Мама през ОКТОМВРИ ще роди - вече и през дрешките личи

  • 9 747
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 817
ПуканкаZ, Да ти кажа честно не знам. Смятам да проведа дълъг разговор с моя гинеколог 1-2 преди раждането и да обясни всичко за различните видове упойки и съответно коя бил препоръчал той и при коя рисковете са най-малки. Аз все пак искам да съм будна, когато бебо се ражда, но не съм взела още никакво решение.
Търся сега статии за различните видове упойки, ама намирам само за епидуралната. Така като гледам обаче и двете се бият в гръбначния стълб.

mylili и аз не смятам да се лишавам от упойка, пък и всички мои близки раждали ме съветват така.
А на майка май наистина вече ще подбирам какво да й казвам, защото действително се притеснява много повече от мен

# 256
  • Мнения: 11
Аз нямам нищо против упойките и също мисля живот и здраве като наближи момента да говоря с доктора си да чуя и неговото мнение все пак. Моята майка също се притеснява доста,но с нея много споделям и даже и предложих да чете тук във форума,защото все пак има доста неща,които ние сега знаем и правим, а те на времето не са.  Simple Smile

# 257
  • Мнения: 48
Да Никози в ДКЦ 1 е курса .Всеки месец започва нова група.

# 258
  • Мнения: 330
Здравейте мамчета Laughing
 Аз преди да родя и ходех да слушаме тоновете,анестезиолога ми даде брошури да чета за упойките.Обясни ми и той каква е процедурата.Наистина ако е неопитен си има някакви рискове,но вече доста отдавна се практикува и тук,така,че добре са запознати с процедурата.
 Трябва да не се мърда когато я бият и изчакват между контракциите.
 Иначе и епидуралната и спиналната са в гръбнака.
 Аз съм много доволна от упойката нищо не усетих от раждането и отново ще искам да ми сложат. Peace

 

# 259
  • Мнения: 817
elli78, а ти с каква роди - спинална или епидурална?

# 260
  • Мнения: 206
Сев имам предложение да сложиш на първа страничка линкче към "Смешно ли е раждането" от Майки бъдещи и настоящи, ще бъде интересно за всички вярвам.
Относно за упойките аз също мнооого се замислям дали да използвам? newsm78 Интересувам се, но колкото и неандерталски да звучи за някой по скоро съм за без упойка Peace

# 261
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен  Hug
Милий май не си се объркала. И аз усещам от две - три вечери нещо да ме гъделичка отвътре, но не бях сигурна дали усещам правилно  Grinning
Относно упойките - никой не ви оставя да раждате без упойка, но има локални, както и спинални или епидурални. Въпросът е, че епидуарална и спинална се слагат до определен момент, след това е безмислено. Аз раждах само с местна упойка и не се чувствах като в средновековието. Много по-важно е да се научиш как да дишаш и да слушаш лекаря - това е 80 % от безболезненото раждане. Останалите 20 % са си болка във всички случай  Wink

# 262
  • Мнения: 132
ПуканкаZ, Аз все пак искам да съм будна, когато бебо се ражда, но не съм взела още никакво решение.
Търся сега статии за различните видове упойки, ама намирам само за епидуралната. Така като гледам обаче и двете се бият в гръбначния стълб.
Сев ти на ли мислиш нормално да раждаш значи трябва да изкл. пълната упойка Grinning
Когато раждах гледах на съседното легло как биеха на момичето упойката и не ми се стори страшно Wink
Аз също исках упойка но родих докато дойде анестезиолога, сега сигурно пак ще искам ако има време Confused
Аз ще питам в Шейново колко струва да присъства таткото нещо съм се запалила

# 263
  • Мнения: 10
ELLI78 ,ти при кой лекар ражда?Имахте ли уговорка или не?Аз родих без уговорка с лекар просто който беше на с мяна и съм доволна,без упойки без системи и т.н.Болеше наистина ,но ми казаха ,че ако съм искала упойка трябвало първо да си имаш уговорка с лекар и да кажеш ,че искаш неставало така в последния момент и аз си родих и без техните упойки.Е по виках си малко ,ама простено ми е Embarassed

manana ,локалната упойка къде се поставя?Ако не е в гръбнака и наистина  чустваш по-малко болка този път и аз може да се възползвам Mr. Green

# 264
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Първия път раждах нормално, без упойки. Беше предизвикано раждане заради преносване и няма да повторя тази грешка отново. Чуете ли че ще ви предизвикват раждането, искайте упойка,защото това вече не е нормално раждане и многооооооо по-мъчително и болезнено.
Между другото и аз усещам бебо, но си мълчах,за да не ме вземете за луда или някой да ми каже че са газове. Е,не са газове.Не съм малоумна за да не правя разлика.

# 265
  • Мнения: 55
Ох и аз съм "за" без упойка. Първия път не ми сложиха защото имах някакви противопоказания за слагането й и мога да кажа, че чак толкова не ме боля. Верно се бях ядосала на природата по едно време, ама то за малко - изтрайва се. И сега мисля без упойка да раждам живот и здраве. И без това имам гръбначно изкривяване баш в областта на гръбнака, където се бие упойката и дископатия имам пак там. Та ме е страх да не се обърка нещо. Честно казано предпочитам без упойка. Макар, че много се радвам на всички решили се на такава манимулация щото мене ме е страх.

# 266
  • Мнения: 132
Първия път раждах нормално, без упойки. Беше предизвикано раждане заради преносване и няма да повторя тази грешка отново. Чуете ли че ще ви предизвикват раждането, искайте упойка,защото това вече не е нормално раждане и многооооооо по-мъчително и болезнено.
Между другото и аз усещам бебо, но си мълчах,за да не ме вземете за луда или някой да ми каже че са газове. Е,не са газове.Не съм малоумна за да не правя разлика.
И мойто раждане беше предизвикано но не мога да кажа че е толкова страшно.На нераждалите момичета мога да кажа да не се плаша всичко се забравя буквално след 30 мин и все едно е било сън а на лице е малко сладурче което се чуди коя си ти и откъде те познава.Ще видите как бързо ще мине и ще бутаме колички дружно Hug  bouquet

# 267
  • Мнения: 7
Здравейте,
и аз да ви се похваля от няколко дена усещам бебчо особено вечер като си легна и все едно нещо пърха вътре в мен, а също и като се застоя много седнала на работа- супер усещане е. Днес бях на ЖК всичко е ок-малко ниско кръвно, но ми казаха че по 1 кафе не вреди. Мериха ми колко ми се е увеличила матката и корема ми мериха-не че ми личи още-но за протокола:) За великден ще ходим в Гърция и малко ме е страх от дългия път да не ми прилошее нещо-но се надявам че всичко ще е ок:)

# 268
  • София
  • Мнения: 1
Момичета да ви кажа който е избрал Токуда пак ще вдигат цените от 1.05

Отново?!  Sad Имаш ли представа какви ще бъдат след промяната?

# 269
  • Мнения: 678
Мацки много ви се радвам, че ще отидете да си почините през почивните дне някъде. За съжаление нашия тати си смени работата преди няма и месец и по празниците ще бъде дежурен  Rolling Eyes, а и моите родители отиват в РУсия да видят брат ми и другият си внук, който не са виждали откакто се е родил и аз ще трябва да се грижа за баба ми и за малкия  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт