Гъбички на ноктите

  • 106 577
  • 46
  •   1
Отговори
Знам че има такава тема,но не мога да я открия,съжалявам.Искам да попитам само аз имам гъбичкина ноктите на краката,по-точно на 2та палеца  и в началото си растяха здрави нокти отдолу,а сега въобще на растат нокти.Четох други мнения по въпроса,препоръчаха ми Тинктура Кастелани и след бянада си мажа краката с йод,както и четох една ефикасна рецепта с нишадър.В другата тема някой май казваше за някакво лекарство ветеринарно,откъде в Сфия мога да си го взема и как се ползва?Моля някой ако е ползвал тези методи да сподели.мерси предварително

# 1
  • Мнения: 162
Здравей!Имах същия проблем.Носих си гъбичките по ноктите на краката с години.При първата ми бременност ,обхванаха нокъта на големите пръсти,при втората бременност,още 3 нокъта.Мазах с какво ли не.Мазила,бани,народна медицина,йод нищо не помогна.След като спрях да кърмя отидох на кожен лекар.Предписа ми Fungolon-100мгр.Пие се по 2 капс.наведнъж веднъж в седмицата в продължение на 6 до 12 месеца.Аз го пих 9 месеца и вече мога да се похваля с успех,а преди това се срамувах да ходя с чехли през лятото.Успех с лечението и знай,че гъбите са много упорити,започне ли се лечение не бива да се спира.

# 2
мерси много за помоща,аз в понеделник ще ида на лекар да видя какво ще ми предпише или ще си взема изпробваното от теб. Hug

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Голямата ми дъщеря има този проблем. От Флунаризин й се изчистват ноктите. Ама много упорито това нещо бе!

# 4
  • Мнения: 4 346
здравей!
на мен ми помогна ламизил крем-2 пъти в деня го мажех и дифлукан-1 път седмично пиех!
успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 521
Аз имам на левия палец на ръката. Пих 12 седмици Ламизил таблетки - 600 лв. - И НИЩО!
Вече 4 месеца след Ламизила.
Уж препарата се натрупвал и резултата идвал по- бавно, но засега още нямам напълно здрав нокът.
Като че ли е чисто отдолу под нокътя, но там където беше поразено си остана кухо сякаш не е прилепнал.
Сега мажа и с лак Батрафен - от 3 месеца по схемата в листовката.
И сякаш отдолу расте нов нокът, защото е по-бял на цвят, но това става МНОГО БАВНО, даже и 1мм на месец няма!

# 6
  • Мнения: 541
охххх
сериозен проблем , който не се лекува нишъдър идруги подобни.
В момента съм с такъв нокът и след направени изследвания назначени от лекар-дерматолог пия Олунгал. Скъпи хапчета- 79лв. опаковката. За целия курс  на лечение, който е 2х2 хапчета една седмица, 3 седмици почивка и така 3 приема по схемата, излиза около 470 лв.  Confused
 Но тъй като нокъта на крака расте много бавно, резултати ще се видят след 9-12 месеца.

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
баща ми се отърва от гадините с някакво лекарство, което се нанасяше като лак за нокти.
беше скъпо, самото шишенце е доста малко, сигурно 5 мл и струваше 30 лв.
на 2 или 3то шишенце се беше изчистил, а ги влачеше от години и нищо не му помагаше.
за жалост не помня как се казва лекарството newsm78

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отчаяхте ме Tired Александра е с 8 инфектирани нокъта. Някои от тях падаха вече по 2 пъти (бях пускала тема за това, понеже не знаех защо падат) Confused

# 9
  • Мнения: 541
Отчаяхте ме Tired Александра е с 8 инфектирани нокъта. Някои от тях падаха вече по 2 пъти (бях пускала тема за това, понеже не знаех защо падат) Confused

 Rolling Eyes
Много лошо.


