Второ дете - за и против

  • 4 713
  • 124
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 825
Ще имаш, Рени. Кураж и вярвай. Надявам се всички ние, изстрадали мами скоро да се похвалим с две чертички.
 Hug

# 106
  • Мнения: 46 520


Чудя ви се като започнете да искате съвети дали да имате второ дете.По анкетни прочвания и мнението на други ли ще се водите?За това трябва собствено мнение, инстинкт и желание.За повече от едно дете съм!Но никога не съм искала мненията на околните!

Именно!

И аз съм за второ дете, но лично за себе си не мисля, че бих се престрашила втори път  Peace

# 107
  • Мнения: 3 268
Абе за тези,дето не се престрашават дълго време като мен си има една приказка "Господ си знае работата" Simple Smile

# 108
  • Мнения: 489
За! Няма по- голямо богатство и радост.

# 109
# 110
  • Мнения: 6 274
... кои според вас са преимуществата и недостатъците...

Ама детето не е автомобил с технически характеристики, как може така да се изказваш и да разсъждаваш?! Направо се разтреперих като прочетох постинга ти!  Crossing Arms

Да, когато имаш второ дете, ще имаш още по-малко време отсега и повече разходи. Но това са тривиални и ежедневни неща, които щастието от усмивките на детето ти не може да не измести, поне в моята глава е така!  Peace
След това няма какво да добавя. Всъщност има, но по - добре да ти го спестя .

# 111
  • Мнения: 8 163
Ако не си сигурна дали искаш второ дете, не го прави.

Всяко дете заслужава да бъде желано и обичано още преди да е заченато.

Що се отнася до мен, аз искам и трето. Няма по-голямо щастие от здравите и щастливи деца!

# 112
Аз като майка на две деца съм ЗА второ дете.То си е двойна радост!  Hug Peace Hug

# 113
  • Мнения: 1 428
За сега имам едно,но ми се иска да са две.Но първо да порасне и тогава  Peace

# 114
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 333
Не искам детето ми да расте само  Praynig

# 115
  • Мнения: 149
Аз имам едно.Но не бих се поколебала да имам второ.Няма по-голямо щастие.

# 116
  • Мнения: 3 478
За мен това "против" въобще не съществува. Не защото вече имам две, винаги е било така. Както не би и за трето дете. При добро желание не мисля, че и финансови трудности биха ме спряли, но не съм изпадала в такава дилема, така че да не прибързвам със заключенията.

# 117
  • Мнения: 4 292
Винаги съм твърдяла, че не искам второ дете и ще си остана с едно. Наистина не исках. За това успях да шокирам всички приятели и познати с новината, че ще имаме още едно дете.  Embarassed Laughing

# 118
  Задължително поне две деца,ако може и повече.Хубаво е първо за самите тях - питайте хора без братя и сестри,единодушен ще е отговора,че са усещали липса,че са искали да имат брат или сестра.Аз имам брат и знам колко е хубаво,особено ако е малка разликата,каквато е при нас 1,7г. Сега искам и моите деца да имат малка разлика - имам дъщеря на 1г. и съм бременна във втори месец, и живот и здраве,ще имат разлика 1,7г. Няма да ми е лесно,но си струва,а и на таткото му харесва идеята,той е от тези,дето са си нямали....

# 119
  • Мнения: 46 520
... питайте хора без братя и сестри,единодушен ще е отговора,че са усещали липса,че са искали да имат брат или сестра ...

Тц, няма да е единодушен  Laughing никога не съм усещала липса.

Общи условия

Активация на акаунт