МНОГОДЕТНИ МАМИ 35

  • 17 936
  • 333
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 818
Добро утро,мили ми приятелки...благодаря ви за пожеланията и красивите цветя!  Hug Направихте ме истински щастлива!  Hug

Честит Рожден Ден на Камен ! Много здраве и да върви напред към нобеловата награда  талантливото ни момче  ! Алмичке,весел празник в пълната ви къща!   bouquet

Честит Рожден Ден и на Митко на vanyia ! Много щастие и успехи!

Радвам се,че изчезнали мами се появяват отново!  HugStella Maria,Калоян е сладък малък чаровник  Heart Eyes !


Целувам ви!

# 16
  • Мнения: 157
Здравейте мили многодетни мами!И аз се извинявам за отсъствието,но повечето време го прекарваме навън с близнаците.А новото при нас е,че Деси и Алекс наддават прекалено много и на 10м. бяха 10кг.За Деси установиха АБКМ и сега сме на много строга диета и Фризопеп.Не знам какво ме очаква с нея,така че приемам съвети и подкрепа.А иначе бебетата са много усмихнати и контактни,големи сладури.Очаквам до месец да проходят и тогава не знам как ще се оправям. newsm51Каката ни на 20 април е рожденичка,прави 7г. и сега сме в трепетни приготовления и очаквания.Ще я пращаме за първи път на лагер и сме малко притеснени всички,а наесен е първокласничка.

# 17
  • Мнения: 159
Добро утро и от мен!!!
Мила Габи, Честит Рожден Ден и от мен, макар и на патерица!  Heart Eyes Пожелавам ти здраве и много любов! Личи, че сме си от една зодия...   bouquet
Вчера не съм пускала компютъра, а това си е събитие, което трябва да се отбележи...  Mr. Green
Честит Рожден Ден и на Камен на Кабо Алма - желая му здраве и много успехи!!!
Колко нови за мен мами се появиха с тази 35-та тема...
Estrella, много ме зарадваха снимките ти за кърменето!!!  Heart Eyes Аз като родих Спас и Гого (а и с Яна след това) имах толкова големи гърди, че по никакъв начин не ставаше едновременното кърмене и на двамата, та затова се "запознах" тогава с помпата... Бебешоците изсмукваха шишетата за нула време...
Dessivl, много добре сте си изкарали с вашата баба  Joy ама това е неизбежно май...
mama na trima, след като скоро ще ставаш мама на четирима, знаеш ли дали е момченце отново, или чакате момиченце? Пожелавам ти го от сърце, защото знам колко е хубаво да има едно малко съкровище от "същия вид", за да си се разбирате "по женски", както е у нас...
Ние също ще правим ремонт (може би вече съм ви го казвала, но момента за него наближава), живеем в доста нова къща, която обаче не е проектирана за голямо семейство. Имам огромна дневна с кухня, която няма как да се прегражда и две малки спални - една за Спас и Георги, другата за нас и Яна... А толкова ми се искаше и нея да отдели вече в друга стая. Близнаците сме отделили, когато бяха на 3 месеца, по настояване на баща им. Сега като се замисля, направо не мога да си представя как съм направила подобно нещо. Е, става  по 20 пъти на нощ в началото да ги видя какво правят, а те какво - спяха си децата. И сега всички спят по цяла нощ (дано все да е така, че съм от поспаливите мами - лягам си към 23ч и ставаме всички в 7ч  Praynig)... Та ще си направим спални (за всеки по една) на третия етаж, който сега е таван, и с минимални усилия ще се превърне в чудесен мансарден етаж (просто си е достатъчно висок).
Скоро ще се отдам на търсене на най-изгодни оферти за мебели....
По този повод: Наскоро бях по работа в Кавала (Гърция). Този град, както и морето, са само на 150 км от Разлог. Малко преди Кавала влезнах в магазин Jumbo. Не знам какви са цените в софийския Jumbo, но в гръцкия всичко беше толкова евтино!!! И има наистина всичко - за бебето, за детето, за почистване на къщата и малки глезотии за мамите... Бодитата са до 2 евро, както и комплектите детско бельо (за сравнение тук в Разлог по магазините цените започват от 4 лв нагоре). Бидях една количко на Чико за 100 евро, същия модел тук в БГ струва 350 лв. Панталонки за децата по 5 евро, като имам предвид хубави панталони, а не некачествени долнища...
Направо се шашнах. Смятам някой ден да отида специално до този магазин, за да пазарувам за децата каквото е необходимо. Имате ли същите впечатления за магазина в София?
Стана дълъг пост, но и друга шопинг мисъл имам: имало ИКЕА до Солун (което също е горе-долу близо за мен). Имате ли преки впечатления от качеството на мебелите, предлагани в тези магазини?
Цоци, ти питаше за документите да децата при излизане в Гърция, нали? Само международни паспорти им трябват, ако ще са и с двамата родители. Ако не - нотариално пълномощно, че може да пътуват. Ако са сами - нотариално пак съгласие и от двамата родители. Зелена карта не ви трябва. След влизането в ЕС, гражданската отговорност покрива изискванията за пътуване в другите държави.   bouquet  
mamarosi, с какво ги храниш бебоците, че така наддават? Аз все се притеснявах, че Яна наддава малко, ама тя си яде по малко. На 1 год. е 9 кг. А какво е АБКМ?  newsm78 А с вашата кака сме родени на един и същ ден... Да предположа ли, че е упорита, самостоятелна и решителна?  Heart Eyes 

