Двуженство?!

  • 4 137
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ще ти се!

# 31
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Два пъти в месеца да съм подложен на ПМС?
НИКОГА.

Е ти ще имаш възможност да лавираш по време на ПМС, едва ли ще се застъпват Mr. Green

# 32
  • Мнения: 118
Аз така или иначе пътувам често,ама  между две седмични командировки шанса е 65%-изчислих го набързо и рискът е голям.
Освен това има и СМС(да не се бърка с SMS)

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Според мен не е толкова лошо бе...
Ами представете си, че другата жена е най-добрата ви приятелка?!

Или пък приятел.
Представяш ли си?

# 34
  • Мнения: 606
Или пък приятел.
Представяш ли си?

 Мани тези тИории. В един кокошарник - един петел.

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Традициите не са това, което бяха, боже Зефсе...

# 36
  • Мнения: 390
Традициите не са това, което бяха, боже Зефсе...
Именно!
Ама аз така и не разбрах.В проекта "Любовница" ли се споменава само или важи и за "любовник"? Щото ми е важно.Трябва да има справедливост все пак...или бъркам ситуациите?  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 2 840
Значи, извинения от рода "не мога да се оженяза теб, защото ако се разведа, жената ще се самоубие, ще ми вземе децата, мама ще получи инфаркт.." и т.п. вече не важат, щото развод не е нужен - отиват в общината и се подписват, че "съжителстват".

Много ми е чудно дали любовниците ще се навият на този "законен" вариант и дали мъжете ще са готови да се подписват в общината - нещо, което доста напомня на сключването на граждански брак Thinking

# 38
  • Мнения: 934
...... Доколкото си спомням се казваше,че ако си женен и имаш дете от любовницата си,то ще има същите права,както и детето от жена ти.Пък може и да не съм запомнила......
То и сега си е така. Ако мъжа признае детето, независимо че е женен, детето му е законен наследник. Друг е въпроса с жената - ако тя има сключен брак е една тегава и мътна да се определи бащинството.

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Хайде сега да се върнем на поста на юрист Кифла и да го прочетем отново.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 840
Тъй, де - ако съм женена и същевременно законно съжителстваща с някого и родя, какво по-точно правя с детето според закона?
Или чакам двамата ми законни да се споразумеят, или законът урежда този въпрос.
Засега, при брак, независимо кой е биологичният баща, детето, родено в брак, се води на съпруга.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 840

Хайде сега да се върнем на поста на юрист Кифла и да го прочетем отново.

Четох го.
Вадиш ми думите от контекста.
Нужен е развод, ако пак ще има брак.
Не е нужен, ако ще се подписва "съжителство".
И двете форми легализират пред закона отношенията между мъж и жена. Затова се чудя доколко нещата ще се променят - любовниците няма да настояват за развод, а мъжете няма да отказват да се "подпишат" Mr. Green

# 42
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
О, пардон:)

Наистина забавен пропуск.
Отиде им последното оправдание на мъжете пред осеменените любовници.
 Joy

# 43
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да,сякаш много тихомълком мина новината.Мисля,че е тъпо и ограничава правата на жените.Доколкото си спомням се казваше,че ако си женен и имаш дете от любовницата си,то ще има същите права,както и детето от жена ти.Пък може и да не съм запомнила.А ако въпросната любовница е омъжена,чий наследник де факто е детето?
Ми че то и сега си има съвсем същите права, ако е признато от бащата, като тези родени от брака.
Ако майката-любовница е омъжена, детето автоматично се води на съпруга й

# 44
  • София
  • Мнения: 2 840
Отиде им последното оправдание на мъжете пред осеменените любовници.
 Joy

Душевната им драма не ми дава миг покой.

Общи условия

Активация на акаунт