Варицела и бременност

  • 60 513
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 376
здравейте, днес ми потвърдиха варицела , болна съм , въпреки избегнатия контакт с мойте племенници .Утре жлизам в 8 месец.Толкова сълзи съм изляла няма да казвам въпреки че казаха нямало страшно.Благодаря на Буда докева ти ме успокои ,продължавам да се моля , много ми е мъчно , нощес бях с 37.7 темп., надявам се бебо да си е ОК
Продължавам да следя темата , ако има и други

# 61
  • Мнения: 679
bambola78, успокой се! Щом всички ти казват, че няма опасност за бебето, не се травмирай излишно. Дано шарката отмине по възможно най-лекия начин. А ти как всъщност се зарази като не си имала контакт?
Моята дъщеря от днес е с пъпки  Confused. Последно бяхме заедно преди 7 дена и много се надявам тогава наистина да не е била заразна.

# 62
  • Мнения: 840
bambola78 стискам палци за бързо възстановяване. Дано всичко с теб и бебо да е наред. Дано бързо отмине.
Лекарката ми каза, че в третия триместър опасност за бебчето няма, тъй като вече са се формирали всички органи и тъкани и сега то расте само на кг. По-опасна е само температурата, така че я следи внимателно  Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 376
Благодаря ви момичета Ати и Амаринова, много сте мили.Оказва се че ти можеш да се заразиш още преди  заразения да е разбрал че е болен , да са му избили пъпки .При нас така е станало , тъй като ние след като се разбра че едното дете е болно не сме имали умишлено контакт , но преди това има период в който никой не знае за заразата. Никога не съм си представяла ,че може да ми се случи , ужасно е , а как сърби няма да ви казвам

# 64
  • Мнения: 174
Чакахме варицела за дъщеря ми, защото в нейната група имаше болни деца. Това беше в средата на януари, в момента съм в 30-та седмица. Попитах лекарката си /с добра слава, в реномирана софийска болница/ дали би имало проблем ако се заразя и тя каза "НЕ". И аз мисля, че е опасно в по-ранните етапи на бременността.

# 65
  • Мнения: 444
Здравейте, майчета! Вече втори ден не знам на кой свят съм! Вчера дерматолог ми постави диагноза варицела. Чувствах се отпаднала 2 дни и на третия се появиха пъпките.Веднага се консултирах със специалист. Нямам представа от къде съм се заразила, а и не мога вече нищо да променя  Sad. Консултирахме се с 4-5 специалиста, като мненията бяха от оптимистични до умерени. Личния гинеколог ми каза, че има големи шансове да нямам увреждане на беба, тъй като от 2 дни съм в 18 г.с., но все пак има риск от увреждане на сърчецето и мозъка на мъничето. Трябва да направим изследвания след като мине карантинния период. Но това са още 9 дни! От вчера не знам как да се справя и не мога да повярвам, че ми се случва! След почти година опита за забременяване, ми беше трудно да повярвам, че чудото е станало, а сега не искам да повярвам, че ми се случва толкова ужасно нещо! Cry Моля ви, ако имате информация какви изследвания трябва да направя, за да сме сигурни дали детето не е с увреждания. Гинеколагът ми каза, че ще го гледаме на ехограф, но аз предполагам, че амниоцентезата е най-сигурния вариант. Ще ви бъдя благодарна за съвет и информация относно изследванията!

# 66
  • Мнения: 349
Кураж миличка  Hug, не се отчайвай всичко ще бъде наред.

# 67
  • Мнения: 2 950
Незнам какви изследвания ти трябват, но моят съвет е веднага да се обърнеш към хомеопат. Може да не вярваш в този начин на лечение, но... Месец преди да забременея с близнаците, дъщеря ми се разболя от варицела. Полудях, защото незнаех дали съм вече бременна и трима лекари ми казаха, че ако съм бременна, трябва задължително да правя аборт. Хомеопатката ми каза да не се шашкам, защото има хомеопатични лекарства, които могат да помогнат в такъв случай и да предпазят бебето от увреждания.
Желая ти успех и здраво бебче! Hug

# 68
  • Мнения: 444
Благодаря, момичета! Сега ще се разчета по сайтчетата и ще поръчам на таткото да ми вземе нещо. Явно ще трябва да мине известно време да се примиря със ситуацията или поне да се наплача хубаво!Благодаря ви за милите думи!  bouquet

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Сестра ми кара варицела в 16 г.с. Бяхме се побъркали от претеснение, но двама гинеколози казаха, че няма проблем. Детенцето и вече е на 2 г. Нямаше никакви проблеми. Спокойно Peace

# 70
  • Мнения: 423
Аз имах подобни притеснения (каката ни се зарази от градината), с тази разлика, че не се разболях, защото съм я карала като малка, но в началото не знаех. Тогава бях в 16 г.с., а от различните източници информацията беше различна, според някои рисковия период беше първото тримесечие, според други - след 16 г.с., но най-многото мнения бяха, че няма никакъв риск за плода едва след 20 г.с., когато се смята, че е органогенезата е приключила (в което по принцип има логика). Обаче и преди 20 г.с. риска го дават 2 - 5%, достатъчно малък като процент, което мен лично не ме успокои много (ами тези, които попаднат точно в тези 2 или 5%). Та, така... аз нямах нервите да изчакам да мине инкубационния период и си правих изследвания в катедрата по Вирусология към НЦЗПБ, от които стана ясно, че имам имунитет, но тава е друг въпрос.
А иначе за изследванията... не мисля, че амниоцентезата е най-сигурния вариант, тъй като чрез нея се откриват генетични и хромозомни аномалии, а при варицелата случая не е такъв. А дали въобще има изследване, което да докаже със сигурност има ли проблем или няма, не знам...
Всичко това не е много успокоително, но все пак аз бих си направила всички възможни изследвания и то в София (ако не си от там).

Пожелавам ти всичко да бъде наред и едно сладко и най-вече здраво бебче накрая! Hug



# 71
  • Мнения: 444
Значи съм в заблуда, че амниоцентезата ще помогне! Sad Аз си правих биохимичен скрининг, който беше с добри резултати, колкото и вероятностни да са му стойностите. На 24 съм и реших, че няма защо да се притеснявам. Имам записан час за фетална морфология след 2 седмици при д-р Димитрова, но при първа възможност след инкубационния период ще посета моя гинеколог- д-р Велев. Той каза, че  ще ми направи няколко изследвания. Искрено се надявам да има възможност да се гарантира дали има евентуални увреждания, но съм убедена, че дори изследванията да са ОК, ще се притеснявам до края Sad . Ще се опитам да се съсредоточа върху нещо друго или да поспя, че иначе ще се побъркам през следващите поне 10 дни! Надявам се да имам повод да напиша и няколко радостни думи скоро! Още веднъж, много ви благодаря, че писахте, милички! Чувствам се по-добре, след като споделих притесненията си  bouquet

# 72
  • Мнения: 8 968
Стискам палци всичко да е наред!  Peace
Наистина феталната морфология е единственото изследване, което може да даде някаква информация.

# 73
  • Мнения: 2 821
Благодаря, момичета! Сега ще се разчета по сайтчетата и ще поръчам на таткото да ми вземе нещо.
Ако под "нещо" имаш предвид хомеопатично лекарство по повод на по-горния съвет, бих ти препоръчала да не се доверяваш на някакви сайтчета. Ако въобще хомеопатията има място тук, е по-удачно да се обърнеш към специалист.

Стискам ти палци всичко да е наред. Потърси повече мнения по въпроса. И кураж!

# 74
  • София
  • Мнения: 12 554
Не бих те съветвала по мнения от форума да се самолекуваш. Хомеопатията може да бъде доста опасна, ако се прилага без специалист, а понякога дори и с такъв. Така че просто отиди на още един преглед при друг лекар-гинеколог, за да чуеш и неговото мнение.

Общи условия

Активация на акаунт