Как да махнем пръста?

  • 11 253
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 512
Една седмица по- късно: палецът бива смукан по- рядко, най- вече в моменти на раздразнение. При нас нямаша такъв поразителен ефект като при Jutoo, но наистина има видими резултати!
Ще се борим до край!

# 16
  • Мнения: 2 195
Това мазило вреди ли на очите, защото ние не само, че заспиваме с палеца ами си ровим и в очите, докато заспиваме!!!
То като се намайе трябва да се из4ака да изсъхне.Няма как да вреди Rolling EyesАз поне си мисля newsm78

# 17
  • Мнения: 1 102
Здравейте мами на сладките пръстчета. Искам да споделя ние как се отървахме от този проблем. И моя син от около 3-я месец най-интензивно си смучеше пръста. Бях му купила около 10 вида биберони но той не ги поиска. Та като стана на 1г.2м. в устата му се появиха гъбички, от които ( сигурно го болеше ) не можеше да си пъхне пръста в устата. А тази инфекция продължи около седмица ( слава Богу ) и тоъ забрави смученето на палеца.
Препоръчвам ви да заразите малките с гъбички та да има окончателен ефект. Simple Smile
Желая ви пълен успех, знам какво е.......

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
моят личен опит показва, че най-добрият подход е да се остави детето на мира. ако не му се обръща внимание на проблема, в общия случай то в един момент губи интерес и спира само. голямата ми дъщеря  си смука палчето до около седемгодишна възраст. най-интезивно го смучеше в моментите, когато някой се опитваше да я отказва - дядо, баба, родители, който и да и насочи вниманието към това. не съм  опитвала насилствени методи - ръкавици, горчиви, лютили мазила, протези и прочие начини да я отказвам. смятах, че щом го смуче, има някаква потребност от успокоение. но определено ми направи впечатление, че когато баби и дядовци ни гостуваха, възмущаваха се, че си смуче пръста, караха и се за това и се опитваха да я отказват, тя го смучеше по-усилено. аз и баща и сме прилагали само методи на убеждение - говорили сме и и сме се опитвали да я подкупваме. палчето и беше деформирано, нокътчето и не растеше, двата горни предни зъба - вече сменени, си стояха по-къси. истински късмет е, че челюстта и не е деформирана. в един момент на около седем годишна възраст тя каза,  че щом аз така искам, смята повече да не си смучи пръста. и спря. от раз. синът ми след това също лапаше и смучеше палеца си. изобщо не се впечатлявах, не му обръщах внимание на това и имаше късмета никоя баба или дядо да не го забелязват през този период. отказа се също сам на около 8-9-10месечна възраст(не си спомням точно) - значително по-рано от сестра си, с чието смукане се бореха усилено. така че ако питате мен, зарежете всякакви ръкавици, мазила, натяквания. опитайте се да не забелязвате `проблема`, най-вероятно бебетата ви сами да се откажат като открият по-интересни занимания за ръцете си.
успех!

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И ние вече 8 год се борим с този проблем  Rolling Eyes. Чакам да смени млечните зъби и ще слагаме шини Sad.
А този лак за нокти от козметичните магазини ли го купувате?

# 20
  • Мнения: 2 195
И ние вече 8 год се борим с този проблем  Rolling Eyes. Чакам да смени млечните зъби и ще слагаме шини Sad.
А този лак за нокти от козметичните магазини ли го купувате?
Ами да,аз от такъв магазин го купих,моят се казва X-byte

# 21
  • Мнения: 6 315

Мисля, че не е хубаво да си затваряме очите за този проблем. Сама казваш, че дъщеричката ти има късмет, че не е получила увреждане. Аз самата си смучех пръста много години (и гаджета даже имах вече  Blush). Също съм от късметлиите, но това не е гаранция!

Дано лакът помогне на дечицата на майчетата да се отучат!

# 22
  • usa
  • Мнения: 2 113

Мисля, че не е хубаво да си затваряме очите за този проблем. Сама казваш, че дъщеричката ти има късмет, че не е получила увреждане. Аз самата си смучех пръста много години (и гаджета даже имах вече  Blush). Също съм от късметлиите, но това не е гаранция!

Дано лакът помогне на дечицата на майчетата да се отучат!

това, което аз мисля е, че бебетата имат нужда да задоволяват сукателния си рефлекс. затова си смучат пръста, това ги успокоява. и въпреки горчивите лакове, лютите чушки и ръкавиците, ще търсят начини да си ги смучат. нашите усилия да ги откажем само насочват повече вниманието им към това и един бебешки начин за успокоение става детски навик. поне аз до този извод съм стигнала от личния си опит - дъщеря ми, на която и е махан пръста от устата и и е крещяно като я видят да го смуче, го дъвка до седемгодишна и не спря докато сама не реши; синът ми, на който не е обръщано внимание, спря на около деветмесечна възраст.
а иначе знам и една баба, която си смуче палеца, но това са единични случаи...

# 23
  • Мнения: 998
Да ви кажа ефект от лака нямахме! Но сега сьм купила лепенки с картинки и всеки ден лепиме нова лепенка, засега вече трети ден ефекта е много добьр, радва се на лепенките и не иска да ги маха! Обясних й, че има крьв по прьстчето, защото си го лапа и сега животинките на лепенките ще я излекуват ако не ги маха! Ако искате опитайте!

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз намерих някакво мазило за нокти, дето горчи, но не е лак за нокти и се измива от водата. Не се препоръчва за деца под 5 год, така пише в инструкцията. Малкият сам пожела да му намажа палчето. Стискайте палци да видим какъв ще е резултата Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мислела съм си по този въпрос, понеже Мая си смучи палеца също. Мнението ми е сходно с това на Миз, бях чела нейде, че имали нужда бебенцата да задоволяват сукателна нужда, жалко, че с палеца обаче. Confused При нея поне за заспиване и ако е огладняла или сънлива се случва смучене, иначе няма необходимост. Един зъбар каза, че ако се изкривят млечните зъби нямало проблем, защото постоянните си никнели нормални и ако до този момент на смяна на зъби се отучи, би било добре. Но това не беше детски зъбарин.
Мисля си, че бебе още е мъничка и не би било в нейна полза да опитвам да премахна смученето на палчето, щом има необходимост. Пък и нали не го прави непрекъснато. Надявам се сама се се откаже скоро, примерно до към 2-3 годинки,  но Божа работа.
Пишете какво става с мазането на гелове, лакове при вас? Има ли резултати?

# 26
  • Мнения: 6 315
това, което аз мисля е, че бебетата имат нужда да задоволяват сукателния си рефлекс. затова си смучат пръста, това ги успокоява. и въпреки горчивите лакове, лютите чушки и ръкавиците, ще търсят начини да си ги смучат. нашите усилия да ги откажем само насочват повече вниманието им към това и един бебешки начин за успокоение става детски навик. поне аз до този извод съм стигнала от личния си опит - дъщеря ми, на която и е махан пръста от устата и и е крещяно като я видят да го смуче, го дъвка до седемгодишна и не спря докато сама не реши; синът ми, на който не е обръщано внимание, спря на около деветмесечна възраст.
а иначе знам и една баба, която си смуче палеца, но това са единични случаи...

Миз, аз съм от тези бебета, които са били оставени да си смучат пръста колкото си пожелаят. Факт е, че все още си смучех пръста когато тръгнах по гаджета  Embarassed. С това никак не се гордея. И имам късмет, че зъбите ми са равни.

# 27
  • Мнения: 1 512
Да ви се похваля-Криси вече НЕ си смуче палеца!!! Grinning

Мазах я с Daum Exol около две седмици, всеки ден поне по два пъти- ефект има!!!
Успех на останалите в борбата със смукането на палеца!!!

# 28
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
При нас не помогна лака! Даже му е по - вкусно с лак!
Лепенката също не помага.Сваля я много скоростно.
Но при нас има малко положителна страна на смукането на палеца. Беше с обратна захапка. Сега гледам част от зъбите само се срещат а другите са добре.
Но това не означава че не искам да пре да си смучи палеца. Не знам ка да се преборя! Sad

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Да ви се похваля, горчивият лак има ефект Simple Smile Синчето ми почти спря да смуче палеца вечер. Той самият също е много  горд с постижението си.
Сега обаче малката намери палчето си   Rolling Eyes Какви са тези смукателни инстинкти, какво е това чудо!!!!! Виси на гърдата ми когато и колкото поиска, биберон залъгалка и давам понякога, но това явно не стига и палеца си намерихме.
Кажете моля ви, сега какво да правя, още не си е създала навика  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт