната, измерва се в nm нанометра и е разстоянието между кулминационните точки на светлинните вълни и характеризира типът светлина (зелена, жълта, червена)
 - големината на кристала (накой му казват главата), с който се работи
 - и при професионалните машини значение има и начинът на охлаждане, тъй като излъчваната енергия е много по-мощна от тази на домашните

Както виждаде не е толкова просто, колкото изглежда отстрани, затова винаги повтарям, че от огромно значение е апаратурата, с която се работи и не случайно гореописаните машини струват между 40 – 100’000 евро. В тях е вложена не само скъпа технология, но и десетилетия на изследване, проучване, експерименти, вербуване на учени, които са лидери в своята област и поучаване от опита по време на работа с тях, нещо с което никоя от LHE (Light Heat Energy) машините не могат да се похвалят. На тази технология се базират и домашните апарати, които отново сравнени с професионалните LHE апарати са с много по-слаби.

Показатели на средностатстически LHE апарат са 85J и 8,5 J/cm2. Проучете и ще видите, че нито един от производителите на такава апаратура не твърди, че окончателно премахва нежеланото окосмяване. Това е така, защото това твърдение все още не може да се докаже. Това което на практика правят е да приспят космите, някои от тях за по-дълго време, но все пак ще поникнат на по-късен етап. Докато това което доказаните лазерни системи правят е да унищожат фоликула на косъма като от този фоликул косъм повече няма да поникне. Тъй като обаче на нас ни е заложено гинетично да произведем косми на дадено място, в даден момент от живота ни. Това означава че ако на място, което е било обезкосмено с лазер или IPL Lumenis епилация поникнат косми, то те са нови, а не вече унищожените. В повечето случаи това са много малък брой косми и с много по фина структура от тези, които са били там преди. Ако ви притесняват можете да отидете на една две процедури само за това място, като заплатите за единични импулси. Ако ли не просто ги бръснете или изскубвайте. Именно това е причината да не се твърди, че космите изчезват на 100%, а че 90% от тях изчезват.

За всички технологии е много важно косъмът да е в активната си фаза на растеж (анаген), за да има фоликул, който да се унищожи. В различните зони на тялото цикълът на растеж на космите е различен и следователно интервалът между процедури е различен. Поровете се из нета, мисля, че тази информация я има вече и на български. Добре е да не пропускате когато дойде време за процедура, за да обхванете равномерно всички косми, ако пропуснете обаче не винете апарата или салона, че по-бавно става и че ефектът не е съпоставим с обещанията, а себе си.

Относно изгарянето, това е нормален страничен ефект при по-силни параметри на светлината (по-висок J/m2) отколкото е подходящо за кожата ви. Това изгаряне отминава сравнително бързо и не е болка за умиране, затова пък когато отмине ще забележите, че на това място космите са намалели повече отколкото на неизгорелите места. Може да бъде избегнато разбира се с правилните параметри, поради което е много важно специалистът, който Ви обслужва да разбира както технологията, така и структурата на кожата и косъма, защото както обясних по-горе прекалено много фактори играят. Всеки един от тях може да се настрои индивидуално, или поне е така на реномираните и следователно скъпи машини, докато някои от по-евтините нямат тази възможност, а само предварително зададени и много общи параметри. Трябва да се вземе под внимание типа кожа, чувствителността и, и колко бързо изгаря на слънце, структурата, дебелината и цвета на косъма, и да се изберат правилните настройки. Тук моментът е много тънък, защото трябва да се подбере такава енергия, която хем да е достатъчно силна, за да унищожи фоликула на косъма, хем да е достатъчно слаба, за да не увреди тъканите. И отново допираме до специалиста, който трябва да е достатъчно умен да проумее и асимилира всичко това и да е имал достатъчно опит, не просто на такъв тип апаратура, а точно на този апарат. Ако специалистът, който Ви обслужва Ви прави впечатление на глупавичък човек, бягайте надалеч. Такъв човек надали би имал капацитета да осмисли всички параметри и най вероятно би работил като папагал на препоръчаните стандартни параметри зададени от ръководството на съответния апарат без да знае защо трябва да са точно те. И докато специалистът няма как да го знаете преди да отидете в салона, поне можете да си направите труда да проучите апаратурата, с която работят, за да знаете дали да си губите времето и парите там. За съжаление се навъдиха много мними клиники, които закупиха апаратура за по 10-15 000 лв. и започнаха да предлагат услугите си на много ниски цени, като така доста хора се подлъгаха и разочароваха, но за съжаление потребителят не прави разлика между различните машини и апарати и затова тръгват много общи мнения от типа на лазерната епилация е неефективна, IPL не е лазер, ELOS е ала бала и какво ли не още.

И като съм започнала да говоря надълго и нашироко, за което се извинявам на тези, на които им дойде множко, но отдавна се каня виждайки, че повечето от вас или изобщо не са запознати или са се отказали като са се сблъскали с огромния океан от информация в нета, която само ви обърква още повече. Та да се върнем към темата бих искала да развенчая още един мит, който популярно национално лазерно студио разпространява. Няма да коментирам всичките лъжи, които говорят и публикуват на тяхната страница, но една от тях конкретно е най-дразнеща и тя е, че разликата между лазер и IPL (което между другото е пак лазер, а да не се впускам и в това, че има различни лазери като диоден, александритен, рубинен, а напоследък даже се твърди, че с првилните настройки и Nd:YAG лазер може да се използват за лазерно обезкосмяване, чуват се шепоти и за CO2 лазерите, но засега всичко при тях е само на теория и първоначални експерименти) е че лазерът може да се прави и лятото и че няма значение дали имате тен и дали ще се излагате на слънце. Това са глупости на квадрат. Нали ви обясних по-горе за J/m2 представете си с колко ниска енергия обработват клиентите си, за да твърдят това на практика само си ги святкат, по добри резултати сигурно ще постигнете с една крушка от 60W. Единствено LHE и ELOS за момента могат успешно да твърдят такова нещо и то дори и при тях е под условие, да се използва висок слънцезащитен фактор и малко или много да се пази обработеното място от слънцето. При тях това е така, защото комбинират топлина със светлинна енергия, а светлинната енергия е тази, която се поглъща от натрупания меланин когато имаме тен и изгаря кожата и съответно пък привлича допълнителна светлинна енергия от слънцето и затова се изгаря. Именно тази синергия между двете енергии позволява да се използва по-слаба светлинна такава и следователно J/m2 да е по-малко от лазерните технологии, защото топлинната енергия компенсира разликата. И пак нека ви напомня, че от двете технологии LHE все още не е доказана окончателно да премахва нежеланото окосмяване, засега само приспива космите, а именно на тази технология се базират домашните апарати. Сами си направете извода кое е по-добре да дадете наведнъж по-голяма сума и да се отървете от негодниците веднъж завинаги, или периодично да давате по-малка и все пак значителна сума до края на живота ви.

Общи условия

Активация на акаунт