Пролетта дойде! МАЙ носи бебета под своите криле (29)

  • 11 056
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 231
Страхотна нова темичка! Алабала   bouquet
И аз вчера си взех документите за родилното. Доктора ми е издал два броя направления за хоспитализация - незнайно защо  newsm78 , както и една бланка на която пише НАПРАВЛЕНИЕ НА БРЕМЕННА ДО РОДИЛНО ЗАВЕДЕНИЕ - това би трябвало да бъде т.нар. обменна карта. Нещо хич му нямам доверие на доктора от ЖК ... На вас същите документи ли Ви дадоха???

Има ли някоя мама, която ще ражда в Шейново?

# 46
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Страхотна нова темичка! Алабала   bouquet
И аз вчера си взех документите за родилното. Доктора ми е издал два броя направления за хоспитализация - незнайно защо  newsm78 , както и една бланка на която пише НАПРАВЛЕНИЕ НА БРЕМЕННА ДО РОДИЛНО ЗАВЕДЕНИЕ - това би трябвало да бъде т.нар. обменна карта. Нещо хич му нямам доверие на доктора от ЖК ... На вас същите документи ли Ви дадоха???

Има ли някоя мама, която ще ражда в Шейново?

Доколкото знам, точно това ти трябва! Обменната карта и напарвленията (и аз имам две). И ми казаха да ги нося при всеки следващ преглед и да сложа при тях и картончето с кръвната ми група.

# 47
  • Мнения: 94
А на вас дадоха ли ви  изследванията, които са ви правили през 9тте месеца???

На мен не ми ги дават, изрично питах, не и не, оставали при тях!!! Те ги били описали в обменната карта!
Аз пък имам само 1 направление за раждане/за хоспитализация/ и тая карта, малко листче с инфо за кръвна група, заболявания, лекарства.. newsm78

# 48
  • Мнения: 11
greta.kr, секцио ще е, защото и двете са седалищно разположени. Има още време, аз влязох в 9-ти месец едва вчера, а доктора иска датата да е възможно най-близо до термина..., а и няма да се пререждам,я...
Относно размерите на корема - моля да не се 'хвалите' с такива обиколки от рода на 107 и т. н. сантиметри- аз съм 140, само да не кажете, че трябва да деля на 2  Joy

# 49
  • Мнения: 84
Здравейте мами.
Днес бях на ЖК иии ето,засичам нова темичка

АЛАБАЛА,МЕРСИ.МНОГО ХУБАВА ТЕМИЧКА

Pisanche ето сега ще разкажа за днешната консултация

преглеждаха ме вагинално.Шийката и е мека,центрирана,скъсена 70%,с 1 пръст ракритиеее.
Не мислете че ще раждам. Party
Така можело и да преносяяя  #Crazy

Докато лежах на запис на тоновете,бях по гръб,не ми става лошо но при ставането,така ми изпука кръста и ми се защипа нерв,че сега не мога да ходя.
Влача си левия крак.
Буквално го влача и  ooooh! Tired вия от болки.

не съм чела първите странички,но ще си полегна малко,а тях ще ги чета после.

АААА да кажа за настинката-мерси на мамите дали ми съвет.
Започнах с Осцилокоцинум ,капки за нос,тантум верде.
май съм по-добре

# 50
  • Мнения: 96
Алабала, стахотна тема си направила. Нека да я пълним само с положитени емоции, здрави бебета и щастливи майки!

Аз довечера съм на ЖК, стискайте палци всичко да е ок и бебето да изчака да минат всички майски празници.

# 51
  • Мнения: 3 743
 
А на вас дадоха ли ви  изследванията, които са ви правили през 9тте месеца???

На мен не ми ги дават, изрично питах, не и не, оставали при тях!!! Те ги били описали в обменната карта!
Аз пък имам само 1 направление за раждане/за хоспитализация/ и тая карта, малко листче с инфо за кръвна група, заболявания, лекарства.. newsm78

Аз да ти отговоря, че имам опит; по средата на бременността сменях лекар. На докторите им трябват изследванията. Пазят ги 2 години, ако мине проверка всичко трябва да е при тях. Друг е въпроса дали не могат да ти направят копия. На мен например ми дадоха оригиналите, като се премествах, а те си запазиха копия.  Peace

# 52
  • Варна
  • Мнения: 43
Alabala - Бравоооо!!!  newsm51 Много хубава темичка
За колана след раждане аз отдавна съм се замислила и даже питах моя доки дали трябва да си взема и той ми вика: Рано е още да си купуваш колан. Защо ли? Има ли някой да отрича коланите?  newsm78
Искате ли на първа страничка да си сложим датите на плановото секцио? Така ще знаем точно кой след кой е?
Insatiable утре е събота, а събота и неделя ги отделям изцяло на мъжо. Все заедно си ходим, така че няма да мога да дойда за утре. Ама ме имайте на предвид за следващия път.
Днес ходих да дам да ми преправят чаршафчетата, че кошарката ще ни бъде 60/120 а такива комплекти никъде няма и затова сега ги преправям.
Mi6leton за освещаване на офис освен картина и уиски друго не се сещам.
Кога преглеждат вагинално, че моя доки като гледам май докрая ще отиде без да ме прегледа. Аз оня ден му викам че имам течение и той ми изписа Klion ама без да ме прегледа. newsm78

