лазарна епилация в ранна бременноста

  • 4 413
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте на всички,
Искам да питам някоя от вас ходила ли е на лазерна епилация през бременността на зона лице и дали е опасно за плода? Скоро разбрах че съм бременна и бих искала да знам дали да продължавам да ходя. Посещавам Laser center и там ми казаха, че по принцип не е желателно, но за зона лице нямало проблем за бебето. В салона имаше една служителка, която беше бременна и каза, че си прави процедури и не е било проблем.

# 1
  • Мнения: 71
Нa твое място не бих рискувaлa. По време нa бременност не се прaвят лaзерни, ултрaзвукови и подобни нa тях рaзкрaсителни процедури. Когaто съм посещaвaлa тaкивa, винaги един от въпросите, които зaдaвaт преди нaчaлото нa първaтa процедурa, е дaли имa бременност или съмнения зa тaкaвa. Стрaнно е, че си позволявaт дa те убеждaвaт колко е безпроблемно дa продължиш, a и дaлеч по-рaзумно ми се струвa дa се консултирaш с лекaря, който те следи, отколкото дa рaзчитaш нa форумa или нa някaквa от центърa, която също билa бременнa...

# 2
  • София
  • Мнения: 133
Аз също не бих рискувала. Ходя на лазерна епилация за крака и фотоепилация за лицето. И от двете места ми казаха, че трябва да спра процедурите през бременността. Никой не може да ти гарантира, че е безопасно за плода, а също така можеш да получиш по-тъмна пигментация на обработваните места, поради хормоналните промени в организма.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 210
Подкрепям предните мнения, не само, че не е желателна при бременност, но и при кърмене. Аз също бях започнала с процедурите, но когато забременях не съм ходила повече. Никой не може да ти каже на 100% дали ще навредят, на всеки човек различни неща му действат по различен начин, но при положение, че най-малкото един лосион за тяло с парабени може да окаже някакво влияние на плода, какво остава за лазерно облъчване.

# 4
  • Мнения: 2
 Благодаря за съветите Simple Smileще се посъветвам и с гинеколога ми.Незнам с какво да махам косъмчетата,когато порастнат,тъй като не искам пак да ги скубя с пинсета Cry

# 5
  • Мнения: 21
Здравейте! Аз също бях започнала да ходя на лазерна епилация,но след като разбрах,че съм бременна спрях! Съвета на козметичката , която извършва процедурите беше,че епилацията няма такъв ефект , заради промените на хормоните в организма и няма да има желания ефект и няма да е толкова дълготраен!

Общи условия

Активация на акаунт