# 18
  • Мнения: 80
Записвам с новата тема .Дано имам време да ви чета и пиша .Ето някой снимки на Супер Любо
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=237937

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 18:45 от Velina_70

# 19
  • Мнения: 157
Здравей,neleto!Близнаците ги храня с нормални,съответстващи на тяхната възраст храни,имат голям апетит и когато бурканчето свърши,се сърдят.И техният педиатър се чуди какво е това наддаване.А АБКМ е алергия към белтъка на кравето мляко.А за каката бих казала,че е по-скоро инатеста,а не упорита,но ще видим по-нататък. newsm10

# 20
Zdraveite, 1 - vo da se izvinq 4e pi6a na latinica. 4estit praznik na vsi4ki praznuva6ti dnes  baloni Ot mnogo dulgo ne sam pisala, tui kato sam rabotnik  atwork  Ina4e vsi4ki sme dobre mama gleda beb4o Grinning a kaka i batko pomagat

# 21
  • Мнения: 11 315
Много се извинявам за дългата си липса! Embarassed
Мама Цоцоланка ме натири в правия път, та да си дам отчет.
Бебока расте, подритва ме, от време на време имам контракцийки, но пия магнезий за тях. Аз съм с анемия и се тъпча с желязо Tired Резултати за цвета на гащите чакам до края на тази седмица - правих амниоцинтеза.
Малкия в момента е в криза - малко нанагорно му идва, че чака бебе. Плаши го неизвестността - кога ще е, какво ще е, как ще се държи и такива неща. Освен това му липсва и сестра му, защото тя посещава от няколко седмици специализирана занималня и той не може да контролира изобщо чувствата си и избухва често. Днес дори ми заяви, че не искал да ходи на градина, а да си остане с мен у дома.
Реших да го оставя утре с мен, но днес отиде.
Друго ново край мен няма.
Рапорт даден!  Laughing

# 22
  • Мнения: 907
Здравейте, не съм ви забравила, ама аз и във форума въобще рядко влизам. Нямам никакво време, разбирате ли ме  Hug. Работя 4 дни в седмицата, тичам на работа, тичам в обедна почивка да пазарувам, тичам след работа, да сменя жената, да отида в у-щето на Сашко по разни мероприятия, да взема Мони от градината (ходи 2 дни в седмицата), да сготвя за бебето (и не само). Готвя и сама пюретата с целия си акъл, ама тя ги яде, кво да се прави - не мога вече да купувам готово  Rolling Eyes. В петък водя всички на тенис - е само Сашко ходи, ама другите няма къде да ги дена  ooooh!.
Отиваме на почивка на круиз и се подготвям вече - дрехи, обувки каквото е нужно соритрам, влача от мазето, отскачам от работа до магазина че вече няма време да поръчвам по каталог  Sick.
Освен това имам 3 проекта свързани с БГ, бг у-ще и просто личнa инвестиция - за 2 ще чуете като са готови, за единия скоро или като се върна през май.
Друго - втората половина на юли сме в БГ. Ако някой иска да се срещаме, да свирка. 1 седмица в София, 2 на море и Балкан  Mr. Green, ама нищо не съм резервирала още даже и билетите за самолета  Thinking.

(Май и аз ще гълтам желязо - ужасно се изтощавам понякога и си лягам с децата, а не искам  Tired.)

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 11:50 от MegiX

# 23
  • Мнения: 79
ВЕЧЕРНИЦА ако лентичката ти е за бременноста,сме заедно Hug и аз съм 18г.с. и три дни!!!Преди месец ни казаха,че пак ще имаме момченце,но вчера имах мн.въпроси и не питах за пола ooooh!Здраве да е!На теб казаха ли ти какво е?Трето ли чакаш?А и да се похваля вече хола ни е готов newsm44, след обяд започваме кухнятя за една седмица обещаха да е готова...но знаеш ли ги МАЙСТОРИ newsm78  NELETO мерси за пожеланието за момиченце,но честно казано много не искам,може би ме е страх имам само мъже Rolling Eyes-страшни разбойници!Как ли ще се чувства нежна душичка сред нас!?!Но каквото дойде...                                                                   

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 12:01 от mama na trima вкл.мъж

# 24
  • Мнения: 11 607
 wait wait wait wait wait

някак ми беше трудно се включа в започнати разговори.

Започнатите разговори са ти до болка познати и на теб - така че... - смело напред. А и нашите разговори са разговори на всички ни! Така че.....


Момичета, радвам се,че писахте! Много, много силно ви прегръщам!

Радвам се за всички нови зъбчета, проходили краченца, пораснали бебенца, нарастващи тумбаци.......Виждате ли колко сме многолики, но в същото време - толкова приличащи си по тревоги, радости и защо не и по ежедневие. А и темата НИКОЙ не е забравил - както една мама, горд собственик на Пълна къща не забравя децата си - така и темата никога няма да забрави децата си - мамите с повече от 2 деца! Защото тук ни е мястото за всичко! Много дълъг ни стана вече списъка, вече започвам да добавям цифрички и при семействата с 4 деца и това е прекрасно. Няма да е нескромно да заява,че частица вина за  порасналите семейства има и темата. Моралната подкрепа е в хиляди пъти по-важна от материалната и точно душата срещнала сродна душа и сърцето срещнало приятелско и топло сърце, след това летят към нови хоризонти и са готови да разрешат всякакво предизвикателство! А и тогава, когато се чувстваш разбран и ценен, когато батериите ти са заредени - си готов за подвизи! И може би наистина клишето - майка-героиня - до някъде за мен е вярно и то главно заради психическото и емоционалното раздаване...Не за друго, а защото ние сме на възрастта на децата си. Не е лесно от тийнейджърска тема и проблеми и радости, веднага да станеш вече осъзналото се напр. 3-4 годишно дете или пък - борещо се с колики бебе, и затова ние имаме много лица, но с едно силно любящо сърце. Сърце, което може да дава още и още, няма да излъжа,че точно майката в нашите семейства е стожера и основата на семейството. И всеки кой където ходи, кой каквото прави... - все при мама се гушва...Независимо дали става за 40 и кусур годишно дете(демек съпруга) или за 40 дневно пеленаче.


Да си кажа и тук - радвам се,че ljuboznatelna ми писа на ЛС - имаме поздрави от нея.

И ви оставям да си прочетете сами друго ЛС, което получих от Помилвана:

При мен картинката се промени. Сега съм по-многодетна от преди мами - чакам 4-то бебоче. В края на 5-ия месец съм.  PraynigРаботя на 2 места от вкъщи, гледам синчето, което не ходи на градина. Каките му са в подготвителен клас и са на училище до 16:40 часа.
Иначе бих се осмелила да попитам дали някоя мами знае какви строяващи фигурата неща мога да използвам през бременността, защото още в 3 месец за 4 седмици качих 4 килца и  #Crazy. Иска ми се да пия или да се мажа с нещо безопасно за бебето, защото прекарвам доста време пред компа, а пък  пред него се хапва неусетно Mr. Green... и после се разхождам до хладилника да се поразтъпча или понатъпча Rolling Eyes Laughing Grinning ...
е, ще се радвам сега да си поприказваме като съм прясно-прясно в бебешките въпроси.
На всички мамита и бебета, които са имали рождени дни през изминалата година досега - ЧЕСТИТО! Е, няма как, - по добре късно, отколкото никога  newsm78.
Хубав ден на всички. Пак ще намина днес. Simple Smile



За да не се чудите, ще си кажа без бой - вчера изпращах ЛС на всички мами, които скоро не са писали при нас. За съжаление - изпратих много ЛС и то с едно ЛС уведомявах по 3 мами. На едни кутията им бе пълна и не получиха ЛС от мен, на други ми дадоха,че потребител с такъв ник не е намерен. Но...голяма част от ЛС са стигнали до получателите си, както виждам и това ме радва много!


Ех, Председателката ми напълни и тя погледа като не се включи на 3-та страница в темата, а още на първа страница и то от първите! Браво на Председателката! А Председателката...нали е Шефка...децата и растат по-бързо от на другите мами.....А и е с връзки и те са се родили големи, готови за Нобелова награда. Да побързам да честитя на Камен,че току виж един ден като станат Големи Хора и когато им дадат техните 5 мин. слава... - да кажат от микрофона - Поздравявам всички многодетни мами!

Честит рожден ден на Камен! Здраве и много победи в живота му желая! Да бъде достоен член на страхотното си семейство!

За мама Цвети - прегръдки и усмивки!



И да се замислям......Че малодетството вече не е на мода...Ох, как искам четвърто........

Това е събитие - Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 2 нови отговора.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 12:20 от Мама Цоцоланка

# 25
  • Мнения: 1 818
Така значи...Цоци,знаех си аз че" имаш пръст"в раздвижването на темичката !  Hug

...и аз искам четвърто


Момичета, радвам се,че писахте! Много, много силно ви прегръщам!

Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 907
Да, Цоцоланке, мерси за ЛС  Hug. Аз все се каня да почета преди да пиша, ама този път ей така го нафрасках, после ще чета, ако мога. Чудесна е тази статистика, поздравления. Много деца, много близнаци, чудно!
При нас сега започват рождените дни - за 5 седмици дечурлигата ще навъртят по още 1g. 2 рождени дни ще празнуваме на кораба Grinning

# 27
  • Мнения: 155
Здравейте и от мен!
И аз като повечето от вас за съжаление нямам време да се включвам ..... но мама Цоцоланка ми е изпратила една хубава покана,на която няма как да не устоя и да не драсна някой ред  Hug
Ех,как се радвам на онази мама,която чака четвърто бебенце.....Желая й една много лека и хубава бременност с мнооого положителни емоции и едно безпроблемно раждане...И ние със съпруга ми искаме поне още две деца....тогава вече купонът ще е ежедневен(не че сега не е  Crazy )
Ако някой ми каже рецепта за близнаци,ще съм много благодарна ..... предпочитам този път с един куршум да уцелим два заека,че както качвам всеки път около 30килца ooooh!,по-добре да ги кача наведнъж отколкото на два пъти  Laughing

# 28
  • Мнения: 11 607
Ако някой ми каже рецепта за близнаци,ще съм много благодарна ..... предпочитам този път с един куршум да уцелим два заека,че както качвам всеки път около 30килца ooooh!,по-добре да ги кача наведнъж отколкото на два пъти  Laughing

И аз питам за таз рецепта, но не я дават и това си е.........Казват разни морета, почивки......Обаче...за близнаците, моля на опашката.....след мен! HugНищо,че тогава вече нищо няма да имам за даване за зестра...Ама тя Сватята ще ми вземе децата и така - бедни като църковни мишки!

MegiX изкарай една морска болест и заради нас......какво ли е да си на кораб?

Велина, специално за теб и Любо - една голяма целувка! Heart EyesРадвам се,че звучиш по-свежо!

Нелето, а на мен какво купи от Кавала? И....то ние още паспорти не сме си изкарали...ама..все пак...някакво маршрутче да ни предложите хайманите от темата, изпитано от вас, интересно, из Гръцко? Та гледам и при вас ще идваме на освет.......

# 29
  • Мнения: 907
Ей стига с тези близнаци, не ща да чувам вече. Супер ми е така с толкова дечица, тцъ. Следват само внуци и даже не съм сигурна дали ще ги гледам  Crossing Arms.
Цоци няма морска болест, въобще не се усеща - то това е цяло плаващо село на по 13 етажа, ресторанти, кино зали и пр.
На теб за какво ти е паспорт и с личната карта можеш да отскочиш до Гръцко - то нали се вижда от вас  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт