Кипърските мами, татковци, бебета и техните приятели (6)

  • 17 552
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Добро утро.....мами....  bouquet
Как преглъщате кексчето без кафе ... Mr. Green Кат я няма домакинята викам я да ви черпя аз пък утре който се прави на луд днес... Mr. Green
http://www.italcaffe.it/
Муцка кексчето пише в рецептата само една чаша брашно... newsm78дали ще се надуе толкова колкото на снимката... newsm78
Блонди муцка май беше пускала в старите теми страничка на БГ летищата  имаше всякакво инфо дето може да ти е полезно.....я виж го намери ако не да го пусне пак Муцка Thinking
Гери не четеш май какво пиша я виж в предния ми пост съм ти обяснила подробно за великден ..и колко време ще почиват учениците само..  Crossing Arms





# 16
  • Мнения: 903
Заглавната страница допълнена с Peggi Zina и Kati Garbi! Heart Eyes

Ей, Муце, много си експедитивна бе, Mr. Green БРАВОС!!! Hands Clap

Кати, мерси за идеята! Като ми се освободи малко по-така временце, ще прегледам темите напред, че то не се сещам нещо newsm78 и ще трябва страничка по страничка да ги прелистя. Пък Муцето, ако можеш да пейстнеш линк към мястото, дето си я поместила тая страничка на БГ-летищата... цена няма да имаш! newsm47

# 17
  • Мнения: 17
от варна мисля, че няма полети
аз ще пътувам сега от софия - 621 лв отиване и връщане с българия еър. мисля, че и на кипърските е такава цената. българия еър имат директен полет за пафос - всеки четвъртък. цената е почти същата.

# 18
  • Мнения: 903
Има, pdd, има и от Варна, ама май не е директен ами с прикачване доколкото съм подучула. Пък на мен дерта ми е  по-малко транспортни маневри да направя и за по-късо време да стигна от т.А до т.Б  Mr. Green  /ако мога да използвам математическата терминология/ Wink  Та ако ми кажеш сега и часовете на тия полети /с какъвто ти ще пътуваш/, ще съм ти мноооого благодарна!  reverance

P.S. Барборанкеееейй, нещо ми се губиш днес newsm78  Да не се криеш зад саксията с фикуса и да подръпваш тайно  Laughing  smokeuu    Яяяяя, бързо се яви тука на отчет! Mr. Green

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 12:58 от blondy-mamma

# 19
  • Мнения: 26
Кати,ми аз щот го прочетох,та се сетих и за моя работник дето е там и затова като баба,да си питам... newsm03
Блонди,ти да не смяташ да ходиш към Кипър ???smile3521 smile3521 smile3521

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте на всички,
най накрая и аз се присъединих към този прекрасен форум.Чета много полезни и интересни мнения .Искам да Ви помоля за малко помощ. Аз и моят съпруг получихме оферта за работа на о-в Пафос от много близки наши роднини. Всичко е много хубаво , но при нас възниква един много важен проблем. Имаме дете на 5 годинки , което не можем и да помислим , че няма да е с нас. Искам да помоля за малко информация , относно детските градини , държавни или частни.Може ли едно българско дете да бъде прието , какви документи са нужни за това или каквото и да е инфо.
Предварително благодаря на тези , които ще се отзоват на молбата ми.

# 21
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Блонди...внимай отваряй си очите ако случайно зърнеш моя мъжо.... newsm45
Да не си помислиш че ти се привижда .....тая сутрин замина за БГ по работа и ще се отбие по късно може би вечерта към Варненско Бургаско ...... smile3508
Та и аз сега кат теб съм.. smile3516 smile3518...ама кво да се прави ще чакаме....  Wink
Да да а Барборанка наистина се губи днес..... newsm78 ...Дали съгрешава или просто е отишла в някой салон за разкрасяване тя спомена нещо вчера..... 4470
Петя Боянова Добре дошла при нас.....  bouquet
Детето ти може да посещава без проблем държавна детска градина стига да е в района където живеете и единия от вас да има сключен договор за работа тук.....а ако работите и двамата още по добре.... Peace
Документите които се попълват е един вид молба в която са включени всички ваши данни и данни на детето ..т.е. адреси.. телефони.... рожденни дати ...къде работите ....каква ви е заплатата и т.н. А също се прилага и акта за раждане на детето (трябва да го преведеш и да го завериш преди да дойдеш)...Въз основа на заплатата ви се определя и таксата в детската градина варира от 34 - 42евро(за държавни) .....частните Money Money от 140 евро нагоре.... #Cussing out
и една поправка Острова е Кипър а Пафос е град на острова.....Виж картата в началото на темата

# 22
# 23
  • Мнения: 0
Петя Боянова Добре дошла при нас.....  bouquet
Детето ти може да посещава без проблем държавна детска градина стига да е в района където живеете и единия от вас да има сключен договор за работа тук.....а ако работите и двамата още по добре.... Peace
Документите които се попълват е един вид молба в която са включени всички ваши данни и данни на детето ..т.е. адреси.. телефони.... рожденни дати ...къде работите ....каква ви е заплатата и т.н. А също се прилага и акта за раждане на детето (трябва да го преведеш и да го завериш преди да дойдеш)...Въз основа на заплатата ви се определя и таксата в детската градина варира от 34 - 42евро(за държавни) .....частните Money Money от 140 евро нагоре.... #Cussing out
и една поправка Острова е Кипър а Пафос е град на острова.....Виж картата в началото на темата
[/quote]


Благодаря за топлото посрещане , както и за поправката. smile3525

# 24
  • София
  • Мнения: 1 456
Петя, добре дошла и от мен!  bouquet

Кати, немож на уплаши с такива цифри за частни ясли.В София специално  цените започват от 250 евро нагоре. #Crazy А, за кексчето и идея си нямам, но предполагам, че ще стане! Хайде сега тренирай, че като дойдем Юли да ни го направиш! Mr. Green

Блонди, линковете, които бях дала са
от сайта на www.sofia-airport.bg и от още някъде, но не си спомням. Касаеха предимно изискванията за пакетиране на багажа, килограми и т.н

Ето линк към Cyprus Airways.
Можеш да си зададеш датите и изискванията и в горния ляв ъгъл ти  излиза цената с включени летищни такси.

Между другото ми излезе, че от 31.07 през цялото лято България Еър имат полет от Бургас до Ларнака.

Bulgaria Air
Летище Варна
Летище Бургас

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 15:20 от muzka

# 25
  • Мнения: 17
няма директен полет от бургас. само от софия. това дето излиза от бургас е с връзка в софия.
http://wftc2.e-travel.com/pl/bulgarian1/Override.action?EMBEDDED … VELLER_TYPE_1=ADT
кликваш на flight details и се вижда, че е със смяна в софия

не знам как да именовам линк и затова е такъв...

# 26
  • Мнения: 30
muzka никакво чуждо мляко Misc Baby Bottle Naughty newsm25,аз ако дохранвах нямаше да успея да кърмя толкова дълго и да продължавам докато принцесата ми се отбие сама.Много исках да дам на детенцето си най-доброто bombs bombs.Още през бременноста  pregnantизчетох всичко каквото имаше за кърменето smile3529,а най-много ми помогна кърмаческия форум.Затова мами,които искате да дадете на съкровищата си не само храна,а нещо многo-o-o-o-о повече посетете кърмаческия babydust7.Това прозвуча  като предизборна реч,но вече ви казах,че съм "заклета кърмачка" breastfeeding yesyes breastfeeding yesyes
Кексчето изглежда чудесно с канела и стафиди newsm22 ще го изпробвам обизателно.
Приятен ден на всички Hug Hug Hug

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 16:42 от bouboulino

# 27
  • Мнения: 903
Муцка и pdd, много ви благодаря за инфото!  bouquet  За първи път планирам самолетно пътуване в чужбина /и то, на което ще съм сама/ и направо отсега се шашвам. Ама този мащабния линк дето си го пейстнал ти, pdd, май се отнася за същото дето пише Муци - полетът Бургас-Ларнака е със зададена дата 01.08.08г. или тази дата е примерна newsm78... Ще ме извините за невежеството, ама туй с резервациите и прочие на самолетен билет ми е като "шах с пешката"  Embarassed  И друго да питам: До летище СФ освен с такси /което сигурно здравата ще ми бръкне в портфейла/, с какво друго може да се стигне като обществен транспорт?

# 28
  • Мнения: 6
Благодаря за честитките,момичета Hug Обещавам за 3-месечния си юбилей тук да се науча как да "кача" почерпката  Laughing
blondy-mamma, ама аз ще пътувам и наобратно след Великден - взела съм си билет на Кипърските авиолинии за 03.05 София - Ларнака. Ох, дано не те разочаровам ама.... До колкото аз знам , билети за дните около Великден почти или съвсем вече няма...   Sad Аз се докопах май до един от последните. А на България Еър май бяха свършили още миналия месец... Няма да е лошо по-раничко ако можеш да си вземеш... А утре ще ти изпратя линк към един сайт с мн прилични цени. А ако пък решиш да пътуваш на същата дата, свиркай, ще се донесем заедно към Кипър  Simple Smile И аз преди 2 месеца за първи път се качих на самолет, и за първи път пътувах сама в чужбина ... Не е толкова страшно Wink Ако мога да помогна с нещо, само кажи  Hug

# 29
  • Мнения: 577
Еееееееейййййййййй хубавицииии,тук съм,утре ще ви пиша много,само да се похвалим ---------с Гери,се видяхме пихме сокчета,дъра-бъра..............Гери е супер синеока сладурана с малко спретнато коремче,мнооооооогооооооо приятно ми беше ,че се видяхме,дано са ни по-чести срещите.  Hug   Hug   Hug

Общи условия

Активация на акаунт