Мирзакарим Норбеков

  • 64 051
  • 231
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 986
аз мисля че книгата си заслужава, опитва се да наблегне на позитивното мислене и изправената стойка, което не мисля че е лошо
за курсовете не знам

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 305
На курса му не съм ходила, книгата е весела и приятна за четене. Правих упражненията му за очи един месец, като ми ги показа човек, който е бил на курса. Свалих перманентно 1 диоптър на едното си око, на другото свалих 0.75, но след това пак се увеличи.

До момента късогледството ми е вървяло само във възходяща линия, това беше единственият неоперативен начин, който го понамали.

В системата има положителни неща, не бързайте да съдите.

Освен това, традиционната медицина не лекува множество болести, само бори симптомите, но никой не  я е отрекъл, нали? Самата мисъл, че с позитивно отношение и упорство можем да променим себе си и живота си е положителна. Системата на Норбеков не изисква нещо особено, само да превъзмогне човек обичайната си инертност, така че опитай я и прецени сама за себе си.

# 17
  • Мнения: 4 651
Не ми се четат ехидни коментари, само ще кажа, че Норбеков е философия, вид мислене, никаква панацея не е.. Не е за всеки, обаче. Курсовете - още по-малко. Писала съм и преди по-подробно, имаше такава тема.

Не отричам самовнушението, дори го практикувам в някаква степен.
Хората имат нужда да вярват в нещо. Но има вярвания и учения, които са прекалено встрастяващи. Това ми прилича на такова.

# 18
  • Мнения: 2 386
Лилибон, добре че писа ти. На мен може би нямаше да повярват, но имам роднина с перманентно сведен до минимум диоптър (без да става дума за компенсирано старческо далекогледство) с упражненията. Wink
Не съм убедена, че говорим за един и същи курс, ана.

# 19
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
А за магаренцето Шухлик да сте чули!По-скоро как да се избавим от мързела си? newsm78

# 20
  • Мнения: 57
 Grinning Купи си книгата. Прочети я. Няма да навреди, но може да помогне.

# 21
  • Мнения: 2 401
Ана Каренина, на какъв курс си била? Щото на този на който аз съм била няма нищо подобно. 
Преди да отида на него изчетох всички тогава излезли книги, щото и аз съм мааалко мнителна  по тия въпроси. Отидох и никак не съжалявам. Може да се постигне наистина доста, но се изисква  силна воля и постоянство. Иначе истината на Норбеков е проста:   здраво тяло - със здрав дух.

# 22
  • Мнения: 47 986
книгата я има и в нета, може и да не я купувате

# 23
  • Мнения: 3 826
на същия , в парк хотел Москва  , една рускиня го водеше ,
200 лева беше курса за 10 дена , които бяха съкратени на осем  Grinning
последното ниво струваше 2000 лева ... аз спрях след първото
наскоро гледах филмът 4400 , там покрай фантастиката , имаше точно същата система на организации на тоя род дейности  - то са нива , то са чудеса ...

все пак , Минзухар , на теб харесва ли ти тоя начин на писане на книги ?
и тоя начин на общуване м/у водещата ''курса'' и ''курсистите''

като заключение - все пак не е лошо да се опита , аз като са навия нещо на пръста и не мирясвам , въобще това нещо е за хора , които вярват в тези неща , не е за тези , които не вярват  Peace

# 24
  • Мнения: X
Чела съм книгата,не съм ходила на курсове,но моя приятелка /която всъщност ми я даде/ ходи и имаше ефект в/у зрението й/положителен/...Затова мисля,че ако искаш можеш да намериш нещо полезно в нея/както и във всяка подобна идея и учения/...прочети я и прецени сама за себе си-тук едва ли ще намериш еднозначен отговор дали си струва или не....ако не ти е от полза,поне няма да ти навреди.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз го препоръчвам холистичния медицин.
Отворете си мозъците. Grinning

# 26
  • Мнения: 2 401
За нивата и чудесата и аз съм на мнение, че са глупост, затова и не  съм продължила. За мен беше важно да схвана основната идея, по-нататък и сама мога да си действам. За стила на книгите - ми не ми пречи, приятно, леко, смилаемо. А  стила на лекторите не беше такъв, какъвто го описваш. Всичко беще упражнения - мисловни и физически, нямаше   надъхвания и приказки от 1001 нощ. Може би има значение това, че аз ходих преди години, когато току-що бяха влезли в Бг. Относно вярването, аз вярвам в силата на мисълта.  И тук няма нищо тайнствено и мистериозно.  Имам и реално постижение, преди не можех да шофирам нощем, още след курса настъпи промяната, почнах да си забравям редовно и очилата, не се и сещах за тях (е сега пак ги ползвам, щото са готини  Wink) Такива ми ти работи.
Само да отбележа - нищо не препоръчвам, само споделих лични впечатления.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 910
Книгата се чете много лесно и приятно. Освен споменатите упражнения за очите в нея има и система за ставни упражнения. Дори само заради нея си струва да си дадеш 6-те лева. Чувствах се прекрасно докато правех упражненията, но после ме хвана мързелът, тръгнах на работа и всичко си остана чуден спомен.

Между другото, след първата седмица правене на ставната гимнастика, коремните мускули ми се стегнаха невероятно, а изправената стойка ме държа поне два-три месеца след прекратяването на заниманията.

# 28
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Прочела съм няколко от книгите му - според мен са добри. Е, на мен не ми допада стилът "шибане с камшик на мързеливия читател, белким се помръдне", но аз пък си признавам, че съм мързелива, така че...

Моя приятелка ходи на курс преди повече от 2 години, свали диоптри - беше с повече от 5, сега е с по-малко от 2, оттогава не е сложила очила или лещи.

Raya, ти за коя точно книга говориш? Те са доста много...

# 29
  • София
  • Мнения: 3 910
За Опитът на един глупак...

Между другото, има руски форум към института на Норбеков, в който могат да се прочетат доста интересни неща. Все пак ми направи впечатление, че преподавателите винаги отговарят с "Посетете нашия курс", а на българи не отговарят (явно е че не можем да посетим курс в Русия). За това пък има доста практикуващи системата, които помагат, разказват и обясняват.

Общи условия

Активация на акаунт