Кое е най-доброто училище в Младост според вас?

  • 122 126
  • 802
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 077
Прасковке, аз не защитавам училището. Живея точно до него и предполагам ,че там ще запиша сина си- просто ми е много близо. Имам още година време.  Simple Smile Разглеждах сайта и това няма как да не ме впечатли. Според мен  за обикновено основно у-ще, такива резултати са изключителни. Какво значи "не са конкуренция на СМГ"? Че не са по-добри, мисля,че спор няма, че се стремят да са им на нивото-също. Донякъде успяват и заслужават поздравления. Кое друго основно у-ще има отбор на международни олимпиади? За резултатите от състезанията -не знам, далеч съм още. Но в 125 има само 1 или 2 паралелки на випуск с математика, останалите са си нормални. Не може всички деца да са математици от малки-това все пак е квартално училище, не математическа гимназия.  Hug

А и си зависи какво го влече детето. Ако го влекат изкуствата-по-добре 144-то, ако е математиката-125 мисля е най-добро в Младост. Не знам де, не споря, другите у-ща по-добри резултати ли имат на състезанията?

# 76
  • София
  • Мнения: 5 574
Аз ги гледам състезанията сега, защото големия ми е в 7ми клас, не за друго...  Mr. Green

Та, по въпроса, кое училище от Младост се справя най-добре на тях - 81во, 125то, 39то (в този ред). Обаче това не е толкова показателно, защото 81во е най-голямо, 125то също е много голямо, 39то е мъничко. Имат съответно 4, 3, 2 добре представили се деца... Изводът за мен е, че са си обикновени квартални училища и оттам нататък всичко си зависи от самото дете.  Simple Smile

Пожелавам късмет на всички (и на себе си включително) в избора!   bouquet

# 77
  • Мнения: 901
Брей, пък ний, видиш ли, майките, сме учили в НЕобикновени, Неквартални училища.
Централно някак сме се обучавали, пък сега се чудим колко по-малко гадно да ни е в покрайнините.
Всъщност повечето се чудите дали ще може с лекота да сложите раницата на гърба на детето и да не ви занимавате с обучението му, а пък и да се получи така че да е обучено в крайна сметка. Ами така няма да се получи.
Тука Лени неведнъж изтъкна колко време и усилия е вложила в началното образование на сина си. Останах с впечатление, че за нея това е негативно преживяване и добро за нея  би било училището, което не я натоварва да се занимава с децата си.
Е, едва ли има такова уилище, което да те освобождава от грижата за децата ти.

Ама си го търсете де, няма лошо.

# 78
  • Мнения: 186
Е, едва ли има такова уилище, което да те освобождава от грижата за децата ти.

Едно е да се грижиш за децата си и да прекарваш време с тях, друго е да ти се налага да преподаваш вкъщи заради некадърни учители - това са две много различни неща.  Peace

Както се казва - бъркаш двата щата. Wink

А иначе си права - понякога ние, родителите, стигаме до крайности в търсенето на съвършеното училище. Но пък е човешко - всеки иска най-доброто за децата си.

# 79
  • Мнения: 3 216
... А иначе си права - понякога ние, родителите, стигаме до крайности в търсенето на съвършеното училище. Но пък е човешко - всеки иска най-доброто за децата си.
Да, schreier, така е! Ти като не искаш най-доброто за детето си, се грижиш за образованието му без да стигаш до крайности, бъркаш много щати и се примиряваш с това, което не можеш да промениш. Какво ли разбираш ...
Чети повече мненията на тези, които са след теб и тепърва ще видят това, което ти вече си видяла.
Може и да се поучиш, ако преди това детето ти не завърши средното си образование.

А, touchstone, тъй като темата е за училищата в "Младост" и ти вероятно имаш достатъчно лични впечатления  - кое според теб е най-доброто?

# 80
  • Мнения: 186
cool_witch, това е особено провокативно мнение, което силно изкривява писаното от мен. Никого не съм обвинила в подобни грехове:
... А иначе си права - понякога ние, родителите, стигаме до крайности в търсенето на съвършеното училище. Но пък е човешко - всеки иска най-доброто за децата си.
Да, schreier, така е! Ти като не искаш най-доброто за детето си, се грижиш за образованието му без да стигаш до крайности, бъркаш много щати и се примиряваш с това, което не можеш да промениш. Какво ли разбираш ...
Но... всеки вижда това, което иска. Wink Оценявам опита на хората с по-големи деца, но разбирам и тревогите на тези, които тепърва изпращат децата си на училище.

И да, имам мнение за едно от училищата в "Младост", преподавах там за малко преди години. Но класациите и квалификациите не са ми страст, тъй че не мога да се ангажирам с оценка, а само с мнение за конкретното училище и нещата, които съм видяла там.

Държа да кажа, че не смятам да водя по-нататъшни спорове в стил "кой е по-по-най-". ooooh!

# 81
  • Мнения: 901
Ама то аз и не смятам изобщо да казвам кое е по-по- най-.
Исках само да отворя скоба за очакванията ни за училището и до колко те са реалистични. И може ли въобще да се получи нещо, ако не участваме в ученето на децата си.
И относно училищата в Младост, виждала съм занемарени деца от всяко едно училище в този квартал, както и будни и развиващи се деца пак от всяко едно училище в този квартал.
Затова смятам, че все пак няма защо да мерим престижа на петте училища, с които разполагаме.
Всеки избира според различни критерии. Аз исках детето ми да се чувства спокойно и в сигурна атмосфера - избрах не най-престижното училище и получих точно каквото исках.
През последните 9 години не съм спряла (въпреки че понякога не съм баш в час с актуалните събития, Уич) да участвам в образоването й. Смятам, че така трябва, а и ми е приятно, всъщност, не че го признавам често.

# 82
  • Мнения: 186
schreier, с това твое мнение вече съм напълно съгласна и даже много ми харесва.  Peace

А престижът е нещо много относително - понякога точно учителите и училищата, които се водят най-елитни, могат да нанесат травми на детската психика за цял живот.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 574
schreier, за съжаление не може да се сравнява образователната система по времето, през което ние, мамите, бяхме ученички и сегашно време... Мен лично ме удивлява това, че някои хора продължават да си правят изводи на база "онова време" все едно, че всичко е статично оттогава до сега... То ако беше така, щеше да ни е съвсем лесно, но уви!

За мен най-нормалното нещо е да правим проучвания, доколкото можем, за да сме в час и да изберем най-доброто за децата си. Образованието е много важно нещо. Средата също! Нали всички искаме да отглеждаме здрави, щастливи, умни, уверени деца?

# 84
  • София
  • Мнения: 4 077
Мен лично ме удивлява това, че някои хора продължават да си правят изводи на база "онова време" все едно, че всичко е статично оттогава до сега...

Аз май съм малко така.  Blush Все си мисля, че не е възможно да е чак толкова различно. Ние сме завършили в най-обикновени у-ща, без уроци, без родители, висящи на главата ни, пък нито образованието ни куца, нито общата култура....В последно време се замислям , че явно аз съм в грешка, защото приятелки с по-големи деца се оплакват. А сме растнали заедно и се знаем добре, нито са с болни амбиции, нито съвсем безхаберни за децата си. Та явно решката е в моя телевизор, затова влизам в тези теми, нищо, че големият ми син е в 3 група още.  Peace

# 85
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Темата се е развила в една не много приятна посока, но понеже има въпрос лично към мен, та затова пиша. Не можах по-рано - бяхме във ваканция и надалеч.

М_е_г_и и на мен ми стана любопитно кой е гласувал за 131-во и какво е харесал в него. Кажи своето мнение за него моля те. Кратичко и без подробности, ако се притесняваш - но само така ще можем да сме си полезни. Колкото до 81-во, аз с течение на времето от техен поддръжник се превърнах в противник, но смея да кажа че те доста се постараха, за да го постигнат. За 4 години успях да удържа детето  си на добро ниво, само защото се занимавахме с него и защото не оставих обучението му само на училището и пак не мога да кажа, че съм се справила перфектно - някои от пропуските им още ги пълним. Колкото до личното отношение на първата ни учителка, това е една доста горчива чаша за мен, но по-лошото е че тя остана горчива и за сина ми - той няма нито един хубав спомен от първата си учителка и за това се обвинявам, защото първия учител е нещо много важно за едно дете - и аз и съпруга ми още помним своите с обич и нежно чувство, сега се радвам и на първата учителка на малкия ми син - жена с огромно сърце и душа   bouquet!

Засега няма от какво да съм недоволна, учителката е страхотна, Тошко ходи с желание, обикновено има отлични оценки (изписано като "Отлична работа" и "Браво" и т.н., защото не им пишат оценки). Близо е до нас, което за мен е много важно, тъй като излитаме от къщи почти винаги в последната минута, пътя ни е само 5 минути. След като смениха дограмата вътре е много топло; има плувен басейн, обучението там е безплатно. Единственото което ме притесняваше много е, че почти година не работеше стола (провален конкурс... знаете как стават тези неща). Но просто сме улучили такава година. Вече има стол, пробвахме го преди ваканцията, харесва му как готвят. Но пък заработи и лавката (една фирма ги държи)... а там е пълно с чипсове, солети, пръчици, и всички ученици от малките до големите пият кола. Това го казвам, защото Тошко има алергия и такива неща в къщи не купуваме.
По-нататък - има занималня следобяд, на училище са само сутрин. Записа се и в библиотеката, взема книги да чете на занималнята, защо приключва бързо с домашните и после му е скучно.
Това в общи линии са нещата, които ползваме. Доволна съм. Не е пренаселено, спокойно е.

# 86
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
ОХ....ние решихме -125-то. Много мислИ ни струваше това ....ОХ.
Извинявам се, ако натоварвам някого, но.... мн ни беше...ох
1. Решихме дъщеря ни да не посещава частно у-ще - мн се изтормозихме, повечето от децата на близките ни сем се обучават в такива, не само реалността, др фактори за мен, Мама Сання, са важни.
2.Не съм наясно какво да ВИ напиша, аз лично се "ошашках" меко казано.
3.Базата е добра, учителката, к ще я поеме...не знам....не е за подценяване.

Все пак...предучилищно възпитание и пр. норм изисквания...нямат, освен нормативноустановените. Ужас.

# 87
  • Мнения: 7 263
Тука Лени неведнъж изтъкна колко време и усилия е вложила в началното образование на сина си. Останах с впечатление, че за нея това е негативно преживяване и добро за нея  би било училището, което не я натоварва да се занимава с децата си.
Е, едва ли има такова уилище, което да те освобождава от грижата за децата ти.


Ама си го търсете де, няма лошо.

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
schreier направо ме остави без думи!
Не зная кога и поради кое точно мое изказване си останала с такива впечатления, но те са крайно неточни и погрешни.
Изключително съм съпричастна към обучението и на двете си деца, никога не съм искала да прехвърлям отговорността на друг.
Както и да е .....
Темата беше започната със съвсем друга цел и се надявам да е била полезна на хората, които са я чели. Просто тази част от поста ме шокира и ме изненада определено неприятно - смятах че съм създала друго мнение за себе си, но това не е важното в случая....

Много се извинявам и тук в темата, че съм се обръщала към schreier и cool_witch и то нееднократно за помощ и съвет относно избор на училища, учители и т.н. Уважавах и зачитах много мнението им, но виждам и чак сега осъзнавам, че съм била явно досадна и очевидно неразбрана - моите най-искрени извинения наистина!
Благодарна съм ви за всеки получен от вас съвет, но за в бъдеще ще се въздържам да ви досаждам!

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 21:24 от Lennyh

# 88
  • Мнения: 3 216
Няма лошо, Lennyh, само не разбрах аз какво общо имам и с какво реши, че си ми досадила?  newsm78
Това, че не понасям крайни изказвания и то негативни, особено към хора с по-голям опит, какво общо има с теб?

# 89
  • Мнения: 359
Брей, пък ний, видиш ли, майките, сме учили в НЕобикновени, Неквартални училища.
Централно някак сме се обучавали, пък сега се чудим колко по-малко гадно да ни е в покрайнините.
Всъщност повечето се чудите дали ще може с лекота да сложите раницата на гърба на детето и да не ви занимавате с обучението му, а пък и да се получи така че да е обучено в крайна сметка. Ами така няма да се получи.
Тука Лени неведнъж изтъкна колко време и усилия е вложила в началното образование на сина си. Останах с впечатление, че за нея това е негативно преживяване и добро за нея  би било училището, което не я натоварва да се занимава с децата си.
Е, едва ли има такова уилище, което да те освобождава от грижата за децата ти.

Ама си го търсете де, няма лошо.

За да напишеш нещо подобно за Лени  #Cussing out, наистина не си вникнала във всичко, което е написала.

Ако повечето майки "се освобождаваха от грижи по децата", като нея нямаше да има такова количество деца с проблеми...

Общи условия

Активация на акаунт