Хайде това е засега от мен. Ще ходя да опъна морни кълки  Laughing

# 53
  • Мнения: 425
Да се от4ета и аз от днешното ЖК-главата на бебето е запо4нало да влиза ве4е в малкия таз CrazyСкоро може да се ражда FlutterТо и не остана-16 дена до термина

Алабала,страхотна тема,браво за старанието[/

И на мен като ивали ми се из4ака чакалото,а мъжа ми вика -СТИСКАЙ
Че днес влязоха майстори/по желание на хазаина ooooh!/и работиха естествено то4но 3 4аса и това беше за днес.Уж за няколко дена трябва да свършат,ама......и аз трябва да стискам сега  заради тях  Shocked да свърши ремонта

После мъжа ми ще ходи на командировка др седмица за 2 дена и пак вика -Стискай
Дали друг има да стиска колкото мене?? Crazy Sick

За нов офис,ново помещение и т.н. знам че се носи например-Баба Яга с метла-от тези сувенирите,или само метличка-и се зака4а някъде на стената,за да измете лошите помисли и т.н.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 16:27 от sundey

# 54
  • София
  • Мнения: 376
Insatiable, откакто съм болнични гледам да се разхождам повече, а този магазин, а в онзи, много е приятно да се скитори особено като е хубаво времето и се съберем 5-6 бременни  Mr. Green

На мен доки също ми даде две направления, не го питах защо са ми две newsm78, и не ми даде изследванията, та така

# 55
  • Мнения: 102
Страхотна нова темичка! Алабала   bouquet
И аз вчера си взех документите за родилното. Доктора ми е издал два броя направления за хоспитализация - незнайно защо  newsm78 , както и една бланка на която пише НАПРАВЛЕНИЕ НА БРЕМЕННА ДО РОДИЛНО ЗАВЕДЕНИЕ - това би трябвало да бъде т.нар. обменна карта. Нещо хич му нямам доверие на доктора от ЖК ... На вас същите документи ли Ви дадоха???

Има ли някоя мама, която ще ражда в Шейново?
Аз, но като ти гледам термина си доста по напред от мен.
Що се отнася до документите, дадоха ми следното- 1Един жълт лист на който пише Направление- в него има малко инфо за мен, все сгрешено, напр. възраст, предишни раждания и т.н.2. Амбулаторен лист, както аз го наричам, но не само единия екземпляр, а и трите. нали знаете, че ги късат по принцип един за доки, един за пациента и един за ЗК.3.Изследванията за спин, хепатит, васерман и кръвна група.
Освен това ми върна всички изследвания на кръв и урина и секрети разни правени през бременността и каза, че си били за мен. Лошото е, че не си направи труда да погледне бебто на ехографа, което ще ме накара май да отида на частно за да съм спокойна, пък и да знам как е плацентата и водите.

# 56
  • Мнения: 7
Страхотно оформена тема, браво Alabala  smile3525

И аз да кажа за моите документи... имам само копия на всички изследвания до момента плюс 45-дневния болничен лист. В сряда направих още изследвания и се надявам другата седмица, след като се срещна с доктора, при който ще раждам, да ми каже какво да си искам от поликлиниката \от ЖК\. Вие как мислите - не е необходимо да продължавам да ходя при този лекар от ЖК щом започвам при този, който ще води раждането, нали?   newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,честита ни нова тема,много е  хубава Peace
Аз сега  стигам да седна чак,че бях на  пазар,преди това на запис на  тонове и така....
Днес имам имен ден Simple Smile По принцип имам два пъти в годината,и съм избрала  да празнувам на днешната  дата,защото другата  ми е  много близка до рождения ден,
затова ви черпя  по един коктейл и малко тортичка,
и на мен си пожелавам здраво и по-малко ревливо бебе Grinning

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Току що получих СМС от Анета 77 днес в 13,30 се е родилнейният син- 3,300.И двамата са добре.Пише, че малкият е голям ревльо.
Да е жив и здрав малкият юнак и бързо възстановяване на мама Ани. newsm51 newsm51 newsm51

# 59
  • София
  • Мнения: 186
Току що получих СМС от Анета 77 днес в 13,30 се е родилнейният син- 3,300.И двамата са добре.Пише, че малкият е голям ревльо.
Да е жив и здрав малкият юнак и бързо възстановяване на мама Ани. newsm51 newsm51 newsm51
eeeeeeeeee поредния бебок в нашата тема,
браво на мама Ани,
да й е  жив  и здрав ревливия мъж,
а на  нея бързо възстановяване след секциото Peace

Общи условия

Активация на акаунт