Само да кажа, че лекерствата който са за гъбични инфекции са силни и ако имаш проблеми с черния дроб не се препоръчват да се пият. На мен  лекарката ми каза, че след като мина курса на лечение трябва да си направя чернодробни изследвания Confused

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Отчаяхте ме Tired Александра е с 8 инфектирани нокъта. Някои от тях падаха вече по 2 пъти (бях пускала тема за това, понеже не знаех защо падат) Confused

Рени, май батрафен се казваше този лак, поне се нанася локално.питай в аптеката
баща ми 15 г. се бореше с гъбичките и само това му помогна Peace

# 11
  • Мнения: 9 973
низорал Peace

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отчаяхте ме Tired Александра е с 8 инфектирани нокъта. Някои от тях падаха вече по 2 пъти (бях пускала тема за това, понеже не знаех защо падат) Confused

Рени, май батрафен се казваше този лак, поне се нанася локално.питай в аптеката
баща ми 15 г. се бореше с гъбичките и само това му помогна Peace
Ще опитам и с него, ако и сегашното лечение не помогне трайно. Не знам тоя Флунаризин за какво е- дето съм го писала по-горе ooooh! Laughing Сега я мажа с Екзодерил- пак е локално и има ефект по време на лечението, но се опасявам, че пак ще се появят гадините (самозаразява ли се...).

# 13
  • София
  • Мнения: 2 521
Рени, ти за детето си ли говориш?
Не съм чула за този проблем при деца!
Милото, много лошо ако са гъбички.

Само с външно приложение на мазила не може да се излекува, проблема само се тушира за малко и при малък спад в имунната система гадините избуяват с пълна сила!
Особено като са под нокътната плочка и няма пряк достъп до тях.
Аз вече се отчаях и си мисля, че няма напълно излекуване и възстановяване на нокътя в предишния вид.

Всъщност питам - някой може ли да каже дали се е излекувал напълно и ноктите са му в предишния вид и след какво лечение и колко продължително е било?

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
alpha_beta, да- за голямата ми дъщеря, която има този проблем от няколко години (т.е. от около 3-4 годишна). Отчаяхте ме... не че е сериозен проблем, но е неприятно.

# 15
  • Мнения: 485
Киснене на краката в отвара от кафе-еспресо,колкото по-често,  толкова по-добре.Вариш си кафето,все едно за пиене,само че в доста по-голямо количество,слагаш си го в легенче и така....можеш да гледаш телевизия по време на процедурите,защото те трябва да са поне по 20 мин.Ноктите някак се размекват и размекналата част изпиляваш отгоре с пиличка докато стане нокътя тънък.Фунголона или Орунгала също ще помогнат,но са много вредни за черния дроб,ако все пак решите да ги ползвате-правете паралелно и баните с кафе,това ще ускори лечението.

# 16
  • Мнения: 162
Абе,хора нали писах по-горе ,че се излекувах от тези гадини.Носих ги десет години по ходилата на краката си и по ноктите и за 9 месеца лечение,кожата на краката ми е като на бебе,а ноктите ми са същите като преди да заболеят.
С риск да се повторя пиша отново лечението,което използвах:
Фунголон-100мгр.-пият се по 2 капсули на веднъж един път седмично,в продължение на 6 до 12 месеца.Скъпичко е.Една капсула е около 3.50лв.  т.е.месечното лечение излиза около 30 лв.
Локално мазах с крем Екзодерил.
Действително ,че увреждат черния дроб и задължително се приемат след храна,но аз си направих чернодробни проби след 9 месечно лечение и бяха в норма.Заслужаваше си търпението и дългото лечение.Успех на всички с подобен проблем.
P.S.От всички противогъбични препарати,курса на лечение с Фунголон е най-ефтин.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Действително ,че увреждат черния дроб...
А заслужава ли си? newsm78

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Всъщност питам - някой може ли да каже дали се е излекувал напълно и ноктите са му в предишния вид и след какво лечение и колко продължително е било?

баща ми имаше гадта откак го помня.
оправи се с батрафен - лак за нокти е.
ползва 3-4 шишенца, мисля, че за около 1,5г. ми се оправиха напълно
мажеше се редовно

неговите нокти ставаха вълнообразни отпред, сега са си нормални.
майка има под нокътя, той се е надигнал  Sick
казаха й да го вади и да лекува основата Confused
тя пиеше и хапчета и мажеше, правеше си бани, за да влиза под нокътя и нищо  Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 3 881
за нокти, които са кухи отдолу препоръчвам Екзодерил капки да се капят вътре в кухия нокът и отгоре, положителният ефект е много бърз. изпитано е Wink

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На Александра почти й се изчистиха ноктите от Екзодерила- отдолу расте здрав нокът, избутвайки все повече засегнатия.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 881
Рени, това с кремчето ли?

