За хорската лошотия...

  • 7 888
  • 229
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 14 654
Като гледам децата на ядосаните майчета ще са възпитани да очакват всички с тях и тяхното положение да се съобразяват, а ако някой не го направи - да минат през него като самосвал  Mr. Green Поколение от хленчещи глезльовци предвиждам. Хленчещи и агресивни Simple Smile

# 181
  • Мнения: 3 634
Аз да си призная още не съм се качвала на количката с автобус и не мисля и да го правя, защото нашата е тежка и голяма. Няма как да се справя сама без да изсипя бебето. Лошото е, че много пъти съм ставала свидетел как хората, за да се качат в автобуса избутват първокласниците и като вратата го стисне милото ставам градския шериф.  Mr. Green

# 182
  • София
  • Мнения: 10 476
Като гледам децата на ядосаните майчета ще са възпитани да очакват всички с тях и тяхното положение да се съобразяват, а ако някой не го направи - да минат през него като самосвал  Mr. Green Поколение от хленчещи глезльовци предвиждам. Хленчещи и агресивни Simple Smile
Мда, има нещо такова. Чак си се дразня на себе си, когато при проблем за разделение на лопатка в пясъчника аз съм единствената майка, която увещава дъщеря си да отстъпи въпросната играчка. Да поясня - изключително рядко водя дъщеря си по градинки, все с непознати дечица се срещаме в пясъчниците. Ако има значение.

# 183
  • Мнения: 1 428
Изпадала съм  в такива ситуации.Наистина не е прияно,но няма какво да се прави.

# 184
  • Мнения: 1 745
Янечек,ще се радвам ако успея да възпитам детето си да бъде поне малко агресивно,а не като мен!  Crossing Arms Да мълча и да ме правят на глупачка,а после като споделих тука,защото този форум вече част от живота ми  Mr. Green ,нещата се изопачиха и стана една...  Crazy
За прословутите банани-може би трябваше да ги взема и да й обясня,че съм бременна,което беше очевадно,но не го направих.  Rolling Eyes Просто съм си такава...
А това за хленчещите,агресивни глезльовци-ще оставя без коментар,защото не се знае знае ли се.  Wink Да сме живи и здрави,пък ще видим какви ще излязат дребните.  Hug
 

# 185
  • Мнения: 982
Поколение от хленчещи глезльовци предвиждам. Хленчещи и агресивни Simple Smile

Дано не си права.Предлагам ти, обаче, да мислиш повече за своето дете, по-малко за чуждите.
Ти използваш думите"кокошка" и "коза", когато говориш за жени, а си тръгнала да се притесняваш за възпитанието на хорските деца! Crazy

# 186
  • Мнения: 5 577
честно казано, не правя път на никой и не очаквам никой да ми прави на мен.

# 187
  • Мнения: 295
Щом на старите хора трябва да се отстъпва,нали така ни учеха едно време,трябва и на бременните според мен,бъдещата майка носи нов живот,носи бъдещето и трябва да бъде пазена.Не всяка бременна може да си позволи да остане у дома си ,дори последните месеци.На мен лично са ми отстъпвали без да съм искала даже,не съм се ядосвала ако не ми отстъпят.Но забелязах едно интересно нещо-пенсионерите си умираха от яд,ако място се отсъпи на бременна,а не на тях,когато пропуснат бременна напред в опашката,а не тях.

Сега с количката още повече хора искат да ми помагат...Но сигурно зависи на какви хора попадаш.



# 188
  • на пистата
  • Мнения: 5 885
тя простотията по хората ходи какво се чудите ooooh!за пореден път се убеждавам,че по-злобно и просто същество от жената няма Naughty

# 189
  • Мнения: 623
Янечек, интересно ми стана ти как ще възпиташ децата си? Peace
Какви хора искаш да бъдат?

# 190
  • София
  • Мнения: 553
За мен е въпрос на елементарно възпитание да станеш в автобуса на бременна жена или на жена с малко дете, но всекидневно се возя с градския транспорт и като бременна в седмия месец мога да кажа, че доста често се возя права, а всички се правят на приятно разсеяни или пък изучават с поглед корема ми. Така, че съм свикнала така да се каже с простащината на българина! /споменавам националността, защото имам наблюдения и мога да сравнявам/. Като бременна винаги съм си редила на опашките, само последния път, като си плащах сметките в централна поща чаках само на едната опашка, а на другите две помолих да ме пуснат - просто нямаше физически да ги издържа. Скоро ходих и с дъщеричката ми да й взимат кръв, както и отделно на самата мен да ми взимат кръв и сама ходих отпред да попитам дали мога да мина и в двата случая ме пуснаха, макар и не съвсем с охота, но то пък какъв човек трябва да си, за да откажеш на бременна жена ?!. С дъщеричката ми също съм отивала най-отпред на опашки за ток например и не мисля, че има нещо лошо в това - просто трябва ТИ да си попиташ, а да не разчиташ някой да се сети ...

# 191
  • Мнения: 686
Зависи от човека срещу теб.Много хора са ми правили място,но и много са се правили на перде!

Ядосах се онзи ден на една госпожа в магазина.Вече се нареждам на касата с малкия в кенгуруто,голямата за ръчичка и кошницата със закуска за дъщеря ми.След мен идва въпросната жена,а голямото ми дете се пуска от ръката ми и отива да разглежда шарените бонбонки на две крачки от мен.Само отстъпах да хвана детето за ръка и тази зад мен се пререди,покледнах я само и тя каза:
-Съжалявам,аз съм на ред!
Е чесно,доплака ми се!Не,че ще се забавя с няколко минути,дори ако беше казала,че бърза бих я пуснала да мине пред мен,нооооооооооооооооооооооооооо това беше най-нахалното нещо което съм виждала!

# 192
  • Мнения: 173
На мен много често са ми ставали в градския транспорт,пускали са ме да мина напред на опашката.Даже понякога на мен ми е ставало неудобно.Е,има и случаи,в които се правят,че не ме забелязват,но са много по-рядко.Зависи от хората.

# 193
  • София
  • Мнения: 1 524
Тук прочетох няколко агресивни, неприятни и определено обиждащи мнения. После се чудим защо децата им са такива - няма какво да се чудим.

честно казано, не правя път на никой и не очаквам никой да ми прави на мен.


Ами освен да кажа, че на полето няма да се сблъскаш с никой, защото в големия град се налага понякога за заобиколиш, да помогнеш и да направиш път.  Просто някой ден ще бъдеш жестоко прегазена от човек като теб. Но ти си знаеш най-добре.

# 194
  • Мнения: 958
Задължително, правя място или отстъпвам ред, на бременни и майки с деца. Честно казано на възрастни по-рядко. ако преценя че човека наистина е уморен. Не може, една бабичка нагримирана и наконтена, да ми пуфти на опашката, и да се надява да и отстъпя, при условие, че съм с дете на ръце  Naughty
Ще възпитам детето, също да отстъпва място. Не очаквам, някой да се отнася към мен така, защото знам в каква държава живея и какви хора има наоколо  Peace
Лошо е, че хората се чувстват длъжни, да са възпитани. 
Това, че темата се обсъжда, че има мнения, "за или против, да отстъпим място", е обидно.
Няма по-нормално нещо от това да си толерантен към околните. Нали, утре ти ще си в същото положение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт