Крекери с ленено семе

  • 55 147
  • 188
  •   1
Отговори
# 60
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
и аз днес се хванах и направих крекерчетата -станаха невероятни докато измия и почиста в кухнята щях да ги снимам-но подноса беше съвсем празен Grinning Grinning утре ще правя пак . Благодаря xenia   bouquet

# 61
  • Мнения: 287
До сега правих крекерите. Всички много ги харесаха. Понеже се опитвам все диетични да правя нещата сложих царевично брашно и малко бяло /беше ми свършило типовото/. Освен лененото семе прибавих и сусам. Едната част разточих доста тънко, другите оставих по-дебели /първите за половинката, а вторите за малкия/. Започанх с една двойна доза, после с още една двойна...
Невероятна вкуспотия.
Сърдечно благодаря за вкусната рецепта!   bouquet

# 62
  • Мнения: 4 380
Радвам се че се харесват. Всеки добавя по нещо свое, толкова сте изобретателни. С царевично брашно сигурно е доста интересно като вкус. Трябва да пробвам.

# 63
  • Мнения: 2 708
Малко спам, тамън щях да търся темата да спамя Joy Joy Joy
Вчера г-цата - 8 клас, ме информира, че й трябвало някаква рецепта, даже две, ама по-лесни стъпка по стъпка да ги обяснявала на немски в час..... То идеята е, явно да види г-жата дали знаят глаголи като бъркам, смесвам, меся и т.н.....както и продукти. Аз понеже обожавам темата готвене, та викам....супер, ще направим презентация, аз ще ти дам картинките стъпка по стъпка ти ще напишеш немския текст край тях..... Тръшна се, кви били тия простотии мойте, не можело така...... ОК, сещам се за крекерите, че са лесни като рецепта за обясняване - предлагам и тя даже като прочето колко глаголи и съществителни има, каза - прекрасно.... И тогава аз йезуитски - а какво ще кажеш и да предложиш на класа на живо, направената от теб рецепта, която току що си им обяснила.....и ооооооо ЧУДО - тази ми идея беше посрещната с бурна радост..... Но понеже ме болят ръцете - строих я да меси, Бобето да го източи, аз само давах акъл и рязах в тавата ромбчетата, така че утре, твоята рецепта ще бъде представена на НЕМСКИ в училище Hug Hug Hug и теоритично и практично - г-цата настоя да сложим освен лененото семе, повечко черен сусам - като пристрастена е към него Peace

Още веднъж - благодаря за вкусната, лесна и оригинална рецепта. Peace

# 64
  • Мнения: 4 380
Олее, Крисче, направо ми скри шапката с такъв творчески подход към учебния процес! Laughing Браво на вас и на двете!  bouquet Да разкажеш после как е минало представянето! Grinning

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 523
И аз ги направих вчера - замесих направо двойна доза и докато едната тава се печеше, аз разточвах другата. Най-голямото ми опасение беше, че нямах хартия за печене - разточих ги директно върху масата и ги изпекох в тефлонови тави. Станаха перфектни - тънички и хрупкави, не залепнаха по тавите. Спазвах оригиналната рецепта с ленено семе, но ще пробвам също с мак и сусам.

# 66
  • Мнения: 6 029
Направих ги и аз. Ксения, благодаря   bouquet
Разкошни са, децата се убиха да ядат, аз само едно изядох, че съм на диета.
Супер лесно се правят, с тестото се работи лесно. Нямах хартия за печене и ги разточих на масата, набрашних я, изобщо не залепна.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Тези крекери са ни сред любимите още от както е пусната темата Simple Smile. Правя обаче по 3-4дози наведнъж Simple Smile, че иначе не стигат. Който ги е опитвал веднага ги харесва и често давам рецептата и хваля авторката Hug

# 68
  • Мнения: 1 798
Ксения, и аз благодаря.

# 69
  • София
  • Мнения: 461
Ох,и аз мисля да ги правя днес.Но имам сусам и маково семе Rolling Eyes Ленено нямам...Ще пробвам с тези семена, и ще се похваля  с резултата!

Поздравления за всички! Изглеждат страшно апетитни!!! Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 461
ох,да попитам-върху хартия ли ги печете Rolling Eyes? Или само се разточват върху хартия?

# 71
  • Мнения: 9 776
Точих на плота, пекох върху хартия Peace.

# 72
  • София
  • Мнения: 461
Точих на плота, пекох върху хартия Peace.
Благодаря!  bouquet
Сега ги почвам Wink

# 73
  • Мнения: 11 607
Ксения, Ксения.....Като имаш път покрай нас, да се обадиш да те почерпя.....Що похвали съм отнесла заради тези крекери......

Мога да дам идея,че последният път, т.е. вчера, ги направих като украса към салатата за рожденния ден на мъж ми. Нямах много време...можех още да се вихря на тема - крекери със салата - http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1040227.jpg.....

Виждам,че крекерите имат многофункционално приложение - вече и реални оценки в училище изкарват.....Вярна е рекламата....Не се расте само с ядене, трябва и акъл......Хвала на кадърните жени и майки!

Благодаря, Ксения!  bouquet
И питане.....някоя нова рецета да предложиш, че да продължаваме да събираме овации на твой гръб Mr. Green....

# 74
  • София
  • Мнения: 461
ето ги Hug
станаха невероятни!
Благодаря за рецептата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт