Козуначна тема 2008- II част

  • 72 457
  • 750
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 440
Доста бързо се пълни темата...давайте, момичета Peace

Аз пека само на вентилатор...страшно съм доволна. Не бих казала, че пече много по-бързо, но определено е по-силна от реотаните. Когато пека на въздух винаги намалям Т' с 20'С. Иначе пека козунак за 40мин на 130-140'С.

За спазващите канона днес не само не се меси, но и не се хваща домакинска работа...даже страстно постещите днес не ядат нищо и не пият вода...

За утре съм си купила Бейлис и след малко ще накисна стафидите...смятам само със стафиди и какао да правя плънка Peace

# 496
  • Мнения: 22 867
Аз с един глупав въпрос, съжалявам, ако се повтарям, не мога да изчета всичко сега  Crazy Ако замеся 2кг брашно, няма да мога изпека всичко на един път. Докато се пече първата партида, втората, при положение, че вече е втасало, може ли да седи и да чака или не? Два пъти няма да меся  Crossing Arms

От Tandoori -
Цитат
Аз когато меся по няколко козунака слагам този, който ще пека най-напред в/у печката, останалите по-настрани, не ми се е случвало да превтасват, а съм правила и по 2 дози едновременно.

# 497
  • Мнения: 27 524
Лабрекс, благодаря ти, разбрах   bouquet

И аз накиснах моите стафиди в Бейлис  Grinning

Още едно питане - много козунак ли става от 2кг, при положение, че ще нося в две семейства?  Thinking

# 498
  • Мнения: 276
Блонди  аз правих със два килограма и станаха две тави като едната не е никак малка!Диаметър на едната тава около 45 см. - ориентир Peace

# 499
  • Мнения: 172
Още едно питане - много козунак ли става от 2кг, при положение, че ще нося в две семейства?  Thinking
На мен от килограм брашно ми излизат два добри като големина козунака.

# 500
Благодаря за съвета!
На следващия наистина ще му сложа повече брашно! Страх ме беше, че някъде май пишеше да се слага мазнина, а не брашно и аз затова все мазно блъскам, а той попива ли, попива! Ще трябва да го преборя най-сетне... па макар и след Великден!  Laughing Може да пробвам и един в машината... но все ми се струва, че няма да стане!
Но нали съм шопска глава дебела - ще пробвам докато се получи както трябва!
Успех на всички с козунаците, кифличките и т.н.

# 501
  • Мнения: 27 524
Мерси, с два значи и аз. Отивам да се потя  Tired Grinning

# 502
  • Мнения: 7 091
Такхлит, аз вече само в машината меся, ако искаш влез да видиш как ми изглеждат козунаците, не мисля че не са станали. Особено като си в толкова напреднала бременност, за мен е просто невероятно, че си се хванала да месиш на ръка. Хич не го мисли тестото, ами мятай да ти го доизмеси машината, а ти си почини малко, че да не печеш козунаци в родилния дом Simple Smile
Има значение с какво си мерила брашното, дали си пресяла ( преди или след меренето), какво е самото брашно и т.н. Ако чак толкова много лепне, може да сложиш още малко допълнително.
Дано да се получат!
 Peace

Блонди, зависи колко искаш да носиш в другите семейства.
Аз правя 2 дози по 2 кг и излизат 6 средни козунака, ако ти кажа, че за нас остава само един, няма да ми повярваш.  Rolling Eyes

Надя73, супер са! Кажи моля те каква е тази плънка с прясно мляко? newsm78

# 503
  • Мнения: 27 524
Тандури, по един цял за семейство и един да остане за нас  Simple Smile

# 504
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, хубави ли стават стафидите в Бейлис? Аз много го обичам, но досега само с ром или ромова есенция съм ги правила и тъкмо се затръшках, че хем ром нямам, а есенцията ми е останала много по-малко от колкото си мислех, че е.

# 505
  • Мнения: 27 524
И аз не съм слагала досега в Бейлис, но не виждам пречка да не стане. Имам уиски, ама ще стане доста остро, мисля  Confused
А когато се слагат накиснати стафиди, канела върви ли тогава или по-добре без нея?

# 506
  • Плевен
  • Мнения: 973
За спазващите канона днес не само не се меси, но и не се хваща домакинска работа...даже страстно постещите днес не ядат нищо и не пият вода...

Точно днес се месят обредните хлябове http://www.folklore-bg.com/index.php?option=com_content&task … =434&Itemid=1. Аз питах преди няколко страници, не прочетох тук отговор и го намерих другаде. Само съжалявам, че не си омесих козунаците от чути недочути тълкувания на канона. Поне замесих едно тесто за кранч и е вече в хладилника, утре ще е месенето, дано се получи, че време за поправка няма да има  Grinning.

Чудесно сте се справили с козунаците, които видях тук. Браво на вас!  bouquet

# 507
  • София
  • Мнения: 541
Надя73, супер са! Кажи моля те каква е тази плънка с прясно мляко? newsm78

Не съм Надя, но ще си позволя да се самоцитирам, надявам се да е тази  Embarassed  Peace

Цитат
Ето една плънка за козуначените рула или кифлички, която ми даде бабата на моя мъж:

1ч.ч прясно мляко,
1ч.ч захар,
2ч.ч.смлени орехи,
1/2 пак. масло,
1ч.л. какао,
2 ванилии
Всички продукти се смесват и се вари до сгъстяване.
Прекрасна и вкусна!     chef

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 21:54 от мама Саша

# 508
  • София
  • Мнения: 1 312
Люсил, и аз се интересувах за месенето днес и не правих,сега съжалявам....а .и питах ,питах разни неща,но уви никой не ми отговори,сигурно всички са заети с приготовленията

# 509
  • Мнения: 7 091
ММ, питай пак, че не съм видяла къде си питала. Тук съм до половин час.  Peace

За месенето, не знам какво пише в този сайт, но ако питате в църква ще ви кажат не само, че не се работи, не се меси, ами не се и яде днес. Всеки си знае какво да спазва, все пак празника е за възкръсването на Христос, аз не бих яла храна приготвена на деня на разпятието. Не държа моите гладни, но и не готвя днес по принцип. Peace

Общи условия

Активация на акаунт