За хорската лошотия...

  • 7 906
  • 229
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 735
Но забелязах едно интересно нещо-пенсионерите си умираха от яд,ако място се отсъпи на бременна,а не на тях,когато пропуснат бременна напред в опашката,а не тях.

Относно пенсионерите сега със смях се сещам 2 случки/тогава,като бременна хич не ми беше смешно,а обидно и жално/:
На опашка пред лекарски кабинет вися права и чакам доста.Освобождава се место до една бабка и тя веднага помаха и извика на друга бабка да дойде да седне,сакън аз или някой друг да превземе заветното място.
След консултация/вече 8-9мес/ идва почти празен автобус и тръгвам да се качвам ,при което дядка с метален бастун ме избута,че ако се свършат местата.... Joy Joy Joy





# 196
  • София
  • Мнения: 10 518
Не се сърдете толкова много на пенсионерите, те едва душа носят обикновено, като ги гледам как кретат по улиците с пълни торби...А им се налага да ходят до другия край на града за да намерят нещо по-ефтино, нямат пари. Пък и трудно съобразяват, честно казано са като децата - имат само една мисъл - "Да седна", "Да мина", "Да не падна", че и на тях им става лошо. Когато на мен ми падне кръвното хич не гледам кой е по-зле от мен, чист инстинкт за самосъхранение е да седна на първото място, което ми изпадне.
Ама ми е мъчно, когато млада, права , здрава жена казва, че не би направила път...и не очаква друг да й направи. Мама му стара, толкова ни е оцапал животът, че наистина разчитаме само на себе си.  Cry

# 197
  • Мнения: 14 654
че наистина разчитаме само на себе си.  Cry
Което всъщност лошо ли е?

# 198
  • Мнения: 111
Поколение от хленчещи глезльовци предвиждам. Хленчещи и агресивни Simple Smile
Извинете ме, Янечек, но с това, горното, моето дете ли визирате?

# 199
  • София
  • Мнения: 10 518
че наистина разчитаме само на себе си.  Cry
Което всъщност лошо ли е?
Не, ако не се абсолютизира. Все някога се налага да зависиш от някого другиго, обикновено по нежелание. Не можеш да предвидиш абсолютно всичко.

# 200
  • София
  • Мнения: 44 414
Зависи от човека срещу теб.Много хора са ми правили място,но и много са се правили на перде!

Ядосах се онзи ден на една госпожа в магазина.Вече се нареждам на касата с малкия в кенгуруто,голямата за ръчичка и кошницата със закуска за дъщеря ми.След мен идва въпросната жена,а голямото ми дете се пуска от ръката ми и отива да разглежда шарените бонбонки на две крачки от мен.Само отстъпах да хвана детето за ръка и тази зад мен се пререди,покледнах я само и тя каза:
-Съжалявам,аз съм на ред!
Е чесно,доплака ми се!Не,че ще се забавя с няколко минути,дори ако беше казала,че бърза бих я пуснала да мине пред мен,нооооооооооооооооооооооооооо това беше най-нахалното нещо което съм виждала!

Ама отстоявайте си правата бе хора, не говорим, че ще се забавите 5мин, но детето до теб ще се учи от твоя пример -  и то ще стане примирено и само ще седи и ще се огорчава един ден, като мама, вместо да е наясно, че когато някой се опита да мине през него, вместо да се свие, трябва да застане твърдо на позицията си...и това няма да е само на опашката в магазина, а в целия му живот....
Мислете и от тази гледна точка и бъдетете малко по-борбени заради самите си деца...вие сами се оставяте да ви мачкат...

# 201
  • Мнения: 14 654
Извинете ме, Янечек, но с това, горното, моето дете ли визирате?
Не.

# 202
  • Мнения: 132
Извинете ме, Янечек, но с това, горното, моето дете ли визирате?
Не.
Визира децата на тези които се оплакват в темата доколкото разбрах.

# 203
  • Мнения: 317
Аз пък помня преди повече от 20 години бях малка, с мама в трамвая, влиза бременна и 3-4 минути никой не се сеща да стане. Стана един господин, извини се че не я е видял по-рано, обърна се изгледа хората и каза " Толкова много хора без култура, морал и човещинка не бях виждал на едно място". Имаше неловка тишина и много изчервени лица.

