Говорещи кърмачета

  • 62 903
  • 769
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 246
Как ме изработи моето кърмаче преди седмица:
събота, 6.30 сутринта, бодро детско гласче в ухото ми "КУКУИГООООО!Ставай, светло е!"
Аз: "Светло е, мамо, ама много ми се спи още!"
Той (като ме боцка с пръстчета по гърдите): "Ето моите пиленца ще ти изкълват сега маминото мляко - къв-къв-къв!"
Аз (в просъница): "Млякото не се кълве, а се пие"
Той светкавично и бодро: "Ами дай ми тогава да пия мамино мляко!"

# 721
  • Мнения: 69 243
Боже  ще ме попилеете от смях тук.. Joy Joy Joy ТаняТ не мога повече...

Е нема такива сладури дяволити други...........

Ние още не говорим, ама си представям вече какво ще е ... Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 916
С моят хубостник се опитваме да се отбиваме, с променлив успех  Mr. Green Днес сутринта, аз вече стратегически станала, дребното се събужда и се провиква: "Мамооо, ела"; Аз обаче си знам дяволето и му казвам: "Ти ела сам, в хола съм". Следва: "Ела да ме вземеш, да ме гушнеш, сам съм, малък съм и много ме е страх" (няма такова нещо, никога не го е било страх ни от тъмно, ни от каквото и да е било, освен от внезапен и силен шум). Отивам аз и ми казва:" Така и така си дошла, дай цоките първо, да не ни тежат"  hahaha Joy

# 723
  • При децата ми
  • Мнения: 6 163
ТаняТ, Шамс, големи сладури! Hug
При нас най-новото от вчера, пита ме "Какой туй?" сочи гърдата и гледа дяволито. Казвам и какво е и и казвам, че бебетата сучат само, а тя ми отвръща: "Аз малко бебе! Дай!" Grinning Heart Eyes

# 724
  • София
  • Мнения: 735
Здравейте и от нас!

Моето кърмаче почна да говори и най-честото нещо, което се споменава е: "иска дуга, тая" и потупва другата гърда  hahaha

Шамс, много, много сладко  Heart Eyes

# 725
  • Мнения: 5 531
И нашият речник постепенно се обогатява... '' Мой тице, мой.. Мамо дай цокам, кучиииии( т.е откючи си сутиена който е за кърмачки с капаче) Е още нямаме бисери, но и речниковият запас ни е доста беден на този етап. Затова пък с кеф аз и моят мъж четеме темата и се смееме.

# 726
  • Мнения: 639
Аз и критики чак отнасям от време на време от малкия си естет - "Ау, мамо, ъкитата ми имат бенки." ooooh!

# 727
  • Мнения: 1 691
Ооо, това с бемките е класика при нас Simple Smile Суче се от едната гърда, после от другата, после започва да ми сочи бемките (появиха ми се доста през бременността), нарича ги "Бе", редовно ги обявява за цици и иска да суче от тях ooooh!

# 728
  • Мнения: 148
Тази тема ми е много интересна, редовно я следя и направо се търкалям от смях с малките пораснали кърмачета. Ние сме още малки за темата, но  както сме тръгнали, надявам се може да станем говорещо кърмаче.

# 729
  • Мнения: 919
Шамс  "така и така си дошла" : Joy Joy Joy

Аз имам един лаф от вчера, от моето екс кърмаче което е на 6 и от 2 години не суче:

"Ооо, това е най-любимия ми сладолед!толкова е вкусен, има вкус на цице мляко!"

става дума за мангов сладолед в индийски ресторант Joy

# 730
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Joy

# 731
  • Мнения: 639
Преди време се беше ударил нещо (здраво беше, защото се разплака, а обикновено хич и не реагира, държи явно на болка) и почна през сълзи да нарежда:
- Помооощ, ТРЯБВА ми ъкооо, помооощ, трябва ми ъкооо. Мамо, плийс, трябва миии! Ооо, мокри са ми очитеее, помооощ!

(Който преди това е ревал без сълзи, се чуди защо ли понякога и сълзички потичат от очите, като плачеш от болка).

# 732
  • Мнения: 69 243
Оле, каквото и да прочета тук, все ме разсмива искрено , каквото и да ми е настроението преди това...честно..
Да са ни живи и здрави дечицата...

# 733
  • Мнения: 246
Нов пресен бисер от вчера - в банята сме напълнили пръскалка с топла вода и кипи усърдно пръскане и кискане. След като се изкъпахме, вече увит с хавлийката, малкия юнак ентусиазирано обяснява:
"Аз напръсках краката на тати, и ръцете на тати и татиното мляко!"
(явно по аналогия - щом нарича моите гърди "мамино мляко", то гърдите на баща му ще са "татино мляко")

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 6 666
Досега само Ви четях, но дойде време и аз да се наредя тук...
Дребния, на година и половина, като види някоя какичка с по-голямо деколте и сочейки с пръстче вика "мамо, 'иж, мАм-мАмчета" Embarassed Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт