Козуначна тема 2008- II част

  • 72 430
  • 750
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 7 091
ММ, видях какво си питала!
Не мога да ти препоръчам марка, защото не съм в БГ, но като гледам какво пишат момичетата в темата " Машина за хляб", което е закована на първа страница на готварския, доволни са най-много от тази с 2 бъркалки на Мулинекс.  Peace

# 511
  • София
  • Мнения: 1 312
Благодаря ти много,ще си търся такава,че с миксера не си е работа,бързо загрява и трябва да почива....
Искам да попитам нормално ли е второто втасване да е 3 часа.Ако е по течно тестото,дали от това идва проблема с по- дългото втасване?

# 512
  • Мнения: 1 440
За месенето, не знам какво пише в този сайт, но ако питате в църква ще ви кажат не само, че не се работи, не се меси, ами не се и яде днес. Всеки си знае какво да спазва, все пак празника е за възкръсването на Христос, аз не бих яла храна приготвена на деня на разпятието. Не държа моите гладни, но и не готвя днес по принцип. Peace

Тандури, много точно си го казала Peace Никой днес не меси, пък камо ли "обредни хлябове" Naughty Не знам този сайт от къде си творят тези неща

мм, не съжалявай, че не си месила днес...утрешният ден е сааааааааамо за козунаци Joy

# 513
  • София
  • Мнения: 1 312
Е, да утрешния ден е за козунаци,яйца и умора яка....как ще изглеждам на Великден...... newsm78..

# 514
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Момичета, в рецептата за Козуначен кранч на Анджелика пише 80 гр.мляко . Много малко ми се струва. Да не е 80 мл?

# 515
  • Мнения: 1 440
Е, да утрешния ден е за козунаци,яйца и умора яка....как ще изглеждам на Великден...... newsm78..

Вземи си зелка, че ако те заболят ръцете вечерта да ги увиеш (това хем майтап, хем самата истина Hug)

# 516
  • Мнения: 276
Еми аз пък изобщо не съобразих че днеска  не се меси  smile3538 Но пък аз и нямаше кога да ги омеся......вчера имах ангажимент със малкия а утре ще пътуваме в провинцията  ooooh! и сега какво - проблем ли е това?Чак се притесних сега  Thinking

# 517
  • Мнения: 6 029
Чак се притесних сега  Thinking



Е, недей де. И аз месих днес, утре пътувам. Не мисля, че прегреших:)

# 518
  • Плевен
  • Мнения: 973
Момичета, в рецептата за Козуначен кранч на Анджелика пише 80 гр.мляко . Много малко ми се струва. Да не е 80 мл?
Аз спазих точно рецептата и тестото си стана чудесно, втаса добре и маята и  тестото после. Дано и след престоя в хладилника е о.к. и се изпече добре. Аз ще слагам само стафиди, днес не открих други сушени плодове, не търсих обстойно де...

Чак се притесних сега  Thinking

Не се притеснявай толкова, според мен това е за хора строго спазващи всички правила на канона.

# 519
  • Виена
  • Мнения: 725
Здравейте момичета  Hug
 Преди малко ми се опече козунака  Flutter.Понеже вече имам опит от католическият Великден  Blush,се надявах и този път да се получи  Simple Smile.И наистина така и стана.Само,че този път го направих по рецептата на Джема  Peace.Стана страхотен,наистина!Не,че предният не беше,но сега е по ароматен и по хубав на вид  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175373&photo=13,a за вкуса ще мога да кажа чак в неделя...Но все пак така,както го гледам много ме съмнява да не вкусен  Blush

# 520
  • Мнения: 27 524
Еми аз пък изобщо не съобразих че днеска  не се меси  smile3538 Но пък аз и нямаше кога да ги омеся......вчера имах ангажимент със малкия а утре ще пътуваме в провинцията  ooooh! и сега какво - проблем ли е това?Чак се притесних сега  Thinking

Е, чак пък за притеснение... Мен утре ме чакат яйцата и агнешкото роле, оставаше и да меся и щях да съм труп за иху-ахуто после по посрещането на В.  Grinning За силно вярващите и строго спазващите обачаите си е притеснително, иначе не  Simple Smile Моите сега втасват за трети път  Crazy

# 521
  • Мнения: 108
Да се включа и аз най-накрая като една мама в 5-ти месец, която тъкмо си "удуши" козунака буквално
и го запрати във фурната да се мъчи  #Cussing out

Момичета моля ви, кажете ми какво не правя правилно... за 2-ра година се опитвам да правя козунак.
Тази година по рецептата на Тандури и спазвах рецептата, и технолгията, и даже
принципно не съм вързана в ръцете, а си меся и си готвя... обаче ...нещо бъркам генерално явно...

Това тесто ЛЕПНЕ постоянно....как го биете в масата??? Аз трябва да запокитя цялата маса, за да го
вдигна от нея??? Едвам го изчегъртах, за да го сложа в тавичката и опит за плитка правих ...накрая
го пльоснах като мекица душих го и го суках колкото можах и сега...чакам...

Миналата година пак беше така - тогава въобще не го месих и се надигна осморно, но стана като кекс, не на конци.
А сега го мачках и бутах и пак така седи - постоянно лепкав....така и не стана никога жилава консистенция,
нито пък на конци да се къса ;о((((

Да, постепенно добавях мазнината... Twisted Evil

# 522
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
О Хара ,извинявай ма аз съм от тез дето не помнят много,може ли по твойта рецепта тестото да го замеся тази вечер и да го сложа в хладилника?Сутринта да го изкарам и да си отидем на ваксина и като се върнем,предполагам ,че вече ще е втасало?Как мислиш?
ох, не знам да ти кажа...идея нямам. правила съм така с обикновено тесто, с козуначено не знам дали ще се получи. съжалявам, че не ти помогнах, но стискам палци да се похвалиш с разкошни козунаци!

Скарлет, моите ИСКРЕНИ БЛАГОДАРНОСТИ!!! Ако не беше ти, нямаше да се науча да правя козунаци!!! 
хехе, всъщност ти популяризира тази рецепта, не ми благодари.  bouquet

А О`Хара да се включва и да казва яйцата как ги е нашарила толкова хубаво.
за шарените ли питаш?
ми понеже нямах памук и ги нашарихме с малката с помощта на....тоалетна хартия Mr. Green

# 523
  • Мнения: 27 524
Това тесто ЛЕПНЕ постоянно....как го биете в масата??? Аз трябва да запокитя цялата маса, за да го
вдигна от нея??? Едвам го изчегъртах, за да го сложа в тавичката и опит за плитка правих ...накрая
го пльоснах като мекица душих го и го суках колкото можах и сега...чакам...

Ох, много ме развесели с твоя свеж постинг  Joy Joy Joy  Hug
И на мен това с лепненето ми беше проблем и при питките, и при козунака, макар че се обиграх с питките, след 4 хвърлени такива...  Confused За козунак тестото си лепне докрая, да, просто трябва да го игнорираш и, разбира се, да лепне до поносими условия. И моето лепнеше и се гъне и бяга, но пък стана мекичко и на мехури  bowuu Топиш непрекъснато ръцете в олио, освен това мажеш непрекъснато масата или плота с олио също, за козунаци от 2кг брашно отива за топене и мазане около една чаена чаша с олио, горе-долу дано това те ориентира, може би не си сложила достатъчно... Вдига се да се бие в масата, но малка част от него остава залепнала на плота, така е, но това не е проблем  Peace Просто трябв ада пипаш бързо, да го омаломощиш демек, с бавно повдигане ще се лепи и ще се влачи, да, вдигаш рязко и изведнъж, трудно е така, но има ефект. Аз лично страшно грохвам от това блъскане в масата, да не говорим как тропа и трещи и ако ги избия сто пъти в плота, със сигурност ще дойде полицията да ме прибере  Crazy Така че меся усилено с много пъшкане и го дърпам и разтягам, абе опитвам се да го убия всъщност, все едно е жива, мръсна, подла твар  Laughing Плетенето на плитките ми е за сефте тази година, оплетох едни самодивски свили, по метър и половина дълги, ела да видиш как се преместват в тавата после... направих някакви безформени маргарити, пека ги сега, пък да видим  Rolling Eyes Отгоре загаря, отдолу се друса, абе, няма да се спи тази нощ  Shocked

# 524
  • Мнения: 108
Опа...извинявам се, рецептата била на Скарлет  Blush

Ако може някой да помогне със съвет... сега ровнах малко от козунака  -
от вътре седи малко гумен и лепкав, а отвън изгоря, защото много се надигна и го изпуснах...
Не е и сладък ;о( а сложих и стафиди и орехи.  Дано поне гуменото се оправи като поизстине...
Но основният ми проблем е това ЛЕПКАВО тесто.... направо не знам как го месите въобще... ;о(
ПОМОЩ дайте съвет  Blush

Общи условия

Активация на акаунт