Гъбена вкусотия

  • 5 743
  • 49
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 101
Вчера , докато се чудих какво постно да сготвя , спретнах поредната си "измислица" . И понеже вкъщи си облизахме пръстите , реших да споделя и с вас творението . Супер бързо и лесно става.Ето и рецептата:
  Задушавам  250гр.гъби с 2с.л. / с връх / масло.Прибавям къри.Докато къкри тихичко нарязвам зеленото на 1 връзка зелен лук.Прибавям го при гъбите, прибавям и 4-5 с.л.царевица от консерва , накрая и 3 "листчета" топено сирене /това,което е опаковано в найлонки всяко поотделно/ разбърквам да се разстопят , ръся с доста копър/обожавам го/ и изключвам.Получава се леко сосче.Сол не слагам,понеже вкъщи ядем безсолно.Сервирам самостоятелно или като гарнитура към нещо /месо пр./. Пие много beer
    Ето и как изглежда http://images25.snimka.bg/005594952.jpg

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 15:38 от Чарлийз

# 1
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Интересна вариация , но оправи линка , че да разточим лиги  Laughing


Въйй браво - много добре изглежда , друго си е окото да прецени - благодарско , ще  пробвам тази седмица - в сряда карат едни кралски печурки - огромни - все едно месо ядеш , тамън за твоята рецепта .

Благодаря !

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 16:58 от Другарче

# 2
  • Мнения: 293
Утре ще я пробвам .Благодаря     bouquet bouquet bouquet за идеята!

# 3
  • Мнения: 3 036
Аз не утре.
Веднага.
Отидох,купих гъбите и царевицата и сега ще го направя,но ще сменя с триъгълничета топено сирене,че нямаше на ленти.
Имам само един въпрос за кърито,дали може да е с нещо друго люто,че нямам такава подправка в момента.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Изглежда много вкусно!
Ще го пробвам и аз, ама утре, че за днес вече имам вечеря  Wink

# 5
  • Мнения: 6 024
изглежда старахотно0о0000 Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 282
Ще се пробва, да видим комбинацията гъби и царевица дали ще ни хареса. Grinning

# 7
  • Мнения: 9 973
 Hug гъбите са ми любимци

# 8
  • Мнения: 266
Малеееееее много вкусно.Ще го пробвам и аз.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 060
Изглежда много вкусно.

# 10
  • Мнения: 1 505
Моля те чарлииз отговори дали кърито може да се замени с нещо не люто,че люто не хапвам.

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Дали ще стане с лют червен пипер вместо къри? Иначе изглежда чудесно - благодаря за рецептата - утре ще я пробваме!

# 12
  • Мнения: 2 199
И на мен ми харесва на вид, ще го пробвам скоро Simple Smile
А защо искате да смените кърито?
Кърито не е люто, поне което ползвам аз не е - индийското  Rolling Eyes
Да не се бъркате с чили?  Embarassed

# 13
  • Мнения: 407
Цитат
А защо искате да смените кърито?
Кърито не е люто, поне което ползвам аз не е - индийското 
Да не се бъркате с чили? 


И мен това ме озадачи, кърито не е люта подправка.Вкъщи доста често я използваме, тъй като придава пикантен вкус на ястията.

# 14
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз също задушавам гъби с масло и къри.Невероятен вкус.Ще я пробвам тази гъбена вкусотия със сигурност. Grinning

# 15
  • Някъде там, ела и провери...
  • Мнения: 253
Снощи го пробвах ме мога да кажа само  newsm74
Благодаря за споделената рецепта   bouquet

# 16
  • Мнения: 679
Изглежда супер, ще се пробва! Само се чудя защо да е постно  newsm78 след като има и масло, и топено сирене  Thinking

# 17
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Ау, че вкусно изглежда! Още довечера ще го пробвам.

# 18
  • Мнения: 800
обожавам гъби  bowuu

Само че колко къри се слага?  Нали къри беше онова жълтеникаво и прахообразно нещо ?  И кое топено сиренце в найлончета, онова за тостер ли дето е , или в триъгълни парченца в кутийка? Embarassed 

Тъпи въпроси, но не съм на ти с готвенето, така че имам нужда от помощ Embarassed

# 19
  • Мнения: 2 199
обожавам гъби  bowuu

Само че колко къри се слага?  Нали къри беше онова жълтеникаво и прахообразно нещо ?

Да точно това е, но не е люто  Whistling

# 20
  • Мнения: 800
да, не е люто, по-скоро като че ли нагарча, ако се прекали, отдавна не съм използвала

# 21
  • Мнения: 800
Днес го пробвах, много е вкусно, само че нали съм алчна добавих и 2чаши вода към гъбите, и 5 лъжици масло и 3 сол, та ми стана доста тежичко и пресолено. Нишо, другия път ще знам

# 22
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Вечерям си я в момента само,че аз ръснах и малко оризче. Peace

# 23
  • Мнения: 795
Оххх, много апетитно изглежда  Heart Eyes Heart Eyes

# 24
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Рецептата е изпълнена, чиниите са облизани  Mr. Green Кърито замених със собствен микс от подправки - каквото имахме под ръка, а зеленият лук - с обикновен.

Благодаря за рецептата   bouquet

# 25
  • Мнения: 2 910
Влезнах в готварския да почерпя някаква идейка за вечеря. Сега ще ходя до магазина и ще напазарувам, но ще купя и запържа малко пилешки гърди да замирише на месце Grinning
Благодаря на Чарлийз за споделената рецепта  bouquet

# 26
  • Мнения: 121
Снощи го пробвах ме,очаровани сме  Crazy Аз го направих без къри,защото нямаше в кварталното магазинче
Благодаря на Чарлийз за рецептата  Hug

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Уау, страхотно изглежда!  Peace

# 28
  • Мнения: 55
Много добре изглежда ,аз само ще добавя като гарнитура и задушен ориз.

# 29
  • Мнения: 173
Хареса ми като идея.

# 30
  • Мнения: 216
Шиланче-правя подобно нещо-само,че без царевичка:

1 тарелка гъби(да са много пресни и твърдички);
2 суп.лъжици заквасена  сметана (данон,елби,мегле-без значение);
1 суп.л. масло;
2 кубчета топ.сирене(от тези в кръглите кутийки)
бял или черен пипер ,сол-на вкус
2-3 скилики чесън(може и без)

Гъбките се нарязват (така,че да се запази формата им) и се прибавят към топящото се масло,като закъкри към тях се прибавя разтворената с малко вода заквасена сметана , нарязаният чесън,
топ.сирене,солта и пипера.Котлона се намалява на ниска степен и ястието се захлупва с капак  chef
След о-коло 10 минути ,ястието е готово-трябва да изглежда като това  на снимката с  царевицата-да има малко сосче от сметаната ,в което да се топи хлебче Wink
внимавай със солта др.път и гледай да не преядат жабките  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 1 762
Направих ги снощи, добавих ги, като гарнитура. Имахме гости, детенце беше рожденик......... овациите бяха от всички. Смешно ми стана, защото приятелката ми вика-" Аааааааааааааа, и аз гледах тая рецепта"  Laughing Поздравления за идеята.   bouquet

# 32
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ауууууууууууу, разкошно ми звучи! Утре няма да е, защото си имам именик и ще имам много задачи, но съвсем скоро ще се пробва.  bouquet на авторката за идеята!

# 33
  • Мнения: 3 036
Аз го правих два пъти и беше страхотно.
Но втория път нямах пресни гъби и го направих с гъби от буркан.
Стана по редичко,защото сложих и сока.
Повече време беше на котлона и къкри,докато изври водата.
Но е страхотно за гарнитура на печено или пържено месо,кюфтета,кренвирши.

# 34
  • Мнения: 293

Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Доста добра идея, но далеч не е постна  Wink

# 36
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Няма да е утре, но в ъв вторник  ще го направя и ще снимам. Аз досега къри не съм ползвала, но ще си купя да имам.

# 37
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Току-що направих тази вкусотия и много ми хареса. Е, вместо зелен лук сложих праз, добавих и малко пресен чесън и топеното ми сирене беше от типа "саламче", но направо разкошно стана! Този вид манджи са ми любими.   bouquet на Чарлийз за вкусната идея!

# 38
  • France
  • Мнения: 726
Отивам за гъби и царевица...... Laughing

# 39
  • Мнения: 19 518
Благодаря на авторката за идеята. Направих ги, беше страшновкусно. Само че аз сложих 500 гр. гъби, една връзка пресен лук и една връзка пресен чесън, както и 1 гъбено бульонче. Много е вкусно!

# 40
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Отивам и аз да готвя, само че забравих да купя царевица. После ще снимам и ще покажа.

# 41
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Приготвих я, като сложих вместо къри - Пикантина и сминдух. Добавих и черен пипер. Абе каквото и да се сготви с топено сирене е супер, за товя рецептата няма гершка.

# 42
  • Мнения: 679
Направих рецептата снощи  Simple Smile Мъжо я хареса много като се има предвид, че недолюбва гъбите. Благодаря   bouquet

# 43
  • Мнения: 23
 thumbsup Страхотна идея.. Задължително ще я изпробвам, ама мисля че ще трябва да метна и малко пилешко месце, че моя е толкова капризен.. ooooh!
А като бях малка баба ми правеше нещо с гъбки, което също отдавна не съм пробвала..
Мнооого лесно, просто и бързо...
..Пак се нарязват гъбките на едро + обилно количество зелен лук се задушават заедно.. мазнина по избор.. Прибавя се червен пипер да се запърже(може пък доматки или пюре), долива се после бульон (зеленчуков, гъбен), а само с вода също става.. черен пипер, подправки по избор, по желание за сгъстяване брашънце.. и поръсваме с пресен магданоз..
Това май можеше да влезе в графата "от нищо - нещо".  Wink

# 44
ОТИВАМ ЗА ГЪБИ ВЕДНАГА МАКАР ,ЧЕ ЩЕ БОЯДИСВАМЕ ЯЙЦА ЩЕ ГО НАПРАВЯ newsm64

# 45
И с парче синьо сирене тези гъби стават харно мезе за бирата.

# 46
  • Мнения: 4 358
Направих го. Страшно ни хареса. Мерси за рецептата  bouquet Hug

# 47
МОМИЧЕТА АЗ ДОБАВИХ И МАЛКО МАСЛИНИ Peace

# 48
  • Мнения: 147
     Направих я тази гъбена вкусотия. Разкошна е! Аз я приготвих без месо, но и с месо ще е страхотна. Благодаря на авторката за хубавата идея!  chef  bouquet

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 241
Много интересна рецепта, ще я приготвя! Чудех се, ако искам да сложа и пилешко филенце, заедно ли да ги приготвя, или поотделно?  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт