Противопоказни ли са ягодите при бременните?

  • 23 598
  • 65
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, да ви попитам дали наистина са противопоказни  ягодите за бременните жени.Питам защото аз съм бременна в 3-ти месец и често си похапвам ягоди, просто много ми се хапват плодове, а ми казаха че в моето положение, ягодите не са желателнен плод, дори  е противопоказен.

# 1
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ягодите и цитрусовите се избягват, защото са алерген, евентуално може бебето да развие алергия Rolling Eyes
Аз обаче също съм яла - и при бременност, и при кърмене Whistling по малко, когато ми се е дояждало де Laughing

# 2
  • Мнения: 97
И аз бих искала да знам, също съм чувала нещо подобно, но не знам, и аз много похапвам ягоди

# 3
  • Мнения: 6 443
Чак противопоказани-по малко няма да навреди.Друго е ако изяждаш по 2-3 кг ягоди дневно.  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 197
Ягоди много обичам и си ги ядох през цялата бременост.Нито на мен нито на детето нещо ни има.

# 5
  • Мнения: 528
И аз си хапвам ягоди, бременна сам във втори месец. А пък за цитрусите, мога да кажа, че направо прекалявам с тях, пия фрешове в промишлени количества  Laughing
Не съм сигурна, че е противопоказно, но ще се допитам до лекарката още на следващия преглед.

# 6
  • Мнения: 742
Не съм чувала, че вредят по време на бременност-тогава ядях всичко -по колкото искам...но когато започнах да кърмя - тогава не кусвах никакви мъхести (праскови, кайсии идр) или семчести плодове (ягоди, малини, къпини и т.н) Naughty

# 7
  • Мнения: 5 026
Яла съм! Поограничавах се,докато кърмех.

# 8
  • Мнения: 91
и аз си хапвам, често ягоди дано ни няма нищо  Blush

# 9
И аз също консумирам много цитрусови  плодове -грейпфут, лимони.За тях не бях чувала че са вредни

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
-грейпфут, лимони.За тях не бях чувала че са вредни

 Даже са полезни!Аз ягоди не ям, защото са изкуствено създадени мутанти и нямат мирис и вкус.Но пък ям много зелени салати, същите боклуци като ягодите.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Не съм чувала, че вредят по време на бременност-тогава ядях всичко -по колкото искам...но когато започнах да кърмя - тогава не кусвах никакви мъхести (праскови, кайсии идр) или семчести плодове (ягоди, малини, къпини и т.н) Naughty



 Peace Абсолютно!

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Чак противопоказани-по малко няма да навреди.Друго е ако изяждаш по 2-3 кг ягоди дневно.  Laughing
Да, така е!  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, надявам се, че не са, защото ям много често Embarassed Е, не по едно кило де Wink

# 14
  • Мнения: 14 133
Аз също похапвах и като бременна, и докато кърмех.  Wink
Нищо му няма на дребния. И той много ги обича.  Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 44 219
яж си спокойно.
аз знам за периода на кърменето, че се избягвали.....но по време на бременост не...но аз не обичам...аз се тъпчех с малини Wink

# 16
  • Мнения: 9 814
Ягодите са един от отключващите алергии хранителни продукти.
Повече за това какво трябва и не трябва да ядеш през бременността си виж тук:
http://www.moetobebe.net/read.php?cat=&aid=203

# 17
  • Мнения: 4 335
Аз ядях ягоди и цитросови плодове,особено портокали.Никога не бях 4увала,4е трябва да се избягват Embarassed

# 18
  • Мнения: 208
Аз си хапвах в изобилие плодове и зеленчучи,нищо не съм избягвала.Само бях чела за нара,че може да предизвика аборт.Не знам колко е верно.

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
м и аз ядях

# 20
  • София
  • Мнения: 5 738
Знам,че не е хубаво да се прекалява Peace
Аз ядях по малко Peace

# 21
  • Мнения: 4 447
Не, няма такова нещо. Хапвай плодове на корем!  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 4 590
Не мисля, че има проблем. Аз от нищо не се лишавах през бременността, но сезона на ягодите не го хванах. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 298
По време на бременността си консумирах много ягоди. Simple Smile
Незнам защо, но буквално изпитвах нужда да ги ям.

