НОЕМВРИйските ни слънчица, ще са най-красиви на света!

  • 9 669
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
ей тумбаланки, дуете ли се А? Аз вече съм с 2 скъсани ципа  Embarassed В неделя се разходих до един амгазин за дебеланки на Алабин, но беше затворен, а на витрината всичко което беше изложено става само за "тьотки". В съседен магазин за дънки ми предложиха панталони от летен дънков плат (тъмно синьо) с ниска талия тип шалварки за 64 лв., но не ги пробвах. Давайте съвети за дрешки и магазини. За пола нямам претенции и нямам все още усещане, само да ни се роди живо и здраво! Кака и баба отсякоха, че ще е момче!?
Моите изследвания си ги направих в 7 с. 3 д. - цито, влагалищен секрет, пълна кръвна, урина, хемоглобин (122), кръвна захар, васерман, хепатит В, кръвна група, която се оказа А1 Rh - Трябвало да направя допълнителни изследвания, но какви не разбрах в 5-ти месец. Ако някой може да даде повече инфо за тази кръвна група, благодаря предварително! Или за някакви си антитела!?
utro77  ако имаш постоянен трудов договор, можеш да имаш втори който е желателно да срочен, защото се предполага че го подписваш за периода на бременността и няма да го продължаваш след това. Примерно ако си на 650 лв. месечна заплата по постоянен трудов договор, вторият ти може да е срочен на 1 350 лв. месечна заплата. Така общо осигуровките ти ще са в/у 2000 лв. По втория може би ти сама ще трябва да си внасяш осигуровките около 565 лв., освен ако не ти ги поеме фирмата към която ти е договора. Тази операция трябва да се прави 6 м. преди излизане в болничен по майчинство (ако терминът ти е 15.11., очаква се болничният да е от 1.10. т.е. далаверката е желателно да започне от 1.04., ако се започне примерно от 15.04. може, просто ще се изпуснат първите дни на април). При осигуровки 6 м. в/у 2000 лв. ще се взима майчинство 10 м. х 1 800 лв., а следващите месеци до навършване на 2 г. на детето се получава минималната работна заплата на месец. Или ако плащаш 6 м. х 565 лв. = 3 390 лв., ще вземаш 10 м. х 1 800 лв. = 18 000 лв. или 14 610 лв. чисто. Ако има болнични пада сумата. Има форум мачинство - счетоводно, но не съм го чела, че има 9 теми...
tonesa отново тенкю за всичко което правиш по темичките! Съгласна съм с валя ... нека бъдем по-позитивни и дано да няма поводи за притеснения  Hug

# 16
  • Мнения: 1 218
Иих, айде и аз да се наместя в новата ни темичка  Flutter
Много готинка както винаги, tonesa   bouquet
За пола аз искам първото да е момче. Много ми харесва комбинацията като нашата с брат ми - принцесата си има по-голям батко, който си я пази като писано яйце. Някак, така като има кой да те пази, особено докато си малко момиченце  ... е по-хубав живота. Маааалко ставаме лиглички де, ама ...
Е, после ще трябва да се прежаля и за едно момиченце  newsm78, тая се е видяла  Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 3 789
Аркси,
и аз съм с А1 - (отрицат.) кръвна група.
Просто се правят допълнителни кръвни изследвания за антитела и ако по-нататък, живот и здраве се окаже, че бебчето ти е с положителна кръвна група- при раждането му се бие Антигамаглобулин инжекция, което са антитела. Чувала съм и случаи при които още при раждането се сменя кръвта на бебето, но това ще се решава впоследствие. И двете действия се правят до 72 часа след раждането, колкото по-рано, толкова по-добре Peace

Аз от сутринта, всеки ден, съм с подут като плондир корем, въпреки че не се храня с много като количество храна, не пия газирано, за да ме надува излишно, но въпреки всичко съм като бременна със слонче Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте, сладурки  Hug
tonesa , мерси за темичката, както винаги е прекрасна   bouquet
На мен ми е първа бременност и още не ми личи, макар че съм качила 2 кг. Колкото до пола ще ми се да е момченце, ама всъщност каквото донесе щъркела.
arrksi , само да кажа, че ако се осигуряваш на 2000 лв. няма да взимаш 1800, а около 1500 май бяха, Сиската ги обяснява по-добре от мен тези работи, иначе всичко друго си е точно така  Hug

# 19
  • Мнения: 57
хайде и аз да се запиша в новата тема.На мен също ми се подува корема-но май е от запека и газовете,който имам,иначе внимавам какво ям.За ФМ си запазих час за 22 май,тогава ще съм в 14 седмица. И аз нямам претенции за пола,само всичко да е наред

# 20
  • Мнения: 1 517
здравейте и от мен
аз засега само съм свалила 2 кг, но има време Simple Smile Иначе и моя корем е подут, но не е от бременността Wink, сега бебето е много ниско долу все още, просто няма как да издува коремите още. Като се сетя миналат бременност с какво нетърпение чаках да се качи и да ми проличи, но стана чак към 4 месец. Но е до структура все пак.
На мен ми се иска момиченце, защото вече си имам момченце, и то доста буйно.

# 21
  • Мнения: 77
ей тумбаланки, дуете ли се А? Аз вече съм с 2 скъсани ципа  Embarassed В неделя се разходих до един амгазин за дебеланки на Алабин, но беше затворен, а на витрината всичко което беше изложено става само за "тьотки". В съседен магазин за дънки ми предложиха панталони от летен дънков плат (тъмно синьо) с ниска талия тип шалварки за 64 лв., но не ги пробвах. Давайте съвети за дрешки и магазини. За пола нямам претенции и нямам все още усещане, само да ни се роди живо и здраво! Кака и баба отсякоха, че ще е момче!?
Моите изследвания си ги направих в 7 с. 3 д. - цито, влагалищен секрет, пълна кръвна, урина, хемоглобин (122), кръвна захар, васерман, хепатит В, кръвна група, която се оказа А1 Rh - Трябвало да направя допълнителни изследвания, но какви не разбрах в 5-ти месец. Ако някой може да даде повече инфо за тази кръвна група, благодаря предварително! Или за някакви си антитела!?
utro77  ако имаш постоянен трудов договор, можеш да имаш втори който е желателно да срочен, защото се предполага че го подписваш за периода на бременността и няма да го продължаваш след това. Примерно ако си на 650 лв. месечна заплата по постоянен трудов договор, вторият ти може да е срочен на 1 350 лв. месечна заплата. Така общо осигуровките ти ще са в/у 2000 лв. По втория може би ти сама ще трябва да си внасяш осигуровките около 565 лв., освен ако не ти ги поеме фирмата към която ти е договора. Тази операция трябва да се прави 6 м. преди излизане в болничен по майчинство (ако терминът ти е 15.11., очаква се болничният да е от 1.10. т.е. далаверката е желателно да започне от 1.04., ако се започне примерно от 15.04. може, просто ще се изпуснат първите дни на април). При осигуровки 6 м. в/у 2000 лв. ще се взима майчинство 10 м. х 1 800 лв., а следващите месеци до навършване на 2 г. на детето се получава минималната работна заплата на месец. Или ако плащаш 6 м. х 565 лв. = 3 390 лв., ще вземаш 10 м. х 1 800 лв. = 18 000 лв. или 14 610 лв. чисто. Ако има болнични пада сумата. Има форум мачинство - счетоводно, но не съм го чела, че има 9 теми...
tonesa отново тенкю за всичко което правиш по темичките! Съгласна съм с валя ... нека бъдем по-позитивни и дано да няма поводи за притеснения  Hug
Tonesa, темичката си я бива Wink МОже някой ден да пием по сокче с теб някъде в стария град на Пловдив, размечтах се, един път съм била там, но мноооого ми хареса.
Аркси, ако се осигуряваш на 2000лв няма да получиш 1800лв месечно.Изплащат се 90% от брутното трудово възнаграждение, но не повече от нетното, така са го измислили хиените.Нетната заплата е 1566лв.Ето един калкулатор, където всеки може да си сметне
http://www.kik-bg.com/bg/calculators/payroll_bruto.php?kik-bg=e7 … 09d325893ed4ab3e4
Относно втория трудов договор, моя позната ми обясни че трябва да бъде на 4часов работен ден и ако работиш 6мес, се броят за 3мес трудов стаж.
И в крайна сметка на колкото повече се осигуряваш, толкова повече ще взимаш.Максимума на месец е 2000лв
На мен само едно нещо не ми е ясно и би ми се искало да е в моя полза, моят термин е 5.11., 45 дни назад се пада 20.09, това означава че ще се броят 6 мес от 20.03-20.09 или 01.03-01.09
Аз започнах да се осигурявам от 08.04, никой не иска да взима бременни на работа Cryможе и с право.Не че съм и много в кондиция с всички неразположения.И на мен ми се подува стомахчето, днес цял ден ме гризка отвътре.Това гадене вече не го понасям, от дуфастона двойно повече.Лошото че понякога имам позиви, мъча се, напъвам се, даже и сълзи ми бликат и не ще и не ще.
Иначе каквото дойде-първо бебе.Таткото вече си казва, че ще е момиченце, защото съм погрозняла Grinning А и в рода им вече има 4 момченца, време е за едно розовелче, само живо и здраво да е.Вече и за имена говори и ми е много смешно.


# 22
  • Мнения: 344
Тонесаnewsm51 smile3525  love001

Оффф, и аз съм качила 2,3 килца... Blush  И аз сутрин съм по-добре, но вечер съм като плондер  ooooh!

Аркси, виж в Овиеса, там бях виждала преди време бремелински панталони. Иначе по магазините за бременни модата е като за баба ми  Joy И аз смятам да посетя Овиеса по-натам, сега си нося анцузи или по-спортни(широки) панталони... А блузите може от всеки един магазин  Wink
И аз съм отрицателен резус фактор  Peace Ще те следят, не се шашкай Wink

А за бебето... мисля си, че ще е девойка, но каквото и да е само да е ЗДРАВО  Praynig Praynig Praynig

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 239
И от мен здравейте в новата тема Hug.
Тонеса,   bouquet.
Аз реших да спра дуфастона на своя глава.Просто това гадене от него не го издържам вече. Утре ще съм на преглед и ще видим какви ще ги мислим с лекаря.
Аз от утре почвамда се осигурявам на още едно място на 4 часов работен ден. Нотази подробност,че 6м. се броят за 3 при това положение не я знаех Sad. Направо побъркаха хората с техните измислици ooooh!
На всички в новата тема по-малко проблеми и неразположения.

# 24
  • Мнения: 3
Tonessa, много хубава темичка.Що се однася до пола първо да е живо и здраво но ако може и да е момиченце Praynigняма да е лашо

# 25
  • Мнения: 340
Я и аз да се запиша в новата тема  Laughing

Тонеска, уважавам и оценявам много импулса ти към разнообразие! Темата е много симпатична, както и всеки път  Heart Eyes Sunglasses

Да допълня за инфото, аз съм В.Търново/Амстердам

Малкото пухче и то българче се извъди като голямото, чакало е милото тези мижави 6,5 дни в Бг да го заченем. Ами много е вероятно да е момиченце, защото от посл. секс до оплождането е имало 2 според мен, а според ехографа 3 дни. Но нищо не се знае!

Аз също си имам коремче, като цяло е доста подуто, ама не е само това. Не съм спортувала дори 5 мин. за последната една година. Преди това ходех да плувам, но спрях от страх да не пипна инфекция, че ми е нисък имунитета. И после напук и от лошо настроение и тъй мога да кажа, че физически 3 месеца след като родих сина ми сигурно съм имала по-стегнат корем отпреди да забременея сега... те килата малко, обаче сланинки на корема си имам. А е жалко, защото на 2я ден влизам в ритъм над 100 преси. Но това да ми е проблема, не се оплаквам.

Кой го беше казал ли писал в някоя книга?

И изобщо, аз съм едно щастливо копеле... Laughing така се чувствам

Продължавам си в моето блаженство  Blush

Утро, стискам палци да се похвалиш подобаващо  Praynig

П.П. Оле, голяма посещаваемост, 4 пъти не успях да публикувам отговор преди да изляза, затова го правя сега като се върнах

# 26
  • София
  • Мнения: 3 789
Добър вечер!
Да споделя, че одеве в аптеката аптекарката ми даде еспумизан- можело спокойно да се приемат от бременни. Та тази вечер с вечерята глътнах две капсулки, засега още няма резултат, най-много цяла нощ да си попръцквам, ама това да му е кусура Joy
И си взех едно шише дуфалак- утре ще изпия сутринта една доза, че...не се знае.
Засега задържам вечерята, въпреки че ми се гади, още не е почнала да се катери нагоре, дано си и остане там Blush
Пишете за осигуровките. Мен ме осигуряват на пълна РЗ, а смея да кажа, че взимам добра заплата, затова в тази насока засега не го мисля. Ще се справим, живот и здраве! Praynig
За килограмите- страх ме е да се премеря, усещам само че корема ми е много надут като цяло, но аз си имам малко ресурс там, така че.....
Пламси, според мен не спирай дуфастона, консултирай се с док и тогава решете какво да правите! Naughty

Лека и спокойна нощ на всички ви! Hug


# 27
  • Мнения: 30
И аз най - после имам определен термин - 20 ноември.
Най - после...

Добавете и мен в списъка  Grinning

# 28
  • Мнения: 3
Добро утро момичета рвъпреки че навън е мрачно и вали.
Вище какво открих може на някой да му е от полза

http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=6220

# 29
  • Мнения: 8 952
Здравейте, момичета!
Да се похваля - снощи най-сетне бях на преглед. Всичко е наред. 5-6 седмица. И по моите изчисления беше така.   Grinning В четвъртък ще ходя да си пусна кръвните изследвания.

Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт