Мами в БЕЛГИЯ - 4

  • 22 200
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27 524
Ех, Порто е като нас - гореща кръв. Все си мисля, че Италия, Испания, Португалия и където и да е на Балканите бих се чувствала почти като в България. Тук - спокойствието преди всичко  Tired Не, че и това си няма своите добри страни, разбира се, но понякога на човек му избиват чивиите  Crazy Радвам се, че сте си прекарали добре  Hug

Калид, така е, имат просто по-различни разбирания от нашите. И аз в началото много се дразнех и негодувах, ама дреме им на тях, че някой се дразни. Те сами за себе си са си прави, така че за твое спокойствие трябва да се опиташ да свикнеш и да ги приемеш такива. За нас най-големите дразнения идват от всичко държавно и административно - ужасната мудност, вечните усмивки, но никаква помощ при уреждане на нещо, Белгаком, Електрабел, Сибелгаз... глобите, полицията... и какво ли още не. Поняка са просто  #Cussing out Но това е положението. Идеално няма никъде   Simple Smile За фламандския - съчувствам ти, звучи доста  Confused Но то така е с всеки нов и непознат език  Grinning

# 46
  • Мнения: 1 121
Май само аз съм в южната част. Не знам на север колко е спокойно, обаче тука е пълно с откачалки всякакви Crazy В Монс например е пълно с пияни тийнейджъри посред бял ден. Полицията кво прави по въпроса-нищо. И карат като луди. Никви правила не спазват. В зона с ограничение 50 хвърчат със 100 Shocked Има и една улица до нас, която е в ремонт и отпред е сложена преграда със знак "Влизането забранено" - е, всички коли си минават от там без никъв проблем Crossing Arms Имам чувството, че това е най-натоварената улица в Белгия Laughing Кажете и при вас ли е така или просто имам късмета да живея в най-бедната част на Белгия с най-висока безработица и престъпност (както се изрази един мой познат белгиец).

novaa, а плажовете как са в Порто? Изобщо има ли място в Европа, което да ми препоръчате за почивка? Само искам море да има Sunglasses Май вече питах в предишната тема, ама пак да си питам.

# 47
  • Мнения: 27 524
Кажете и при вас ли е така или просто имам късмета да живея в най-бедната част на Белгия с най-висока безработица и престъпност (както се изрази един мой познат белгиец).

Изобщо има ли място в Европа, което да ми препоръчате за почивка? Само искам море да има Sunglasses

Райли, вие къде сте точно? Едва ли има бедна част на Белгия. Мисля, че все са горе-долу еднакви.  Thinking Простаци и тъпанари има навсякъде  Rolling Eyes

В Турция и в Гърция е хубаво - спокойно, море, евтино. В Испания сме били в Коста Брава - лудница, никакъв плаж, никакво море, ужас просто  Crazy В Палма де Майорка предполагам, би било по-добре  Peace Ние тази година ще сме тук  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 121
Блонди, хотела е супер Heart Eyes И аз бих отишла в Турция, но едва ли ще се прибираме до България та не знам как ще стане.  Значи в Коста Брава няма да ходим със сигурност. Мерси за инфото. А тва, че съм в бедна част ми го казват тука местните белгийци. Казват и че северът в момента е доста по-богат. И нищо чудно тука из селцата има само ферми... Thinking

# 49
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета  Simple Smile
Извинете, че ви се бъркам в темата Blush
Имам една молба, дали някоя от вас е наясно с белгийското право?
Интересува ме най-общо как им е организирана системата от нормативни документи.
Трябва ми във връзка с работата, аз ползвам френски, но нещо не мога много да схвана как са им подредени нещата.
Много ще съм ви благодарна, ако можете да ми помогнете  Praynig

Ако не можете  ви желая весело лято на всички  Heart Eyes

# 50
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Райли, за почивка Порто не става защото е на окена и наоколо хубавите плажове се плискат от вода около 15 градуса Grinning Но на юг - Алгарве е нещо друго, на мен много ми харесва там и е по-спокойно от Испания. За останалото Блонди е казала това което и аз мисля. Ако ходите в Испания гледай да е по островите от рода на Майорка.

За спокойствието какво да ви кажа - Leuven е полицейски град, има много камери навсякьде и не можеш и да си помислиш да караш в града и наоколо с повече от 50 км Mr. Green Има камери и в центьра - за да се гледа има ли размирици по баровете... Абе "Big brother" пасти да яде

Клеопатра - за сьжаление аз не мога да отговоря на вьпроса ти...

# 51
  • Мнения: 1 004
Здравейте, може ли някой да ми даде информация горе долу какви са цените в Белгия - Брюксел  - наеми, месечни сметки, храна и какви са средните заплати, с които човек може да живее без да се лишава от елементарните нужди
Много благодаря! Hug
А, също и ако си с деца, какви са таксите в градините?

# 52
  • Мнения: 1 630
Клеопатра, това е онлаин moniteur belge - еквивалент на държавен вестник
http://www.ejustice.just.fgov.be/cgi/welcome.pl

Какво в структурата на правото им ти трябва?
Ужасно е сложно - като цялата структура на държава
Примерно разпределението на правомощията между регионите и федералното ниво е много комплексен въпрос.
Може би ако зададеш конретен въпрос има повече шанс някой да ти отговори

Монс, не е най-бедната част. Шарлероа е по-бедна  Mr. Green ако това те успокоява.
 А общината с най-нисък доход на глава от населението е Saint Josse в центъра на Брюксел.

# 53
  • Мнения: 4 181
Клеопатра, това е онлаин moniteur belge - еквивалент на държавен вестник
http://www.ejustice.just.fgov.be/cgi/welcome.pl

Какво в структурата на правото им ти трябва?
Ужасно е сложно - като цялата структура на държава
Примерно разпределението на правомощията между регионите и федералното ниво е много комплексен въпрос.
Може би ако зададеш конретен въпрос има повече шанс някой да ти отговори

Аз го намерих този сайт  Simple Smile Точно понеже чета документи от него, но някои неща не са ми ясни.
При нас структурата е следната - Кодекс, Закон, Наредба. Това са основните документи.
Не ми е ясно в Белгия как се подреждат по сила на акта - loi, arrete, reglement.
Това което чета са документите уреждащи колективните схеми за инвестиране. На търсачка ми излязоха доста документи, но например в основния закон като пише - "Краля издава arrete" по този въпрос и не знам къде го да го търся. Влизах на сайта на техната Комисия, но там нищо не намерих.

# 54
  • Мнения: 1 630
Клеопатра реда е
Loi - национално ниво
décret - регионално или общностно ниво
arreté - изпълнителната власт
réglement

относно конкретния закон в твоя случай не знам  newsm78 newsm78
Това е област в която имаш и над национално - европейско законодателство

# 55
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
що не питаш тук  Wink

# 56
  • Мнения: 1 004
Здравейте, може ли някой да ми даде информация горе долу какви са цените в Белгия - Брюксел  - наеми, месечни сметки, храна и какви са средните заплати, с които човек може да живее без да се лишава от елементарните нужди
Много благодаря!
А, също и ако си с деца, какви са таксите в градините?
 

# 57
  • Мнения: 4 181
Клеопатра реда е
Loi - национално ниво
décret - регионално или общностно ниво
arreté - изпълнителната власт
réglement

относно конкретния закон в твоя случай не знам  newsm78 newsm78
Това е област в която имаш и над национално - европейско законодателство

Благодаря  Hug
Reglement - за него не знаеш ли? А като е на изпълнителната власт какво ще рече , че е под loi нали?

# 58
  • Мнения: 1 630
Да в този ред са подредени
Réglement  е нещо като правилник за прилагане (не знам дали това е точния термин)
В тези над него са ти дефинирани общите условия, в регламента конкретните - дати, цени и тн, които могат да се променят

# 59
  • Мнения: 1 004
Мерси, питах но никой не поиска да ми отговори.  Sad Здраве да е.

Общи условия

Активация на акаунт