Козуначна тема 2008- II част

  • 72 377
  • 750
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 406
най-накрая и аз приключих с печенето и показвам част от моите козунаци. Плетен и малки козуначета по идея на Labrex. Големият малко му поизгорих крайчето, защото не видях, че се е вдигнало фолиото.
http://www.foto.bg/data/4887/medium/IMG_01479.jpg
Ммммммммммммммммм вкусно   bouquet

# 601
  • Мнения: 101
Втаса в купата и го разпределих в  три тавички,обаче маята не ми беше станала на гъба.Просто си се разми в брашното.
Дали ще стане нещо като маята не е бухнала или цял ден изгубен Cry

# 602
  • Мнения: 101
Обърках-не в  брашното  а в млякото Embarassed

# 603
  • Мнения: 728
И аз направих козунаците по рецептата на Скарлет О`Хара, спазих съвсем точно инструкциите, вчлючително и часта с дърпането и разтеглянето  Wink станаха превъзходни.  Flutter Обаче имат един недостатък, няма да останат май до утре  Crazy

# 604
  • Мнения: 406
Обърках-не в  брашното  а в млякото Embarassed
Аз по напред в темата писах -винаги  маята я слагам в топло мляко с 2 или 3 лъжици брашно малко захар и щипка сол  Peace Така ме е учила баба ми (да почива в мир  Tired) Така маята втасва за не повече от 5 минути  Peace Става на гъста каша и се надига като гъба  Peace Винаги маята я приготвям така независимо какво меся   bouquet

# 605
  • Мнения: 101
И мойта баба ми каза да направя така с брашно,ама аз не-ще я правя по рецептата.Сложих единят да се пече а другите два бухна .Ще  видим  накрая какво се е получило  .Дано да станат Praynig чееее hahaha

# 606
  • Мнения: 406
И мойта баба ми каза да направя така с брашно,ама аз не-ще я правя по рецептата.Сложих единят да се пече а другите два бухна .Ще  видим  накрая какво се е получило  .Дано да станат Praynig чееее hahaha
Никога не трябва да подценяваме думите на бабите   bouquet Стискам палци   bouquet

# 607
  • Мнения: 2 199
Мама е направила много хубав козунак  Heart Eyes
По-късно ще го снимам  Flutter  Crazy
  bouquet

# 608
  • София
  • Мнения: 1 312
 И аз приключих, но много се изморих. И яйца боядисвах- нещо като поправителен,че в четвъртък не ми харесаха. А всички машини ли си имате или месите  на ръка..? Много са ви хубави и аз си мисля за една машина,че да се улесня. От днешния не съм доволна имах и по хубави,та аз цял месец месих и вече ми омръзна... Много трудно ми втасват,какво пречи, не знам. Тестото не лепи,на мехури е ,дърпа се и се увива и втасването бавно и мъчително

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 07:41 от мм

# 609
  • София
  • Мнения: 3 911
Джемма,
какво стана с панетонето?

# 610
  • Мнения: 406
А всички машини ли си имате или месите  на ръка..?
    Аз меся на ръка и после биенето го правя в пералнята  Mr. Green

# 611
  • София
  • Мнения: 2 658
аз само на ръка и каталясах, но си заслужава Simple Smile Ометохме вече една трета от козунаците.

# 612
  • Мнения: 1 440
Ето я и първата доза от моите козунаци...изстрадана, но все пак май сполучлива. Казвам май, защото изглеждат чудесни отвън, а като боднах с клечка изкарах тесто...пекох още 10тина мин допълнително и накрая единия ги резнах, за да видя какво е състоянието - поне не е клисаво, но плънката от стафиди явно е дошла в повечко...Другите вече направих само с какао, че ме хвана страх Thinking

# 613
  • Мнения: 1 485
Ето и аз съм готова!Но без вашата помощ,едва ли щях да се справя!
Благодаря на всички!  bouquet
още във фурната
вече готови
Светли празници на всички!!! easter

# 614
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Айде и тук да се отчета.
Рецептата на Пина е страхотна. В моята машина на един път замесвам доза и половина. Излизат два страхотни козунака от нея. направих 7. Обикновени и рула с пълнеж от какао и орехи смесени с белтъци на сняг.

Моят козунак /един от 7-те/ http://images25.snimka.bg/005697200.jpg

Общи условия

Активация на акаунт