Говорещи кърмачета

  • 62 902
  • 769
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 022
(явно по аналогия - щом нарича моите гърди "мамино мляко", то гърдите на баща му ще са "татино мляко")

Моята мома правеше разлика: мама има мако, а тати има копчета....

# 736
  • Мнения: 639
- Мамо, искам ъко!
- Защо искаш?
- Миии, защото трябва ми!
- Добре, но защо ти трябва?
- Защото вкусно ми!

# 737
  • София
  • Мнения: 735
Преди няколко нощи диалог:
"иска ама", съответно й давам да ама  Mr. Green после "иска дугата", аз я питам "искаш и другата", а тя: "да", аз й казвам "заповядай", а тя: "миси"  Joy Joy Joy възпитана, възпитана, и посред нощите  Joy

# 738
  • Мнения: 3 215
От тази сутрин: използва намалението, че се загледах в един филм и се настанява удобно...питам я: Има ли мляко? , а тя ме поглежда с премрежен поглед, потупва нежно и казва лаконично: Тука!

Е, как да не ги кърмиш до старини?! Laughing

# 739
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
На нас ни е рано още за приказки,но преди няколко дни се посмях с моя син.Давам му да гризка бисквитка и го изпробвам дали ще даде и мама да опита,той грижовен ми дава  Heart Eyes След малко бърка ми в деколтето и супер сериозен дава бисквитка и на амчето  Heart Eyes Heart Eyes Много мило ми стана  Grinning

# 740
  • Мнения: 3 063
Мой синко -(2 г. и 5 м.): "Не обитам упа, обитам нане"Simple Smile Не обича супа, но затова пък - сука;-)))

# 741
  • Мнения: 387
моето бисери не е ръсило кой знае колко, но преди месецсе отби...ще става кака и се поналожи да помогна...но преди малко си лежим, а тя ги вади от деколтето, гали, целува и им говори : много ви обичааааааааам с най-нежната усмивка...и ги прибира внимателно и ми говори...прибери ги да ги пазиш, да не ги изгубиш за аничка(решила е, че бебето ще е момиче и ще се казва аничка)

# 742
  • София
  • Мнения: 432
Моят син по цяла нощ ги сменя. Като се нацока на едната, ми подава команда: "А там!", демек да подавам другата, а след малко - пак така. Вечер пък, като ме чуе, че пристигам след работа, понякога вместо "Мама!", наддава вой: "Ци-цииии!"

# 743
  • София
  • Мнения: 12 284
  Eлена застава  и казва искам да суча!
  Аз обяснявам, че вече е голяма и трява да спира вече, а тя ме уговаря само едната, много ти се моля.
  Като подейства това и склоня на само едната гърда обаче, тя ме поглежда дяволито и казва. Шегувам се искам и двете  Mr. Green

# 744
  • Мнения: 337
Скоро бяхме на родителска среща - децата от класа + двамата родители. Ние, естествено, взехме с нас и малкото братче. Уж кротуваше и рисуваше. Докато учителката ни говореше, кърмачето обяви на всеослушание:
- Искам сучам, мамо, искам сучам!
Изпълних желанието на бъдещия ученик...

# 745
  • Варна
  • Мнения: 148
Снощи си играехме на България търси талант  Mr. Green и малкото ми бивше кърмаче ми скри шайбата като изпя една песничка съчинена от нея. Още ме е яд, че не записвах клипче. Част от текста:
Обичаам цицитатаааа (поне 3-4 пъти)
Малките бебенца обичат мляко от цицитаааа,
но понякога пият и разни други нещааааа....
....
(после се отплесна да пее нещо за дъгата)
......
(и краят):
... цицитата, цицитата
са любими на всички деца.
 Laughing

# 746
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771

Обичаам цицитатаааа (поне 3-4 пъти)
Малките бебенца обичат мляко от цицитаааа,
но понякога пият и разни други нещааааа....
....
(после се отплесна да пее нещо за дъгата)
......
(и краят):
... цицитата, цицитата
са любими на всички деца.
 Laughing
Вече цицата е възпята  hahaha hahaha hahaha

# 747
  • Мнения: 3 215
 Joy Създаден е химнът на кърмачето ...

# 748
  • Варна
  • Мнения: 148
Joy Създаден е химнът на кърмачето ...

Да  Grinning! Явно, освен че беше, тя си и остава голям почитател и върл привърженик на кърмаческото движение Grinning.

# 749
  • Мнения: 7 130
Ден 17, точно си представих ученика, защото така заплашвах на шега родата, когато даже още не подозирах, че точно на мен ще ми се случи да кърмя 34 месеца.  Laughing
Хвала на твоята бард-ка, Блонди.  Joy

От снощи:
Мамо, защо бебетата смучат цици?

Няма пропуск иначе да си ги погушка.

Общи условия

Активация на акаунт