За мен нормално е бременни и майки с малки деца да минават отпред, да си плащат и да не се тормозят кой какво си мисли и казва. Жалко, че и аз съм от тези бели птици които си чакат реда, независимо дали беба плаче, нервничи или направо се дере.
И аз имам същите спомени..ако се качиш без билетче / дете/ все се намираше някой да те защити от контролата. Помните ли: Я остаВИ детето , не т ели е срам , вместо да отидеш да копаш някъде, си тръгнала да тормозиш децата  Joy
Ама това беше едно време. Хората бяха сякаш по задружни, дори и ние хлапетата го усещахме. А сега не  е така, за съжаление.
А всички тези от вас, които пишат, че никой не им е длъжен им пожелавам да не изпадат, те или близките им, в такава ситуация, че да зависят от милостта и човечността на околните. Направо ме изумявате - поне тук в този форум една майка може да очаква някаква съпричастност, но не би.....къде ти..дай пак да тъпчем
"Не сакам на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле"....Нали така мили майки?!

# 204
  • Мнения: 528
Здравей .Само мога да ти кажа добре дошла в отбора на хората на който ги гледат катоизвън земни щом са бременни и с деца.Демек те никога не са бил итака -говоря за възрастните жени,а мъжете въобще сигурно не знаят чее тежко за една жена това да е с пазарски чанти,с дете и да се опитва ако може да прескочи дадено препястстие
АЗ като бях бременна рядко миотстъпваха място.Работих в Младост 4 и от лъвов мост като хванех 213 той вечно пълен и една бабка й зашлявих шамар щото ме изръга с лакът в корем аза да седнела  тя ,после видя майка с детенце на около 7 годинки и раздигна 3 човека зада седне майкатас голямото дете.Помислих си че третата седалка е освободил ащото мее видяла и се затичвам ,тя отново м есръга и тогав атакъв звучен шамар цигански отнесе че ако бях повторила щеше да й завъртя главата.Разбирас езапочна целия рейс да бръмчи срещу мене ,но когято се обърнах и видяха корема ми започнаха да я линчуват бабата ,а един мъж който зазспиваше седнал като ме видя сам одето енме дигна на ръце да ме пренес еда седна.Да не говориме че наща поликлиника е в стара зграда на 3 етаж и все трябва някой познат да е с менеза да пазеше долу количката а за с бебето да се кача горе.Понякога нямаше кой и количката на ръце с бебето до третия етаж
има чувство че ръцете са ми стигнал идо петичките
Както казваш ти липса навъзпитание.Липса на първите 14 години според мене.

# 205
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
тя отново ме сръга и тогав атакъв звучен шамар цигански отнесе че ако бях повторила щеше да й завъртя главата....
Както казваш ти липса навъзпитание.Липса на първите 14 години според мене.

А да удряш шамари на непознати хора липса на какво е? Като те е сръгала в корема, направи и забележка, но да и удряш шамар  #Crazy. За мен пък твоето поведение е израз на абсолютна простотия и не се извинявам за това, което казвам.

Аз лично отстъпвам на бременни, на майки с деца и т.н. На опашки не считам за нужно да го правя, както и когато съм детето и ми кажат да мина отпред-отказвам- всеки бърза за някъде. Общо взето правя това, което считам за нужно и нормално и обикновено получавам същото отношение към мен. А ако не го получа, не правя трагедии и не си вадя разни генерални изводи за човечността и липсата на такава, за поколенията и бля- бля- хора има всякакви. Не се натоварвам с глупости и дреболии.

# 206
  • Мнения: 206
mama_rosiPeace

Мериа - разбира се, че е въпрос на възпитание Mr. Green  И според мен, правилно възпитание. Когато някой спори с теб с приказки и ти спориш с него с приказки, НО когато някой контактува с теб физически (силово), нормално е и ти да разговаряш с него по същия начин Crossing Arms  Пак казвам, за да те разбере простакът трябва да му говориш на просташки #2gunfire  А, за да те разбере интелигентният, разговаряш интелигентно Hug   По твоята логика, ако някой ме пребие, удари или осакати, аз трябва просто да го попитам защо го е направил ?????? Дали, ако някой постъпи силово с твоето дете  ще тръгнеш да водиш преговори с нарушителя????? Laughing

# 207
  • Мнения: 452
честно казано винаги ми е било чудно като видя майка с количка в градския транспорт ........аз не бих се качила никога с количка в автобус в София ,просто защото е ужасно претъпкано ...и наистина не бих рискувала да се ръгам и да кашлят върху бебето ми ...въпрос на личен избор бих казала ...

# 208
  • Мнения: 982

За теб вече знаем. Tired

Просто си представи, че има жени, на които им се налага!

# 209
  • Мнения: 700
 Когато бях бременна,а също и сега с малкия никога не съм се чувствала неудобно да помоля някой да седна в автобус,да мина първа на опашката.Дори редовно си спирам с ръка върволицата от коли на някоя пешеходна пътека,те иначе няма да спрат.Никой не ми отказва като направя мила физиономия. newsm47

Общи условия

Активация на акаунт