Гъбички на ноктите

  • 106 422
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 485
Киснене на краката в отвара от кафе-еспресо,колкото по-често,  толкова по-добре.Вариш си кафето,все едно за пиене,само че в доста по-голямо количество,слагаш си го в легенче и така....можеш да гледаш телевизия по време на процедурите,защото те трябва да са поне по 20 мин.Ноктите някак се размекват и размекналата част изпиляваш отгоре с пиличка докато стане нокътя тънък.Фунголона или Орунгала също ще помогнат,но са много вредни за черния дроб,ако все пак решите да ги ползвате-правете паралелно и баните с кафе,това ще ускори лечението.

# 16
  • Мнения: 162
Абе,хора нали писах по-горе ,че се излекувах от тези гадини.Носих ги десет години по ходилата на краката си и по ноктите и за 9 месеца лечение,кожата на краката ми е като на бебе,а ноктите ми са същите като преди да заболеят.
С риск да се повторя пиша отново лечението,което използвах:
Фунголон-100мгр.-пият се по 2 капсули на веднъж един път седмично,в продължение на 6 до 12 месеца.Скъпичко е.Една капсула е около 3.50лв.  т.е.месечното лечение излиза около 30 лв.
Локално мазах с крем Екзодерил.
Действително ,че увреждат черния дроб и задължително се приемат след храна,но аз си направих чернодробни проби след 9 месечно лечение и бяха в норма.Заслужаваше си търпението и дългото лечение.Успех на всички с подобен проблем.
P.S.От всички противогъбични препарати,курса на лечение с Фунголон е най-ефтин.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Действително ,че увреждат черния дроб...
А заслужава ли си? newsm78

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Всъщност питам - някой може ли да каже дали се е излекувал напълно и ноктите са му в предишния вид и след какво лечение и колко продължително е било?

баща ми имаше гадта откак го помня.
оправи се с батрафен - лак за нокти е.
ползва 3-4 шишенца, мисля, че за около 1,5г. ми се оправиха напълно
мажеше се редовно

неговите нокти ставаха вълнообразни отпред, сега са си нормални.
майка има под нокътя, той се е надигнал  Sick
казаха й да го вади и да лекува основата Confused
тя пиеше и хапчета и мажеше, правеше си бани, за да влиза под нокътя и нищо  Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 3 880
за нокти, които са кухи отдолу препоръчвам Екзодерил капки да се капят вътре в кухия нокът и отгоре, положителният ефект е много бърз. изпитано е Wink

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На Александра почти й се изчистиха ноктите от Екзодерила- отдолу расте здрав нокът, избутвайки все повече засегнатия.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 880
Рени, това с кремчето ли?

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, от капките слагаме.

# 23
  • Мнения: 13
След дълго и безползотворно лечение реших да си създам моя схема за борба с тези гадове.
След изпиляване на ноктите ги потапях за 10 мин.в разтвор на Калиев Перманганат(струва стотинки),а отгоре нанасях Батрафен.След 2 седмици забелязах,че ми растат здрави нокти Peace
Това беше преди 2 години и от тогава нямам никакви проблеми.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 742
Имам въпрос - как точно се маха слоя лак преди да се нанесе другия?Може ли примерно с лавандулов или салицилов спирт.
Milomi- правеше си бани,по схемата на мазане с лакът или по друга схема?

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 09:45 от mausbeni

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На Александра почти й се изчистиха ноктите от Екзодерила- отдолу расте здрав нокът, избутвайки все повече засегнатия.
Обаче щом спрем Екзодерила пак плъзват гъбите Sad

# 26
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Четох някъде, че проблемът с гъбичките по ноктите (и не само там), е по-скоро вътрешен. Т.е. за да изчезнат външните прояви на "гъбясване", трябва да се изчисти организма отвътре. Защо не проучиш в тази посока? Успех!  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 5 742
Аз поради други причини доста често пия таблетки против гъбички.Явно трябва да действам и външно.От отдавна подозирах,че нещо не е наред с ноктите ми,но си мислех ,че е заради обувките,защото все ми притискат нокътя.Вчера обаче си падна част от него и лъсна голата истина. Sad.Може и хапчетата да са ми забавили процеса,но със сигурност ще почвам външно лечение.

# 28
  • Мнения: 51
Дъщеря ми беше на 8 г.и й паднаха двата средни нокътя на крачетата.Всичко стана за има няма две седмици.Първо леко потъмняха и бяха като набръчкани.Проблема дойде от едни нови обувки , явно от лепилата и боите.Мазах я с Батрафен лак и за около 6 м. се оправи ,пораснаха й нови здрави нокти, но лекарката каза да мажем още горе долу до 1 г. Задължително обаче трябва да се ходи  на босо /поне лятото когато може/ за да дишат ноктите .

# 29
И при мен се появиха заради скапаните обувки, много ми стискаха и така започна да ми се обръща нокатя, помислих си че просто ще падне и ще излезе друг, но като падна видях че под него имаше един развален, такъв на вълнички, махнах го и видях за какво става въпрос.. Има нещо като черна дупка..  newsm78 Някой да е имал същия проблем ?

Общи условия

Активация на акаунт