...закЛЮЧЕна на тераСАТА - безпоМОЩНА и исКАща да умРА...

  • 5 737
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 439
Преди повече от 20 години майка ми е била заключена по подобен начин от сестрите ми. Но те са близначки и са се заиграли. Тогава живеехме на първия етаж, по някакъв начин съседите са помогнали в ситуацията.
Преди време имахме ключове на вратите вкъщи. Един ден дъщерята се заключиляа в детската, беше около 3-4 годишна, аз тъкмо се прибирах и чух как мъжа ми с най-благия глас я увещава да отключи. Успя, а тя дори не разбра какво е направила, а мъжа ми каза, че е бил готов да разбие вратата. Оттогава лично махна ключовете от вратите на стаите.

# 16
  • Мнения: 14 654
Моята гадина ме е заключвала на балкона. Беше на 1 година и 8 месеца, добре помня студа през декември,  бях излязла по риза Simple Smile Успя да ми отвори сам вратата и не мръзнах дълго. След време ще ти е смешно  Laughing

# 17
  • Мнения: 9 814
Случката е повече от ужасна.
На мен ми се случи същото. Излязох да простирам и дъщеря ми ме затвори на терасата. А сега де, какво да правя?! Вратата е с петкамерна дограма, почти не се чува, а и доста трудно се отваря и затваря. Малката разбра какво е направила, разплака се, но все пак с много обяснения успя да отвори някак си. Влязох в стаята и усетих как ще припадна.
От тогава си знам:детето с мен на терасата.
Но при нас грешката е на татко й. Все я учеше да ме затваря на балкона, докато пуша. Е, вече й се кара като го направи

# 18
  • Мнения: 46 520
Дидке, спокойно, важното е, че е минало без пострадали  Hug

Аз София я слагах в една люлка, от която не можеше да излиза, точно заради тази тема, към която си дала линк, страшно ме впечатли ето това, винаги се сещах за Деяна като излизах на терасата:

Цитат на: ДЕянаЗ
И моя син ме е заключвал, но с тази разлика, че аз бях на балкона, а другата тераса към хола беше широко отворена и има маса със столова..абе идеално за катерене. На всичкото отгоре бях и бременна в 8-мия месец, мъжа ми в чужбина, а аз съвсем ама съвсем сама...Как виках и виех не искам и да си спомня. Махах на хората като луда през терасата и само надничах да гледам другия балкон да не би сина ми да се хвърли ( живеем на 4-тия етаж).  Накрая реших да разбивам вратата, но за мой голям късмет той пипна дръжката на вртата и тя се отвори. Оххх, какво ми беше на никой не го пожелавам

# 19
  • Мнения: 5 877
Дъщеря ми заключи целия творчески отдел на работата ми, какво знаете вие. От време на време я взимам, този път беше с мен, защото имахме важно представяне и щях да закъснея, та реших целия ден да е с мен, вместо да я мисля. Обикновено е тиха, кротка, рисува си нещо, чете си, гледа си филмчета и на никого не пречи.
Този път обаче в допълнение към всичко това излязла в коридора и... видяла едно ключе и го врътнала. Не може да го врътне обратно. Ние трябва да излизаме вече.. а не можем.
Добре, че телефони имаше, в първия момент беше голяма паника  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 5 278
направо съчуствам на всички,които са го преживели.И аз много често се чудя кога ли ще ме заключат,защото редовно като излизам да простирам тичат напред назад,закачат се,блъскат врата. Тя има ключалка само високо горе,където аз само я стигам и все пак от блъскане може да падне езичето.Дано не се случва,че не знам какво ще направя. Ще викам някой комшия да разбива вратата.Абе то бели винаги могат да се случат и ако се застраховаш за една,те ще измислят още две,ами да пази Господ и да се благодарим,че всичко е приключило добре.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
Не ми се е случвало, обаче навремето най-редовно заключвахме мама на терасата. Дори като по-големи, затворил брат ми вратата зимата да не духа и после в стаята си пуснал музика и мама мръзне навън.

Спомням си една съседка как прескача от терасата през прозореца на съседите(на 4-ти етаж Shocked) поради такова заключване.

Споко, за напред ще вземаш мерки, нали е бил малкият дявол.

# 22
  • София
  • Мнения: 146
Милата, направо ми се доплака като си представих какво сте изживели.  Гаранция ти давам обаче че след тоя инцидент няма да смее да те затвори пак. Може да спи неспокойно няколко нощи.
Точно в тоя период, когато излизах да простирам си взимах телефона и ключа в мен.
Но ще ви разкажа за друг подобен инцидент.  Оставяме го един ден малкия на баба му и дядо му. Нашия като вземе та се шмугне в банята и се заключи.  Той тогава е бил на около година и половина и с обяснения нищо не е станало. Наложило се дядо му да реже вратата.  Голям стрес беше изживял, защото няколко месеца след това се будеше нощно време с плач. А на мен ми беше много гадно, защото предната вечер си мислех да не заминавам със съпруга ми, а да си остана вкъщи, някакво 6то чувство ме човъркаше, ама не му обърнах внимание.  Така че внимавайте да не се заключат и в банята мъниците.
Djina, точно така е - аз се застраховах винаги докато простирах на балкона, пък той взе че се заключи в банята.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И на мен ми се случи преди две седмици.
Заключи ме на терасата дребното ,а бебето спи в другата стая.Живеем на четвъртия етаж,дори и телефона на мъжът ми незнам наизуст. Embarassed Embarassed
Направо ме обля студена пот.Но отключи изненадващо и за мен самата.
Много е гадно.

# 24
  • Мнения: 183
И мен ме заключи малкият,онези дни,но на стълбите...Добре че живеем в къща,и вратата ни е със стъкла,просто след час суетня,счупих едното,и отворих...Тоест съседът го направи,като ме научи на хитринки-преди да счупиш стъклото,слагаш мокър вестник,така не трещи при самият удар,и не хвърчат толкова много стъклата... Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 847
 ох, звучи наистина ужасно, като си го представя как е плакало малкото и на мен ми се реве... Благодаря за предупреждението, ще имам едно наум...

Иначе при нас Стела веднъж се заключи в тоалетната, ключалката е от тия дето нямат ключ, а едно направо вградено, което се превърта - гадна работа за деца, и аз се панирах ужасно, но тя успя да отключи доста бързо. Ако беше по-малка, направо не ми се мисли, а и как щяхме да разбиваме вратата, като не я знам къде е застанала...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 227
Леле Дидка, ужас. Добре, че е било по-малкото зло... прегръщам те Hug
На мен това ми един от големите страхове Sad.

# 27
  • Мнения: 1 312
Ох,това ми е голям кошмар.
Все съм на тръни като съм навън.
Ако щете се смейте,но държа резервен ключ от входната врата в чушкопека на терасата-ако ме заключи да го хвърля на някой на паркинга или да го дам на съсед да ми отвори.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Дидка  Hug

Тук май съвсем спокойно можем да се преброим заключените  Laughing
Моят син редовно се опитваше да ме заключва на терасата, правеше го на игра и се смееше! След като веднъж увиснах така, а той се хилеше от другата страна на вратата и аз започнах да оставям един прозорец отворен. Той затваря вратата, аз търча да вляза през прозореца. Той усети, как го прецаквам,  започна и прозореца да затваря, аз пък започнах да го подпирам с една дървена клечка  Crazy
Иначе при нас Стела веднъж се заключи в тоалетната, ключалката е от тия дето нямат ключ, а едно направо вградено, което се превърта - гадна работа за деца, и аз се панирах ужасно, но тя успя да отключи доста бързо. Ако беше по-малка, направо не ми се мисли, а и как щяхме да разбиваме вратата, като не я знам къде е застанала...
Тези ключалки имат една резка от външната страна, в която като сложиш отверка и се отключват  Laughing  Измислили са го хората! Аз винаги имам отверка под ръка Wink

Да ви светна и за друго място, където децата могат да се заключат, колата! Синът се качил в колата, а ключа бил в него! Затворил вратата и натиснал копчето за централното заключване! Подскачайки от кеф вътре, включи и алармата! С мъж ми от вън се опитваме да надвикаме алармата и да му обясним да натисне пак копчето на ключа! Добре, че тогава беше на 4 и горе долу изпълняваше адекватно инструкциите, въпреки паниката, в която беше изпаднал!
Друг път пък от вън, през отворения прозорец, заключил вратите, а после натиснал затваряне на прозорците  Crazy Ключът пак поради някакви причини беше в колата  Thinking Този път всички хартисахме навън, само ключът вътре, а колата заключена  Joy

# 29
  • Мнения: 3 092
Дидка , лоша работа мила ! На всеки може да се случи обаче ...на всеки с тераса де ....  Sad съжалявам за това , което си преживяла - дано повече никога не ти се случва такова нещо , а и не само на теб
 Hug от мен!

Общи условия

Активация на акаунт