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, от капките слагаме.

# 23
  • Мнения: 13
След дълго и безползотворно лечение реших да си създам моя схема за борба с тези гадове.
След изпиляване на ноктите ги потапях за 10 мин.в разтвор на Калиев Перманганат(струва стотинки),а отгоре нанасях Батрафен.След 2 седмици забелязах,че ми растат здрави нокти Peace
Това беше преди 2 години и от тогава нямам никакви проблеми.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 751
Имам въпрос - как точно се маха слоя лак преди да се нанесе другия?Може ли примерно с лавандулов или салицилов спирт.
Milomi- правеше си бани,по схемата на мазане с лакът или по друга схема?

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 09:45 от mausbeni

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На Александра почти й се изчистиха ноктите от Екзодерила- отдолу расте здрав нокът, избутвайки все повече засегнатия.
Обаче щом спрем Екзодерила пак плъзват гъбите Sad

# 26
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Четох някъде, че проблемът с гъбичките по ноктите (и не само там), е по-скоро вътрешен. Т.е. за да изчезнат външните прояви на "гъбясване", трябва да се изчисти организма отвътре. Защо не проучиш в тази посока? Успех!  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 5 751
Аз поради други причини доста често пия таблетки против гъбички.Явно трябва да действам и външно.От отдавна подозирах,че нещо не е наред с ноктите ми,но си мислех ,че е заради обувките,защото все ми притискат нокътя.Вчера обаче си падна част от него и лъсна голата истина. Sad.Може и хапчетата да са ми забавили процеса,но със сигурност ще почвам външно лечение.

# 28
  • Мнения: 51
Дъщеря ми беше на 8 г.и й паднаха двата средни нокътя на крачетата.Всичко стана за има няма две седмици.Първо леко потъмняха и бяха като набръчкани.Проблема дойде от едни нови обувки , явно от лепилата и боите.Мазах я с Батрафен лак и за около 6 м. се оправи ,пораснаха й нови здрави нокти, но лекарката каза да мажем още горе долу до 1 г. Задължително обаче трябва да се ходи  на босо /поне лятото когато може/ за да дишат ноктите .

# 29
И при мен се появиха заради скапаните обувки, много ми стискаха и така започна да ми се обръща нокатя, помислих си че просто ще падне и ще излезе друг, но като падна видях че под него имаше един развален, такъв на вълнички, махнах го и видях за какво става въпрос.. Има нещо като черна дупка..  newsm78 Някой да е имал същия проблем ?

# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Черна дупка? Shocked

# 31
  • Мнения: 418
Според вас деформация на нокътната плочка от гъбички ли става?нокътната плочка не е гладка като преди а е на вълни...първо на краката,после на ръцете....

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според вас деформация на нокътната плочка от гъбички ли става?нокътната плочка не е гладка като преди а е на вълни...първо на краката,после на ръцете....
Да, при дъщеря ми е така. Кожният лекар не можа да каже дали става въпрос за гъбична инфекция (изписа й масла, които изобщо не помогнаха), но лечението с лекарство за гъбички се отразява.

# 33
  • Мнения: 418
кое е най-ефикасното лекарство за третиране на ноктите на краката и ръцете?

# 34
  • Мнения: 5
Имам гъбички на ноктите на краката,пия Орунгал вече 1 месец...Курса на лечения е 1 седмица се пие,3 се почива...не виждам никакъв ефект още.Имах 2 незаразени нокътя..вече е само 1 Sad..ужассс...незнам дали да продължа да го пия...

# 35
  • Мнения: 4 346
на мен ми помогна крем ламизил.

# 36
  • Мнения: 70
Cveti i Moni, продължавай да пиеш орунгал щом ти е изписан от лекар. Рано е още за резултати. Аз бях с 5 засегнати нокти на краката. Започнах да пия Орунгал през м. май тази година, пулсова терапия за 3 месеца. Чак сега /5 месеца по-късно/ мога да кажа, че ноктите са ми почти идеални, а бяха жълти и дебели. Останаха да израстат още около 2 мм от нокъта на единия палец. Не става бързо. Дори, ако прочетеш листовката пише, че при ноктите срокът е до 9 месеца. Желая ти успех!

# 37
  • Мнения: 3 929
На мен ми споменаха за някакъв дезинфектант, който се използва от медицинските работници, но го има само по болниците. Не знам името му, но ще питам.
Иначе, аз имам на ноктите на палците на двете ръце от много малка. ноктите ми са "набръчкани", на вълни, на бразди са. Дори маникюристката ми беше категорична, че това тя не може да го оправи.

# 38
  • Мнения: 48 028
на мен ми помага Батрафен за ноктите, а за гъбички по кожата на краката- Фунгофин
И на моята дъщеря от скоро й се появиха гъбички, мажем, мисля че ги хвана от басейна, който посещава

# 39
  • Мнения: 9
Моля , помогнете с някакъв съвет и на мен . Подуват ми се пръстите в основата на нокътя / там дето са кожичките , то всъщност нямам кожички , но веднага над тях , така да обясня мястото  Simple Smile / .
Две зими бяха само палците , сега вече и на следващите два . Ходих на дерматолог , взе ми проба от ноктите , изследваха , не било гъбички . Дерматоложката каза да мажа с йод , но не помага . Сега си мисля дали е възможно да е някаква алергия от миещите и перилни препарати . Доста е болезнено .
Моля , ако някой знае за подобни проблеми да сподели .

# 40
  • Мнения: 1 526
Преди доста години носих едни супер високи обувки, които уж ми бяха мега удобни, но се сдобих с гъбички на двата палеца. Около година лекувах с какви ли не кремове, капки и мазила. Кожният лекар само цъкаше, че това се лекувало много трудно. Накрая ми каза да мажа с лак, прост лак за нокти, но обилно и често. За няколко месеца ми израстнаха здрави нокти... и така до ден днешен. Само лака ме спаси  Peace.

# 41
  • Мнения: 17
Здравейте. Аз имам гъбички на двата големи пръста на краката. Днес ми излязоха изследванията. Лекарката каза, че курса на лечение бил много дълъг и скъп и пак няма гаранция. Много съм разстроена. Искам да ви попитам какво правите с обувките си и чорапите, защото тя ми каза че трябва да се изхвърлят, а това е много неприятно. Няма ли някакъв начин да се дезинфекцират? Дано се справя с тези гъбички, защото е много грозно.  Cry

# 42
  • Мнения: 70
След като проведох скъпото лечение с Орунгал изхвърлих всички обувки и чорапи, които имах. Малко трудно преглътнах факта, но реших, че в противен случай ще обезсмисля лечението. Сега имам нови нокти и нови обувки Grinning

# 43
  • Мнения: 17
Не мога да си представя са си изхвърля обувките. Някои съм обувала броени пъти. Не може да няма начин да се дезинфекцират. А и аз не знам как ще намеря пари за скъпото лечение, а после да се налага да си купувам и нови обувки.  Sad Днес ми идва да се  #2gunfire.

# 44
  • Мнения: 48 028
обувките могат да се дезинфекцират, ще потърся какво съм чела и ще го постна тук  Peace

# 45
  • Мнения: 5
Blagodarj za suveta Simple Smile

# 46
  • Мнения: 23
По време на бремеността ми лепнах от някъде на палците на краката гъбички. Нокътя ми се разяждаше някак. Пробвах с йод, но нямаше ефект. Ходих за един излезнал обрив на кожен лекар и ми изписа за самият обрив Певизон, а за ноктите забравих на прегледа да питам. Реших да пробвам с Певизона върху ноктите, след като видях почти моменталният ефект в/у обрива ми. Максимално изчистих и изпилих болната част на ноктите и така мажех може би в продължени на 10-ет дена. И така успях да се отърва от гъбичките по ноктите.

Общи условия

Активация на акаунт