Противопоказни ли са ягодите при бременните?

  • 23 657
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 592
Не мисля, че има проблем.

# 46
  • Мнения: 83
По време на бременността си съм изяла огромни количества ягоди-на бебо нищо му няма!И сега си хапвам от всичко!Смятам,че вманиячаването в "правилното"отглеждане на детето е по-вредно!
Това си е мое мнение!

# 47
  • Мнения: 110
Здравейте момичета,
прочетох всичко до тук, но и така не ми стана напълно ясно, защо са противопоказани ягодите (мъхестите плодове - праскови, кайсии и семчестите - ягоди, малини, къпини) по време на кърмене.
По време на бременността разбрах че в умерени количества няма страшно, а по време на кърмене?
Може детето да получи алегрия ли?

# 48
  • Мнения: 1 671
Винаги съм си ядяла всичко с мярка!  Peace Ягодите много ми се услаждаха по едно време.
Казват, че са противопоказни заради това, че провокират алергии. Ако питате мен, бобът ми действаше по-зле, защото освен, че е газообразуващ, ми предизвикваше и доста контракции.  Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 431
Здравейте момичета,
прочетох всичко до тук, но и така не ми стана напълно ясно, защо са противопоказани ягодите (мъхестите плодове - праскови, кайсии и семчестите - ягоди, малини, къпини) по време на кърмене.
По време на бременността разбрах че в умерени количества няма страшно, а по време на кърмене?
Може детето да получи алегрия ли?


Здравей! Правилно си разбрала, не трябва да се прекалява с храните-алергени заради риск от алергии при детето. През следващата си бременност, живот и здраве, ще го спазвам, както и по време на кърмене. Освен това и при самата бременна е възможно да се отключи алергична реакция (както стана при мен, а по принцип нямам алергии), затова е най-добре да се яде от всичко по малко. Храните, които се смятат за потенциални алергени, са много, но общо взето това са млечните, бобовите, шоколада, мъхестите и горските плодове, соята и фъстъците. Това не означава, че жената не може да яде такива храни, а просто, че не трябва да прекалява с тях.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 19:43 от bubolita

# 50
  • Мнения: 23 232
Хапвала съм всички плодове и зеленчуци,никой не ми е казвал,че са противпоказни,нито съм чела някъде.

# 51
  • Мнения: 6 029
Ягодите и цитрусовите се избягват, защото са алерген, евентуално може бебето да развие алергия Rolling Eyes
Аз обаче също съм яла - и при бременност, и при кърмене Whistling по малко, когато ми се е дояждало де Laughing

 ooooh! Мислите ли като ги пишете тези неща???

Няма проблем, яж си ягоди.  НЕ могат да преминат алергени при бебето. Не може да развие алергии.

Ето една полезна статия - http://missby.wordpress.com/2008/01/26/bf-food/

# 52
  • Мнения: 3 478
Не съм се ограничавала от ягоди или каквито и да било плодове по време на кърмене или при бременност Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 2 925
АААААААААА, моля ви се  Crossing Arms Сега не са алерген, ако не си алергичен Naughty
Яжте си ягоди сега, че като родите и кърмите, със сигурност не трабва да се ядат Peace

# 54
  • Мнения: 3 034
АААААААААА, моля ви се  Crossing Arms Сега не са алерген, ако не си алергичен Naughty
Яжте си ягоди сега, че като родите и кърмите, със сигурност не трабва да се ядат Peace

къде, в България ли? де да знам, може тук ягодите да са някакъв специален вид  hahaha нито по време на нормално протичаща бременност, нито при кърмене ги ограничават, за спиране и дума не може да става. само при наличие на проблеми, кърмачките биват консултирани за избягване на определени храни. тъй че, не се вманиачавайте  Crazy

# 55
  • Мнения: 318
И аз бих искала да знам, също съм чувала нещо подобно, но не знам, и аз много обичам  ягоди  Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 2 925
АААААААААА, моля ви се  Crossing Arms Сега не са алерген, ако не си алергичен Naughty
Яжте си ягоди сега, че като родите и кърмите, със сигурност не трабва да се ядат Peace

къде, в България ли? де да знам, може тук ягодите да са някакъв специален вид  hahaha нито по време на нормално протичаща бременност, нито при кърмене ги ограничават, за спиране и дума не може да става. само при наличие на проблеми, кърмачките биват консултирани за избягване на определени храни. тъй че, не се вманиачавайте  Crazy

Ягодите са алергени "поне тук в БГ" Crazy докато е бременна жената, ако не е алергична, няма как да навреди на бебето, но после всичко минава през кърмата и бебето трябва да се справи само Peace Така че не са препоръчителни /както и меда/

# 57
  • Мнения: 3 034
известно ми е, че са алергени. и също така ми е известно, че ако майката няма хранителна алергия, не я ограничават от нищо, нито като бременна, нито като кърмачка. става въпрос за една купичка ягоди примерно (за кърмчката), а не за 3 кг. специално пак си отворих книжките тук, за да прочета за храните. пише дословно: "няма нужда да ограничавате обичайният си дневен хранителен режим, ако не сте обременена с хранителни алергии. в случаи на налични такива, обърнете се към вашия лекар, за да бъдат преценени рисковете за унаследяване от бебето и да ви бъде съставен съответстващ хранителен режим за времето на кърмене". пък вие си яжте както намерите за добре, но за бременна особено е абсурдно  Crazy

# 58
  • Мнения: 6 029
Много трудно ще минат алергените в кърмата. Газовете, които образуват бобовите храни - също.

# 59
  • София
  • Мнения: 979
и аз си хапвам, често ягоди дано ни няма нищо  Blush
  Peace
Но мойта наблюдаваща лекарка твърдо е на принципа - всичко може да се яде, стига да е в умерени количества и да не се прекалява - так, че  Hug хапвай всичко което ти се прияде, а дори и припие  - без твърд алкохол разбира се  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт