Гъбички на ноктите

  • 106 580
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Черна дупка? Shocked

# 31
  • Мнения: 418
Според вас деформация на нокътната плочка от гъбички ли става?нокътната плочка не е гладка като преди а е на вълни...първо на краката,после на ръцете....

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според вас деформация на нокътната плочка от гъбички ли става?нокътната плочка не е гладка като преди а е на вълни...първо на краката,после на ръцете....
Да, при дъщеря ми е така. Кожният лекар не можа да каже дали става въпрос за гъбична инфекция (изписа й масла, които изобщо не помогнаха), но лечението с лекарство за гъбички се отразява.

# 33
  • Мнения: 418
кое е най-ефикасното лекарство за третиране на ноктите на краката и ръцете?

# 34
  • Мнения: 5
Имам гъбички на ноктите на краката,пия Орунгал вече 1 месец...Курса на лечения е 1 седмица се пие,3 се почива...не виждам никакъв ефект още.Имах 2 незаразени нокътя..вече е само 1 Sad..ужассс...незнам дали да продължа да го пия...

# 35
  • Мнения: 4 346
на мен ми помогна крем ламизил.

# 36
  • Мнения: 70
Cveti i Moni, продължавай да пиеш орунгал щом ти е изписан от лекар. Рано е още за резултати. Аз бях с 5 засегнати нокти на краката. Започнах да пия Орунгал през м. май тази година, пулсова терапия за 3 месеца. Чак сега /5 месеца по-късно/ мога да кажа, че ноктите са ми почти идеални, а бяха жълти и дебели. Останаха да израстат още около 2 мм от нокъта на единия палец. Не става бързо. Дори, ако прочетеш листовката пише, че при ноктите срокът е до 9 месеца. Желая ти успех!

# 37
  • Мнения: 3 929
На мен ми споменаха за някакъв дезинфектант, който се използва от медицинските работници, но го има само по болниците. Не знам името му, но ще питам.
Иначе, аз имам на ноктите на палците на двете ръце от много малка. ноктите ми са "набръчкани", на вълни, на бразди са. Дори маникюристката ми беше категорична, че това тя не може да го оправи.

# 38
  • Мнения: 48 028
на мен ми помага Батрафен за ноктите, а за гъбички по кожата на краката- Фунгофин
И на моята дъщеря от скоро й се появиха гъбички, мажем, мисля че ги хвана от басейна, който посещава

# 39
  • Мнения: 9
Моля , помогнете с някакъв съвет и на мен . Подуват ми се пръстите в основата на нокътя / там дето са кожичките , то всъщност нямам кожички , но веднага над тях , така да обясня мястото  Simple Smile / .
Две зими бяха само палците , сега вече и на следващите два . Ходих на дерматолог , взе ми проба от ноктите , изследваха , не било гъбички . Дерматоложката каза да мажа с йод , но не помага . Сега си мисля дали е възможно да е някаква алергия от миещите и перилни препарати . Доста е болезнено .
Моля , ако някой знае за подобни проблеми да сподели .

# 40
  • Мнения: 1 526
Преди доста години носих едни супер високи обувки, които уж ми бяха мега удобни, но се сдобих с гъбички на двата палеца. Около година лекувах с какви ли не кремове, капки и мазила. Кожният лекар само цъкаше, че това се лекувало много трудно. Накрая ми каза да мажа с лак, прост лак за нокти, но обилно и често. За няколко месеца ми израстнаха здрави нокти... и така до ден днешен. Само лака ме спаси  Peace.

# 41
  • Мнения: 17
Здравейте. Аз имам гъбички на двата големи пръста на краката. Днес ми излязоха изследванията. Лекарката каза, че курса на лечение бил много дълъг и скъп и пак няма гаранция. Много съм разстроена. Искам да ви попитам какво правите с обувките си и чорапите, защото тя ми каза че трябва да се изхвърлят, а това е много неприятно. Няма ли някакъв начин да се дезинфекцират? Дано се справя с тези гъбички, защото е много грозно.  Cry

# 42
  • Мнения: 70
След като проведох скъпото лечение с Орунгал изхвърлих всички обувки и чорапи, които имах. Малко трудно преглътнах факта, но реших, че в противен случай ще обезсмисля лечението. Сега имам нови нокти и нови обувки Grinning

# 43
  • Мнения: 17
Не мога да си представя са си изхвърля обувките. Някои съм обувала броени пъти. Не може да няма начин да се дезинфекцират. А и аз не знам как ще намеря пари за скъпото лечение, а после да се налага да си купувам и нови обувки.  Sad Днес ми идва да се  #2gunfire.

# 44
  • Мнения: 48 028
обувките могат да се дезинфекцират, ще потърся какво съм чела и ще го постна тук  Peace

Общи условия

Активация на акаунт