Ученици стрелятв двора на 18 СОУ

  • 3 419
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
Незнам но това е 1 от  трите училиуща в които  искаме да бъдеме приети.С такива агресивни деца няма как и малко по палавите да се обуздаят все пак малките се опитват да приличат на батковците нали??????Училището като цяло е без надзор всеки ден минавам и децата (подчертавам 1класниците) си излизат и си пресичат да си купуват от малкото магазинче  кой каквото иска .Да не говориме че тичат и се гонят като бясни в резултат на което разцепиха брадичка на  бебка(има е камък там  а ние бяхме да записваме баткото в училищетоОХРАНАТА НЕХАЕ защо да обръщат внимание на 15 годишно дете щом на 1 класили по малките не обръщат.Потресена съм и нямам думи .Незнам моето на 15 г какво ще стане НО много е важно да имаш контакт с детето сии да споделяш и говоориш и много внимание което при повечето българи липства Tired за голямо съжаление това си е самата истина

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
А на мен ми е чудно как всички момичета и момчета, които разказаха за изпълненията с пистолетите така спокойно приемаха нещата. Зная, че тийновете могат много добре да пазят тайни, но все пак никое дете ли не се е изпуснало пред родителите си или някой учител? Не разбирам как е възможно в клас някой да размахва пистолет, да се цели в главите на останалите и никой да не реагира. Ако тийновете го възприемат за нормално, то не ми се мисли какво ще стане докато нашите 9-10 годишни станат осми клас.

# 17
  • Мнения: 3 886
. Ако тийновете го възприемат за нормално, то не ми се мисли какво ще стане докато нашите 9-10 годишни станат осми клас.
Ми ще станат още по агресивни та те нямат никакъв контрол

# 18
  • Мнения: 15 214
. Ако тийновете го възприемат за нормално, то не ми се мисли какво ще стане докато нашите 9-10 годишни станат осми клас.
Ми ще станат още по агресивни та те нямат никакъв контрол

Плаши ме това, че контрола /според прочетеното във форума/ е превилегия само на родителите. Училището не може да упражнява такъв, а само да информира родителите и то когато вече е доста късно. Колкото и да общувам с децата си, колкото и да говоря с тях, не мога да бъда сигурна, че ще постъпят така, както би трябвало при определени обстоятелства.

# 19
  • Мнения: 224
Хубава реклама на училището!

# 20
  • Мнения: 673
 http://novini.dir.bg/2008/04/19/news2911239.html
 Би трябвало правилата да са всички.! Naughty
  Хайде да поразсъждаваме как един петнадесетгодишен пикльо може да се сдобие с газов пистолет и на каква цена, от къде , от кого, ако приемем ,че родителите му не са допускали какви ги върши? Thinking
  Не искам да обвинявам никой ,но мисля ,че на едно дете ако му се внуши още докато е време кое е редно и кое- не, подобни нелепи инциденти не биха се случвали.
  Истински късмет е ,че не се е стигнало до нещастен случай... Praynig Тогава не знам кого щяхме да държим отговорен... Naughty

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 16:34 от radivdani

# 21
  • Мнения: 17 546
http://novini.dir.bg/2008/04/19/news2911239.html
 Би трябвало правилата да са всички.! Naughty
  Хайде да поразсъждаваме как един петнадесетгодишен пикльо може да се сдобие с газов пистолет и на каква цена, от къде , от кого, ако приемем ,че родителите му не са допускали какви ги върши? Thinking
 
Газов пистолет на старо, при това хубав, струва около 40 лв. Мислиш ли, че на сина на Гълъбин Боевски ще са му проблем 40 лв? Ако имаш пари и ядрена бойна глава можеш да си купиш! А за правилата... би трябвало, но никога не е било така. Правилата са за обикновените хора, не са за силните на деня!

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, оказа се, че в училището нямало никакви нарушения. Онази от инспектората "апелира към личната отговорност на всички".
Та ето пак ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО.
И никой нищо не знаел и от нищо не разбирал. Ужас! Май наистина ще емигрирам.

# 23
# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
А защо реши, че родителят е разрешил на детето си да ходи с оръжие на училище?
Ти винаги ли питаше родителите си, преди да направиш някоя беля?
На 15 години децата не се държат като 5-годишни, все пак...

 И баща ми имаше пистолет,но аз нямах никакъв достъп до него и на 5 ина 15,и на 20.
 така че вината си е на родителите. Peace

# 25
  • Мнения: 25 610

 И баща ми имаше пистолет,но аз нямах никакъв достъп до него и на 5 ина 15,и на 20.
 така че вината си е на родителите. Peace

Е, а сегашните имат достъп до всичко,  могат да си купят и атомна бомба, стига да имат нужните средства, възраст никой не търси, нито разрешение на родител.
Газов пистолет от интернет може да се купи за няма и 40 лв., както видяхме снощи по новините.

ПП Баща ми имаше ловна пушка и синът ми винаги е имал достъп до нея. Но никога не се е възползвал от това. Ако я бяхме крили, със сигурност щеше да я награби.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
А къде са и какво правят родителите на момичетата от неговата компания и на другите деца от класа? Толкова ли никой от 30 души клас не е казал на родител, брат, сестра или някой друг възрастен? Може и да не съм права, но подозирам, че другите родители си траят, защото те самите се страхуват какви са ги вършили отрочетата им и ако се разровят какво може да излезе на повърхността.

Вече се плаша и то много сериозно като ги гледам тези деца по репортажите - те го приемат толкова спокойно и в реда на нещата. Те са на 14 години и не са малки, могат да се сетят, че щом има оръжие в един момент ще има и изстрел.

# 27
  • Мнения: 673
  Ето това е пример за подражание...http://www.dnes.bg/article.php?id=50690

# 28
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Малеееее,този свят се побърка.
 И родителите и децата,всички изтрещяха вече. ooooh!

# 29
  • София
  • Мнения: 276
http://novini.dir.bg/2008/04/19/news2911239.html
  Не искам да обвинявам никой ,но мисля ,че на едно дете ако му се внуши още докато е време кое е редно и кое- не, подобни нелепи инциденти не биха се случвали.
  Истински късмет е ,че не се е стигнало до нещастен случай... Praynig Тогава не знам кого щяхме да държим отговорен... Naughty

Съгласна съм с мненията ви.

не съм съгласна, че едно дете като е на 15 или 16 не може да бъде контролирано, а на тези години то трябва да е възпитано кое е редно и кое не....да има някакви морални норми, но това и аз искам да подчертая се "взима" от семейството и семейната среда.

DIVA_ORHIDEA...не мога да повярвам, че деца 1-ви клас биват оставяни без надзор да тичат по улиците , в 18-то??  Аз колкото и пъти да съм минавала от там, винаги е тихо..( сигурно защото са в  Mr. Greenчас)

Как`Сийка....съгласна съм че тази възраст е деликатна, но няма оправдание за един родител, ако той не може да се скара или накаже провинило се дете...ако не може да се справи със собственото си дете. Има методи за всяко дете, но преди да се стигне до тях, родителя трябва да е изградил доверие и да бъде приятел с детето....
Дай, защото са в тийн-възраст нищо да не им се казва, защото ще направят обратното!

Общи условия

Активация на акаунт