Мами в БЕЛГИЯ - 4

  • 22 203
  • 296
  •   1
Отговори
# 30
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Здравейте отново и от мен.
На 21 юни вече съсвем официално пристигам и се присъединявам към четата.
Главата ми е пламнала. Имам толкова много неща и документи за оправяне, че съм се изнервила.
Трябва да отида и до НОИ да видя как стои въпросът със здравните осигуровки. Моля, ако някой има повече информация да помага.
KAILID, аз също ще трябва да се боря с фламандския и съм сериозно притеснена. Желая ти успех.

# 31
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ето ме и мен отново!

Вчера се прибрахме от 11-дневна екскурзия из Франция. Минахме близо 3000 км! Маршрутът ни беше:
Риксенсарт - Дижон - 1 ден
Дижон - Лион - Марсилия - 3 дни в Марсилия
Марсилия - Saint Jean Cap Ferrat (Cote D'Azur) - 3 дни
Saint Jean Cap Ferrat (Cote D'Azur) - Ница - Лион - 1 ден в Лион
Лион - Нанси - 1 ден в Нанси
Нанси - Риксенсарт

Времето беше страхотно. Почерняхме Simple Smile Мартин издържа геройски Simple Smile За по-лесно придвижване в градовете си бяхме взели колелата Simple Smile

За съжаление утре пак сме на работа Sad

# 32
  • Мнения: 27 524
kailid, добре дошла в отбора  Hug Фламандският си е гаден, предполагам, но то и френският не пада по-долу, ние караме само с него тук, слава Богу  Crazy Там няма ли някакви бъглари около вас, с кого се виждате?

Теди, спокойно, ще се наредят нещата  Hug Лудница е, ама после бързо ще я забравиш, като дойдеш тук и започнеш да се чудиш къде и защо си се стоварила  Laughing За здравните - ако постоянно или преобладаващо ще живеете тук - тук си ги плащате и тук си ги позлвате, в БГ се замразяват и прекратяват. А тук е адски трудно без застраховка, иначе не си длъжна, но като тръгнете по доктори ще има голямо изваждане. Но подробно не съм запозната, предполагам, че в самия НОИ трябва да си попиташ. Дано някой те упъти повече от момичетата тук, а може да питаш и общо в чужбинския, ще ти кажат.

# 33
  • Мнения: 1 121
Добре дошли в нашата скромна темичка  bouquet Много се радвам да ви видя тук, надявам се да пишете често Grinning

# 34
  • Мнения: 27 524
Джъст, добре сте се разходили, браво на Марти  Simple Smile Хареса ли ви в Марсилия? Казват, че било лудница и мръсно?  Thinking

# 35
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Не, не ми хареса. Не беше лудница, защото още не е сезона, но беше много мръсно! За сметка на това обиколихме с кораб каланките на Марсилия за 3 часа и беше много красиво... Simple Smile

# 36
  • Мнения: 27 524
А какво са каланки?  Embarassed

# 37
  • Мнения: 1 121
Момичета, понеже моят син скоро ще навърши 1 годинка и да ви питам откъде да взема столче за кола? Можете ли да ми препоръчате модел, магазин? И тук ли след навършавенто на годинката бебетата вече се обръщат с лице напред? Много се чудя какво да взема, понеже той е доста едричък. Вече тежи към 12 килограма и е високичък към 80 см. едвам се побира в кошницата и с 300 мъки го закопчавам.

# 38
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

фиорди, ама на френски Simple Smile

# 39
  • Мнения: 27 524
Райли, и моят син е към 12кг  Joy Голямо човече имаш  Hug
Ние никога не сме возили Криско с гръб по посока на движението, винаги си е бил напред, спокойно можеш да го обърнеш вече  Peace Най-добре и вземи комбинирано - 1, 2 и 3, за да не го сменяте после пак. В момента има промоции в Бейби 2000, ето разгледай тук какво е намалено, но утре е последният ден от промоциите

http://www.baby2000.be/folder.asp?PG=2&#cat

Ние взехме за след годинката му от Премаман, там има на тяхната си фирма едно, което може да се разтваря и настрани и ние сме много доволни. Марки, модели и магазини има много, просто трябва да разходите. Това са магазините - Бейби 2000, Премаман и Auber, като и по цени вървят така - в Бейби е най-скъпо, но и изборът е най-голям.

# 40
  • Мнения: 289

Здравейте отново. Ние бяхме в Ардена за 2 дни и там е страхотно.
Блонди,  ние се срещаме с приятели на мъжът ми, само белгийци.

Ще пиша пак утре, че клавиатурата не ми работи добре.

Поздрави

# 41
  • Мнения: 1 121
kailid, добре дошла Hug

Блонди, мерси за инфото. Разгледах, ама в крайна сметка купихме от американския магазин едно страхотно столче за 100 $. Има 3 степени за колана и е от 20 до 100 lbs. Засега сме доволни, пък ще видим.

# 42
  • Мнения: 27 524
Райли, честита ви покупка  Hug
kailid, мъжът ти белгиец ли е?  Thinking

# 43
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ето и мен завьрнала се от Португалия вече Laughing Не беше зле като изключим времето но то идеални неща няма Sunglasses Цялото семейство сме доволно угоени, майката на мьжа ми готвеше като за световно Grinning а ние отделно все по ресторанти и заведения висяхме да се виждаме с приятелите на Изидро. Нощният живот в Порто е просто супер, много готини барове и дискотеки, а това което ми хареса най-много беше, че повечето посетители бяха около 30 и нагоре та не се чуствахме като пенсионери Mr. Green
Сега отново на работа, докато влезна в час...Добре дошли на новите мами, тези които се боят от фламандският език да ги успокоя че аз сьм 8 години тук и пак не го говоря като хората Mr. Green Да не споменавам диалектите които и самите фламандци не разбират...

# 44
  • Мнения: 289
Здравейте мами. Ох, намерих и аз време да попиша малко във форума, че изнемогвам,
с малко дете, работа и учене, вече сама си приказвам. Другата седмица стават две години
от както живея тук, мъжа ми е  белгиец и се разбирам със семейството му и приятелите,
но само с едно не свикнах ,непознати хора се поздравяват по улиците, а тук най- близките
като се засекат, не се и поглеждат дори, без да имат нищо лично, малко са странни ,но са свестни хората тук ,готови винаги да ти помогнат и така ,малко ни обърква това двуезичие за детето.
Относно фламандския, ми е малко болна тема, без него никога няма да се  реализираме и то за хубава работа искат перфектен. Това е от мен за днес и приятни почивни дни.

Общи условия

Активация на акаунт