# 24
  • Мнения: 27 524
Не, не са.

# 25
  • Мнения: 525
За пръв път чувам.
Доста ягодки похапнах посред зима миналата година. Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 672
Аз последните месеци ядях само ягоди и череши. Не мисля, че е противопоказно, но не бива да се прекалява...

# 27
  • Мнения: 1 008
Всичко съм си яла на корем. И ягоди.

# 28
  • Мнения: 2 498
Когато бях бременна и беше сезонът на ягодите ядях по 1 кг на ден....нищо не ми е станало нито на мен, нито на детето ми....

# 29
  • Мнения: 402
Не само, че не ги избягвах, стараех се да ям, защото са най-богатия естествен източник на фолиева киселина.

# 30
  • Мнения: 491
И аз си хапвах доста ягодки,не съм имала проблем.

# 31
# 32
# 33
  • Мнения: 953
Можеш да си хапваш всякакви плодове, ти си бременна , а не кърмачка.
Кърмачките се съобразяват в по-голяма степен за това какво ядат, тогава не е хубаво да се консумират храни които са алергени или подуват корема.
Все пак всичко в рамките на някакви умерени граници - не по 2-3 кг .

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не  Peace

# 35
  • Мнения: 9 973
аз съм яла без спирачки,най вече круши-20 кг. за 4 дни Laughing

# 36
  • Мнения: 83
Едва ли ще ти навредят. Аз ядох ягоди и череши на корем и засега не съм забелязала някакъв проблем.

# 37
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз си хапвах в изобилие плодове и зеленчучи,нищо не съм избягвала.Само бях чела за нара,че може да предизвика аборт.Не знам колко е верно.
Нара и ананаса предизвикват контракции, през 9 месец пиех сок от ананас, ядях ананаси и компоти, обаче пак преносих :mrgreen:1 седмица ooooh!

# 38
  • Мнения: 2 005
Моята наблюдаваща лекарка също ми каза да избягвам да си хапвам ягоди  Peace Не ги изключвай като цяло от менюто си , но ги намали   bouquet

# 39
  • Мнения: 8 243
Обожавам всякакви плодове. При първата си бременност сигурно съм изяждала по минимум кило ягоди на ден като им беше сезона. След това огромни количества праскови, грозде. То аз ако има плодове мога и нищо друго да не ям. Не съм имала проблеми, нито пък бебо. Сега с нетърпение очаквам пак да дойде времето на ягодите и черешите.

# 40
  • Мнения: 4 621
Можеш да си хапваш всякакви плодове, ти си бременна , а не кърмачка.
Кърмачките се съобразяват в по-голяма степен за това какво ядат, тогава не е хубаво да се консумират храни които са алергени или подуват корема.
Все пак всичко в рамките на някакви умерени граници - не по 2-3 кг .
Peace

# 41
  • Мнения: 745
Аз много обичам ягоди!И съм яла в големи количества,когато бях бременна.Ся ме шашнахте с тез изказвания Shocked

# 42
  • Мнения: 1 103
Всичко  в нормални граници е допустимо.Хапваи по малко от всичко  eat

# 43
  • София
  • Мнения: 408
Не мисля, че са противопоказни- все пак те се преработват преди да стигнат от плода  newsm78 Даже се препоръчват при опасност от анемия:
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=5566
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1083/66/

# 44
  • София
  • Мнения: 431
Не съм чувала, че вредят по време на бременност-тогава ядях всичко -по колкото искам...но когато започнах да кърмя - тогава не кусвах никакви мъхести (праскови, кайсии идр) или семчести плодове (ягоди, малини, къпини и т.н) Naughty



Чела съм, че ако ще се прави превенция на алергиите, тя трябва да започне още по време на бременността, но за съжаление лекарите не споменават за това. Аз когато бях бременна се наливах с прясно мляко, уж за калций, и ядях много яйца, и накрая самата аз направих алергичен обрив.
Ягодите също се водят алерген, но всъщност ужасно много храни са алергени и ако се лишиш от всички тях, организмът ти ще страда. Просто хапвай по-умерени количества от всичко и не се притеснявай. Аз лично бих изчакала да дойде сезона на ягодите, но аз по принцип избягвам храни-мутанти, особено извън сезона.

# 45
  • София
  • Мнения: 17 592
Не мисля, че има проблем.

# 46
  • Мнения: 83
По време на бременността си съм изяла огромни количества ягоди-на бебо нищо му няма!И сега си хапвам от всичко!Смятам,че вманиячаването в "правилното"отглеждане на детето е по-вредно!
Това си е мое мнение!

# 47
  • Мнения: 110
Здравейте момичета,
прочетох всичко до тук, но и така не ми стана напълно ясно, защо са противопоказани ягодите (мъхестите плодове - праскови, кайсии и семчестите - ягоди, малини, къпини) по време на кърмене.
По време на бременността разбрах че в умерени количества няма страшно, а по време на кърмене?
Може детето да получи алегрия ли?

# 48
  • Мнения: 1 671
Винаги съм си ядяла всичко с мярка!  Peace Ягодите много ми се услаждаха по едно време.
Казват, че са противопоказни заради това, че провокират алергии. Ако питате мен, бобът ми действаше по-зле, защото освен, че е газообразуващ, ми предизвикваше и доста контракции.  Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 431
Здравейте момичета,
прочетох всичко до тук, но и така не ми стана напълно ясно, защо са противопоказани ягодите (мъхестите плодове - праскови, кайсии и семчестите - ягоди, малини, къпини) по време на кърмене.
По време на бременността разбрах че в умерени количества няма страшно, а по време на кърмене?
Може детето да получи алегрия ли?


Здравей! Правилно си разбрала, не трябва да се прекалява с храните-алергени заради риск от алергии при детето. През следващата си бременност, живот и здраве, ще го спазвам, както и по време на кърмене. Освен това и при самата бременна е възможно да се отключи алергична реакция (както стана при мен, а по принцип нямам алергии), затова е най-добре да се яде от всичко по малко. Храните, които се смятат за потенциални алергени, са много, но общо взето това са млечните, бобовите, шоколада, мъхестите и горските плодове, соята и фъстъците. Това не означава, че жената не може да яде такива храни, а просто, че не трябва да прекалява с тях.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 19:43 от bubolita

# 50
  • Мнения: 23 090
Хапвала съм всички плодове и зеленчуци,никой не ми е казвал,че са противпоказни,нито съм чела някъде.

# 51
  • Мнения: 6 029
Ягодите и цитрусовите се избягват, защото са алерген, евентуално може бебето да развие алергия Rolling Eyes
Аз обаче също съм яла - и при бременност, и при кърмене Whistling по малко, когато ми се е дояждало де Laughing

 ooooh! Мислите ли като ги пишете тези неща???

Няма проблем, яж си ягоди.  НЕ могат да преминат алергени при бебето. Не може да развие алергии.

Ето една полезна статия - http://missby.wordpress.com/2008/01/26/bf-food/

# 52
  • Мнения: 3 478
Не съм се ограничавала от ягоди или каквито и да било плодове по време на кърмене или при бременност Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 2 914
АААААААААА, моля ви се  Crossing Arms Сега не са алерген, ако не си алергичен Naughty
Яжте си ягоди сега, че като родите и кърмите, със сигурност не трабва да се ядат Peace

# 54
  • Мнения: 3 034
АААААААААА, моля ви се  Crossing Arms Сега не са алерген, ако не си алергичен Naughty
Яжте си ягоди сега, че като родите и кърмите, със сигурност не трабва да се ядат Peace

къде, в България ли? де да знам, може тук ягодите да са някакъв специален вид  hahaha нито по време на нормално протичаща бременност, нито при кърмене ги ограничават, за спиране и дума не може да става. само при наличие на проблеми, кърмачките биват консултирани за избягване на определени храни. тъй че, не се вманиачавайте  Crazy

# 55
  • Мнения: 318
И аз бих искала да знам, също съм чувала нещо подобно, но не знам, и аз много обичам  ягоди  Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 2 914
АААААААААА, моля ви се  Crossing Arms Сега не са алерген, ако не си алергичен Naughty
Яжте си ягоди сега, че като родите и кърмите, със сигурност не трабва да се ядат Peace

къде, в България ли? де да знам, може тук ягодите да са някакъв специален вид  hahaha нито по време на нормално протичаща бременност, нито при кърмене ги ограничават, за спиране и дума не може да става. само при наличие на проблеми, кърмачките биват консултирани за избягване на определени храни. тъй че, не се вманиачавайте  Crazy

Ягодите са алергени "поне тук в БГ" Crazy докато е бременна жената, ако не е алергична, няма как да навреди на бебето, но после всичко минава през кърмата и бебето трябва да се справи само Peace Така че не са препоръчителни /както и меда/

# 57
  • Мнения: 3 034
известно ми е, че са алергени. и също така ми е известно, че ако майката няма хранителна алергия, не я ограничават от нищо, нито като бременна, нито като кърмачка. става въпрос за една купичка ягоди примерно (за кърмчката), а не за 3 кг. специално пак си отворих книжките тук, за да прочета за храните. пише дословно: "няма нужда да ограничавате обичайният си дневен хранителен режим, ако не сте обременена с хранителни алергии. в случаи на налични такива, обърнете се към вашия лекар, за да бъдат преценени рисковете за унаследяване от бебето и да ви бъде съставен съответстващ хранителен режим за времето на кърмене". пък вие си яжте както намерите за добре, но за бременна особено е абсурдно  Crazy

# 58
  • Мнения: 6 029
Много трудно ще минат алергените в кърмата. Газовете, които образуват бобовите храни - също.

# 59
  • София
  • Мнения: 979
и аз си хапвам, често ягоди дано ни няма нищо  Blush
  Peace
Но мойта наблюдаваща лекарка твърдо е на принципа - всичко може да се яде, стига да е в умерени количества и да не се прекалява - так, че  Hug хапвай всичко което ти се прияде, а дори и припие  - без твърд алкохол разбира се  Laughing

# 60
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Когато бях бременна с Ивайло много ми се ядяха ягоди. Можех с тонове да ям. Купувах си често и си ги похапвах. Един ден една възрастна жена ме видя с торбичката ягоди в ръка, погледна ми и корема и ми каза: "Ааа, ти внимавай с тези ягоди! Да не ти е алергично детето после!" Незнам истина ли е, лъжа ли е, ама ми секна тогава желанието за ягоди. Sick

# 61
  • Мнения: 417
Ягоди много обичам и си ги ядох през цялата бременост.Нито на мен нито на детето нещо ни има.
И аз така Peace

# 62
  • Мнения: 681
Абе незнам,ама аз си хапвах доста ягодки.За сега няма нищо нито на детето,нито на мен.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 260
Бременна съм в 7мия месец. Ям ягоди в промишлени количества ... доста ме стреснахте.

# 64
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз също не бях чувала за ягодите,но като бях бременна си хапвах всеки ден и то не по една две....Слава богу нито на мен нито на малката се отрази по някакъв начин.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 381
Хапвам си без да се тъпча с тях. Внимавам, защото като дете се изринах от едни ранни ягоди и сега ме е шубе да не се повтори. Преди да ги ям обаче ги кисна 1 час във вода, за да им поизлязат нитратите и после си ги ям с кеф.  Mr. Green
Цитруси си ям през цялата бременност. Не са ми казали да се ограничавам с тях, а и през зимата... Нещо ябълките ми писнаха, между другото и бананите, портокалите, грейпфрутите вече не ми изглеждат пресни... Само киви още ми се яде, ама, пусто, мързи ме да ги беля.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт