Противопоказни ли са ягодите при бременните?

  • 23 667
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 491
И аз си хапвах доста ягодки,не съм имала проблем.

# 31
# 32
# 33
  • Мнения: 953
Можеш да си хапваш всякакви плодове, ти си бременна , а не кърмачка.
Кърмачките се съобразяват в по-голяма степен за това какво ядат, тогава не е хубаво да се консумират храни които са алергени или подуват корема.
Все пак всичко в рамките на някакви умерени граници - не по 2-3 кг .

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не  Peace

# 35
  • Мнения: 9 973
аз съм яла без спирачки,най вече круши-20 кг. за 4 дни Laughing

# 36
  • Мнения: 83
Едва ли ще ти навредят. Аз ядох ягоди и череши на корем и засега не съм забелязала някакъв проблем.

# 37
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз си хапвах в изобилие плодове и зеленчучи,нищо не съм избягвала.Само бях чела за нара,че може да предизвика аборт.Не знам колко е верно.
Нара и ананаса предизвикват контракции, през 9 месец пиех сок от ананас, ядях ананаси и компоти, обаче пак преносих :mrgreen:1 седмица ooooh!

# 38
  • Мнения: 2 005
Моята наблюдаваща лекарка също ми каза да избягвам да си хапвам ягоди  Peace Не ги изключвай като цяло от менюто си , но ги намали   bouquet

# 39
  • Мнения: 8 254
Обожавам всякакви плодове. При първата си бременност сигурно съм изяждала по минимум кило ягоди на ден като им беше сезона. След това огромни количества праскови, грозде. То аз ако има плодове мога и нищо друго да не ям. Не съм имала проблеми, нито пък бебо. Сега с нетърпение очаквам пак да дойде времето на ягодите и черешите.

# 40
  • Мнения: 4 621
Можеш да си хапваш всякакви плодове, ти си бременна , а не кърмачка.
Кърмачките се съобразяват в по-голяма степен за това какво ядат, тогава не е хубаво да се консумират храни които са алергени или подуват корема.
Все пак всичко в рамките на някакви умерени граници - не по 2-3 кг .
Peace

# 41
  • Мнения: 745
Аз много обичам ягоди!И съм яла в големи количества,когато бях бременна.Ся ме шашнахте с тез изказвания Shocked

# 42
  • Мнения: 1 103
Всичко  в нормални граници е допустимо.Хапваи по малко от всичко  eat

# 43
  • София
  • Мнения: 408
Не мисля, че са противопоказни- все пак те се преработват преди да стигнат от плода  newsm78 Даже се препоръчват при опасност от анемия:
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=5566
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1083/66/

# 44
  • София
  • Мнения: 431
Не съм чувала, че вредят по време на бременност-тогава ядях всичко -по колкото искам...но когато започнах да кърмя - тогава не кусвах никакви мъхести (праскови, кайсии идр) или семчести плодове (ягоди, малини, къпини и т.н) Naughty



Чела съм, че ако ще се прави превенция на алергиите, тя трябва да започне още по време на бременността, но за съжаление лекарите не споменават за това. Аз когато бях бременна се наливах с прясно мляко, уж за калций, и ядях много яйца, и накрая самата аз направих алергичен обрив.
Ягодите също се водят алерген, но всъщност ужасно много храни са алергени и ако се лишиш от всички тях, организмът ти ще страда. Просто хапвай по-умерени количества от всичко и не се притеснявай. Аз лично бих изчакала да дойде сезона на ягодите, но аз по принцип избягвам храни-мутанти, особено извън сезона.

Общи условия

Активация на акаунт