Двуженство?!

  • 4 133
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 447
Що па не? Thinking
Ако някоя се навие да го гледа, да му пере чорапите,
да му мие паниците, да гледа и мойте деца- навита съм... Whistling
...аз па през тва време ще ходя по мъже... Mr. Green
Тогава и аз съм съгласна

# 46
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Малко уточнение и от моя страна - не в Семейния, а в Наказателния кодекс се определя кое е престъпление и кое не. Доколкото ми е известно двуженството все още е такова.

НК
Чл. 179. (1) Който при наличност на законен брак сключи друг, се наказва за многобрачие с лишаване от свобода до три години.

(2) Същото наказание се налага и на онзи, който сключи брак с лице, за което знае, че се намира в законен брак.

(3) Ако първият брак бъде обявен за недействителен или бъде прекратен на друго основание, наказанието е лишаване от свобода до една година или пробация.

# 47
  • Шотландия
  • Мнения: 2 857

Хайде сега да се върнем на поста на юрист Кифла и да го прочетем отново.

Четох го.
Вадиш ми думите от контекста.
Нужен е развод, ако пак ще има брак.
Не е нужен, ако ще се подписва "съжителство".
И двете форми легализират пред закона отношенията между мъж и жена. Затова се чудя доколко нещата ще се променят - любовниците няма да настояват за развод, а мъжете няма да отказват да се "подпишат" Mr. Green
Съвсем се обърках... Не съм чела въпросния проект, ама... значи ли това, че ако си женен и съжителстваш и с друг партньор, и двете ще бъдат законни, с произтичащите последствия - т.е. и брака, и съжителството? Примерно, ако въпросния потентен и "желателен" мъж, ощастливяващ едновременно и съпруга, и любовница, се спомине - и двенките ли ще се изправят като наследнички? Извинявам се за иронията, ако някоя потребителка е в подобна роля. Сещам се за един филм, в който един мъж се прибираше няколко вечери в седмицата при жена си и други няколко при любовницата. Нещо с командировки се оправдаваше май.

# 48
  • Мнения: 5 710
Хм. Двама съпрузи. Добре звучи - единият го искам интелектуалец, сюрреалистичен, дори ексцентричен.
Другият - здраво стъпил на земята, човек на физическата сила, мълчанието и потентността.

Общи условия

Активация на акаунт