Днес ми каза:"Вече нямам мама"

  • 2 386
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Правилно си постъпила. И недей да приемаш толкова навътре думите му  Naughty Дръж си се нормално.
Когато има някоя баба наоколо и дъщеря ми започва да се държи по-лигаво, на моменти направо невъзможно.

# 16
  • Мнения: 3 880
.... да знаето много, ама много боли... как само ми оцели слабото място ooooh!

Знам, наистина ужасно много боли.Това са думите, от които най-много ме е боляло, така както никога преди това.

Предполагам, че наистина боли, но ако произлезе от устата на 15-годишното ти дете, което се е осъзнало вече долу-горе, но ви се чудя как може да се хващате на думите на 2-3 годишни хлапета Wink
Моята (4г.) миналата седмица пък ми каза, че ме мрази (но на немски, може би за това не успя да ме засегне Wink)
Понеже съм чувала, че майките ужасно много се засягат от подобни реплики се изненадах, че мен изобщо не ме заболя. Не съм я взела насериозно, защото ми стана ясно, че тя това го каза, защото се почувства в някаква крайна безизходица. Забраних й нещо и тя пробва така, пробва иначе и накрая реши да ми каже, че ме мрази, белким тогава й се отвори прашута, ама не позна Simple Smile
Аз естествено се направих на обидена и докато не ми се извини не й обърнах внимание, а и тя разбра, че голяма глупост е казала, но вътрешно изобщо не почувствах някаква обида или болка.
Мила, наистина нищо не е станало, децата в желанието си да стане на тяхната ги дрънкат всякакви, ако за всяко нещо така се вързваш ще се разболееш Wink Поговори му, че не е бил прав и не искаш да говори повече така, но не се измъчвай, все пак детето ти няма 3 години още. Още поне 3-4 години ще те обича безрезервно, обещавам ти, от там нататък- на каквото си постелиш Hug

# 17
  • Мнения: 154

[quote author=Франческа Салиери link=topic=285545.msg7225475#msg7225475 date=1208437

Предполагам, че наистина боли, но ако произлезе от устата на 15-годишното ти дете, което се е осъзнало вече долу-горе.


Децата са най-великите манипулатори спрямо нас родителите,без значение на каква възраст са.
Да, чувала съм дори "мразя те", когато съм му нарушила интереса така да се каже (става дума за сина ми вече пораснал, но в процес на осъзнаване). Така че, с болката и обидата трябва да отстояваме принципите си, разбира се в рамките на допустимото.
Болят такива силни думи, наистина, но когато усетиш, че въпреки емоцията си запазил доверието на децата си, тогава забравяш и си казваш "всичко си е ок".

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Правилно си постъпила. И недей да приемаш толкова навътре думите му  Naughty Дръж си се нормално.
   Peace

# 19
  • Мнения: 5 577
аз имах един период, бях по-голяма, когато мразех майка си, и я обидих веднъж много, още помня думите и болят.

тя не ми обърна внимание

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Правилно си постъпила. Не се вързвай на думите на детето та то е още на 2. Hug

# 21
  • Мнения: 1 479
И аз се "врьзвах" на думите на големият ми син,но сега не ми пука!При нас такива реплики са си част от програмата Mr. Green

# 22
  • Мнения: 14 654
Бабичката е виновна задето му създава вредни навици. Какво е това носене на ръце на 3-годишно, все едно е бебе? Трябва на нея да обърнеш внимание, с детето нямаш проблем.

# 23
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Истински боли когато детето ти е на 20г и ти каже това.Вече осъзнато и с умисъл.
На 2г просто подмини с усмивка и не се впрягай.
Как може да се вържеш ?
Ако питаш сина ми аз съм най-лошата майка Mr. Green

# 24
  • Мнения: 606
  Говориш така защото не си чула наш Марти.... Ще се обесиш.
 "махай се, ти си боклук"
 "не искам да се прибираш от работа"
 "не те искам до мен"
 "махам се от тази къща"

  Иначе като е в добро настроение е слънчице.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 529
 Поговори с майка си да бъде по твърда с детето.Като студентка детето ми го гледаше баба му и  аз ревнувах.
Сега гледам внука,но оставям гушкането за майка му като се върне от работа. Много ми е мило да гледам колко е щастлив като се гушне в мама и татко.Заспива сам след обяд и спи по 2-3 часа. Когато родих дъщерята гледах да приобщавам сина си в грижите по нея и той винаги я защитаваше ако и повиша тон за нещо. Не му се сърди на детето ти си неговата мама,а бабата по резервирано да се държи/знам колко и е трудно/.

# 26
  • Мнения: 2 755
 Laughing Въобще не се връзвай на този малък манипулатор. Вкъщи си имам един такъв. Когато нещо не му изнася и номерът не му мине, започва "......аз ще си намеря друга мама, тебе не те искам." Crossing Arms
Много са изобретателни. Използват всякакви начини, само и само да се наложат.  Tired

# 27
  • Мнения: 14 133
Спокойно, и Сашо ги приказва подобни, когато не става по неговата.  Wink
Големи са хитреци!!!  Laughing

# 28
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И на мен са ми го казвали.Отварям вратата и ги пращам да си намерят по-добра. Confused
 Следва рев и извинения. Whistling

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Въобще не обръщай внимание на думите му.

Общи условия

Активация на акаунт