Кое е най-доброто училище в Младост според вас?

  • 122 008
  • 802
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 263
Viraa не зная нищо за Илиева. Синът ми беше при Трайкова, ако имаш кротко и ученолюбиво момиченце - спокойно можеш да го запишеш при нея, ако не .... по-добре потърси друг вариант.

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 09:19 от Lennyh

# 61
  • Мнения: 4 458
Сега виждам темата.
Аз бих гласувала за 128-мо. Поне на времето беше най-доброто и доста ученици пътуваха от други квартали за да учат там. Надявам се да е запазило статута си.

# 62
125-то СОУ. Страхотен ръководен екип - амбициозни, отговорни, с внимание и грижа към децата. Много добри преподаватели, особено по български език и математика. Почти сто процентова реализация на учениците след VІІ и ХІІ клас. В училището има ред и дисциплина. Едно от малкото останали добри училища в София. Базово училище на СУ "Св. Климент Охридски"

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кажете си мнението относно учителите,

г-жа Борисова.
Ако все още ще преподава в 81-во.

# 64
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Не зная дали трябва да изваждам темата нагоре, макар че някой я е вдигнал преди мен. Но ми е любопитно какво е мнението ви сега, след като учебната година е преполовена. Аз така и не съм убедена кое училище бих избрала, ако изоставя основния си критерий - да е близо до вкъщи. Само си казах: Добре, че не съм натискала за 81-во; след като изчетох тази тема, а да си призная миналата година не съм я видяла.
И още едно малко любопитство - кой е гласувал за 131-во и доводите за това. Пък може и на лични, ако не искате тук.

# 65
  • Мнения: 752
А аз да попитам: има ли някакво районирани? Трябва ли да си от съотнетната част на Младост, за да е сигурно класирането на детето?

# 66
  • Мнения: 651
Районирането до колкото знам отпадна, но преди години като се интересувах (от 32-ро) имаше някакви предимства от рода на: местоживеене; месторабота (на родител) и братя/сестри в същото училище.

Попаднах в темата търсейки инфо за училищата в Младост. Без да съм очарована от квартала май ще се наложи да се местим натам.  Confused
За сега съм на етап разучаване по интернет.
На нас най-много би ни подхождало 144, но за него никой нищо не е писал (разгледах сайта; ще се разходя и до там), но много бих се радвала ако някоя мама има  наблюдения (макар и не преки) и ги сподели тук.
  bouquet

# 67
  • Мнения: 7 263
Мила, ето тук има малко информация по темата за 144-то училище. Шани би ти била по-полезна, тъй като дъщеря и е там и е вече 5-ти клас. Като база са едно от добрите училища, като преподаване не бих казала, като дисциплина от това, което съм виждала досега \ тъй като училището е почти до нас\ не съм очарована. Наше съседско дете учеше там в паралелката с хореография, освен танците и това, че е близо майката каза, че никакви предимства не вижда. Детето ходеше на допълнителни уроци по английски, бел и математика.
Иначе и друг път сме чепкали темата за училищата в Младост, като цяло са средна хубост повечето, като най-добри се водят 125-то и 81-во. Но излишно подчертавам, се водят защото явно много зависи от преподавателя при който попаднеш. Лично аз не съм доволна от 81-во от към преподавател, но пък като база са добре, за 125-то за сега мога да кажа много хубави неща, но и те се отнасят предимно за учителката ни - иначе училището си има типичните плюсове и минуси на квартално училище. като цяло - плюсовете им са добра база, и работят непрекъснато да я подобряват, разнообразни извънкласни занимания само в рамките на 1-ви клас малкия засега е бил и ще ходи на доста повече екскурзии, музеи и тържества, отколкото баткото за 4 години общо в 81-во. Директорката е много свестен човек и работи много за имиджа на училището, като цяло няма текучество на преподавателите и имат традиции в преподаване на езиците и математиката. 81-во пък имат добре развити спортни занимания - ски, волейбол, баскетбол.
karrita официално няма вече райониране, но за някои от добрите \ защото недолюбвам думата елитни\ училища, местоживеенето е едно от предимствата.
М_е_г_и и на мен ми стана любопитно кой е гласувал за 131-во и какво е харесал в него. Кажи своето мнение за него моля те. Кратичко и без подробности, ако се притесняваш - но само така ще можем да сме си полезни. Колкото до 81-во, аз с течение на времето от техен поддръжник се превърнах в противник, но смея да кажа че те доста се постараха, за да го постигнат. За 4 години успях да удържа детето  си на добро ниво, само защото се занимавахме с него и защото не оставих обучението му само на училището и пак не мога да кажа, че съм се справила перфектно - някои от пропуските им още ги пълним. Колкото до личното отношение на първата ни учителка, това е една доста горчива чаша за мен, но по-лошото е че тя остана горчива и за сина ми - той няма нито един хубав спомен от първата си учителка и за това се обвинявам, защото първия учител е нещо много важно за едно дете - и аз и съпруга ми още помним своите с обич и нежно чувство, сега се радвам и на първата учителка на малкия ми син - жена с огромно сърце и душа   bouquet!

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 14:31 от Lennyh

# 68
  • Мнения: 651
Мерси, Lennyh!   bouquet
Ще следя там  Wink
Ще се поровя и в нашата тема...аз я позагърбих напоследък Embarassed
Отивам да шпионирам Шани и да я чета из основи  Mr. Green

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отивам да шпионирам Шани и да я чета из основи  Mr. Green

няма за какво, ето ме  bowuu
Лени е казала всичко по въпроса и то неведнъж. Но кажи все пак, какво точно те интересува, за да мога да ти отговоря конкретно, а не общо.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 569
За 144то училище новото е, че тази година ще сформират една общообразователна паралелка със засилено изучаване на английски и математика.

За 125то училище бих искала да споделя, че моите впечатления са, че по никакъв начин математическата паралелка след 5ти клас, не би могла да се сравнява с паралелките в СМГ. Резултатите от състезанията на седмокласниците тази година показват ясно за какво ниво става дума... За реда и организацията в училището беглите ми впечатления са добри. Не ми харесва това, че учат на смени и цяла година са една смяна (това ще рече - втори и четвърти клас например са цяла година втора смяна...)

За 81во имам преки впечатления, тъй като големият ми син учи там. До 4ти клас е важна госпожата най-вече. Той попадна на свястна и съм доволна. В прогимназията - 5,6,7 клас имат и добри, и недобри преподаватели... Предполагам, че това е така навсякъде обаче... Не ми харесва това, че училището е прекалено голямо и дисциплината не е върха... Харесва ми базата на училището.

На мен ми харесва 39то. Мъничко училище, учат само първа смяна и започват училище в 8.15 (а не в 7.30, както е в 81во). Бих искала да чуя отзиви за 39то на мами, чиито деца учат там.  bouquet

# 71
  • София
  • Мнения: 4 055
Това ко копирам от сайта на 125-то:

03.11.2008 г.

От 25 октомври 2008г. до 02 ноември 2008г. в Чанг Мей, Тайланд се проведе международното математическо състезание за ученици до 13-годишна възраст. България се представи с три отбора, като единия от тях беше този на 125-то СОУ. Богдан Николаков, Георги Гуляшки и Йордан Донев се завърнаха със сребърни медали, а Венислав Венков – с бронзов медал. Всички те и учителите им господин Димитър Димитров и господин Добри Данков с упорития си труд ни накараха да се чувстваме горди с постигнатите отлични резултати.

Не изглежда като да е много зле!  Wink Може да става въпрос само за математическата паралелка, обаче.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 569
Не съм казала, че са много зле, а че не са конкурентни на СМГ, на база резултатите от състезания тази година. Струва ми се по-обективен критерий този, който аз съм избрала. Може и да не съм права. Темата е отворена, а и аз съм отворена да си променя схващанията, ако бъда убедена.

# 73
  • Мнения: 651
...Но кажи все пак, какво точно те интересува, за да мога да ти отговоря конкретно, а не общо.
Мерси, Шани   bouquet
Ще питам в темата за 144

# 74
  • Мнения: 86
Аз да се похваля, направихме избора в нашето семейство и днес записахме щерка ни в 125 СОУ. Дано се съберат достатъчно кандидати за немски от първи клас. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт