3-та тема на чакащите

  • 61 698
  • 779
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Ели, мисля, че това, което са ми дали е от новите- има къде да се попълни кратката история на семейството ни... благодаря за съвета!
Мога да се похваля, че днес най-после си взех новата лична карта и започваме работата по документите от понеделник. Ще докладвам тук! Някой да е минал през администрацията в Люлин? Някакви тънкости има ли? Казаха ми, че във всяка служба е различно... то в тази държава кое ли е като хората, че това да е...

# 16
  • Мнения: 1 327
imago, най-бавно излизат удостоверението от общината, свидетелство за съдимост и другия документ от НСЛС. Останалите документи се вадят веднага.. Ако греша някой да ме поправи, моля! Че вече ми се губи къде съм обикаляла....

# 17
  • Мнения: 1 843
Аз живея в Люлин, но си правя документите по постоянен адрес в Сердика, но въпреки това, мога да ти кажа кои са най-бавните документи:

1. Удостоверение за нелишаване от родителски права и поставяне под запрещение (ГРАО) - седем работни дни
2. Удостоверение, че няма нямаш заведени дела от общ характер (НСС) - Само преди седмица ми казаха, че вече документа става само за два дни, но те уверявам, че е както преди две години. Поне седмица. Аз се молих като Айше на гишето...

3. Медицинските за васерман и ХИВ става за около два дни.
-   Тубдиспансер, освидетелстване в Психодиспансера - веднага, смените са до 13.00 часа, после застъпва друга. (С тези после отиваш при личния лекар, за да ти издаде бележка)
4. Документа за доходите - зависи от работодателя ти

5. Свидетелство за съдимост, ако си родена в София става на момента.

Други документи като препоръки, нотариални актове и подобни са лесна работа.

Ако съм пропуснала нещо, простено да ми е, тъкмо си идвам от поредната обиколка по документи... Wink

# 18
  • Мнения: X
Ние подадохме в Люлин. Пиша ти и датата на подаване, може да има промени от тогава.

Подадена молба за осиновяване на 5.06.07 г.

Искаха ни следните документи:
1.   Свидетелствa за съдимост
2.   Удостоверение от Национална следствена служба, че не са образувани производства
3.   Удостоверение от Общината, че се сме лишавани от родителски права. Вади се от ЕСГРАУ – Общината – пише се молба свободен текст, заверява се в ЕСГРАУ – от където се вади ЛК
4.   Акт за граждански брак
5.   Акт за раждане на първото ни дете
6.   Служебна бележка за доходи – за 6 м. назад
7.   Имотно състояние – дали сме копие на нотариалния акт, унищожен със счетоводно коляно. Официално не могат да взимат подобни документи, но като е унищожен можело да се приложи към досието.
8.   Препоръки - 3 бр.
9.   Медицински
   -   тубдиспансер – не се водим на отчет
   -   психодиспансер - не се водим на отчет
   -   медицинска бележка от личен лекар за общо здравословно състояние
   -   изследвания за васерман и СПИН
10.   Декларация за съгласие за сътрудничество


Не зная кога ще успея да влезна пак, така че ти пускам и Декларацията за съгласие за сътрудничество:


ДЕКЛАРАЦИЯ

Долуподписаните

1.   три имена, ЕГН ..., тел. ...
ЛК № ..., изд. на ... г. от МВР ...
Постоянен адрес: ...,
Настоящ адрес:...,

2.   три имена, ЕГН ..., тел. ...
ЛК № ..., изд. на ... г. от МВР ...
Постоянен адрес: ...,
Настоящ адрес:...,



Декларираме своята готовност за сътрудничество с Дирекция “Социално подпомагане” при наблюденето за отглеждането на детето и спазването на неговите права и законни интереси, включително да предоставяме информация за развитието на детето на всеки шест месеца през първите две години от осиновяването.

дата                                                                                           Декларатори: 1. .........................
гр. София                                                                                                   2. .........................
 

Успех!

# 19
  • Мнения: 158

1. Удостоверение за нелишаване от родителски права и поставяне под запрещение (ГРАО) - седем работни дни
2. Удостоверение, че няма нямаш заведени дела от общ характер (НСС) - Само преди седмица ми казаха, че вече документа става само за два дни, но те уверявам, че е както преди две години. Поне седмица. Аз се молих като Айше на гишето...

3. Медицинските за васерман и ХИВ става за около два дни.
-   Тубдиспансер, освидетелстване в Психодиспансера - веднага, смените са до 13.00 часа, после застъпва друга. (С тези после отиваш при личния лекар, за да ти издаде бележка)
4. Документа за доходите - зависи от работодателя ти

5. Свидетелство за съдимост, ако си родена в София става на момента.

Други документи като препоръки, нотариални актове и подобни са лесна работа.

Ако съм пропуснала нещо, простено да ми е, тъкмо си идвам от поредната обиколка по документи... Wink

така е и от другите райони на софия например триадица

# 20
  • Мнения: 690
Много сме люлинските мами. Директорката на ОЗД е много мила жена, и ще ти обясни всичко, като отидеш при нея. И социалните са сладурки. Проблема е, че са в намален състав. Миналата седмица ходих да им се обадя, да ни видят. Социалната ни беше пред изтощение. Имало "оптимизация на работата", т.е. съкращения. Преди 2 години бяха 7-8 служители, сега са 3.
На нас ни казаха, че можем да подадем заявлението и после, в процеса на работа, да събираме документите. Но аз си дадох зор и подготвих всичко, подадох пълен комплект. На първата среща, като прелиства документите, социалната каза - оу, всичко е събрано! Мисля, че това е в +, защото не се мотае после - къде беше това листче, къде са тия удостоверения. Не знам, практика ли е на тази служба, или така се е случило, но срещи с препоръчителите не са правили. Само на база писмените препоръки, отбелязаха в доклада мнението на приятели - поръчители.
imago, друго не се сещам в момента, но ако изникнат въпроси и мога да съм от полза, на линия съм  Hug Успех!
Забравих, на нас ни дадоха списък с необходимите документи, които трябва да се набавят. Ако не ти дадат такъв, пиши ми, ще го изровя, да ти го снимам и дам. И декларацията за сътрудничество след осиновяване е бланка, която я дават, само да си попълните данните и да подпишете.

# 21
  • Мнения: 262
Shapokliak Не се ядосвай не само там вашите са такива смотани, тука чаках 1 мес да ме извикат за интервю, не си дават много зор така ми се струва, а и майка ми както казва те доклада за 2дни ще го напишат.
Лошото е, че дечицата ни чакат самички без мама.

# 22
  • Мнения: 1 327
аз съм към Възраждане. Има ли и други за там?
и ако някой има опит, нека сподели как е минало проучването  Hug

# 23
  • Мнения: 158
така де, нашата също е много готина  ама жената си го каза в прав текст-трябва да минат 3-месеца и да бързаш по-добре доклада да го напиша с нужното внимание.Факт е,че след 1 година знаеше с подробности как,какво и защо ни е интервюирала.
Както спомена Маня за лошо или добро съкращават персонал навсякъде  досега ако са ги гледали  2 жени 20-30 бебета или дечица сега може би ние трябва да мислим по въпроса Sad,че по високите етажи си имат проблеми нали идва лято Confused..
Все пак това са нашите деца!

# 24
  • Мнения: 146
Eли здравей,
Аз съм с постоянна регистрация във Възраждане и януари си прочетох доклада и го подписах . Имаш късмет  там работят много експедитивно и са много внимателни .  Срещите ги назначаваше социалната работничка всяка седмица - 4 на брои , след тях среща с препоръчителите  и бързо посещение във къщи . Доклада беше готов няколко дни след това. Успех .  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 843
Елито, в община Възраждане, са бързи, както ти казва mr.been, но и много стриктни. Явно тя не е преминала срещите с психолога на едноименното ОЗД. Там по всяка вероятност ще ти предложат обучение като срещите извън тези със социалните, са около 10. По принцип е доброволно.
Докладът се подготвя в рамките на 3 месеца и в него не се отразява становището на психолога.

# 26
  • Мнения: 1 327
от Възраждане колко време след внасяне на заявлението ви се обадиха за първа среща?

# 27
  • Мнения: 310
здравейте, момичета. въпросът не е свързан с чакането, но понеже за сега това е моята тема ще споделя и моля за мнението ви. надявам се тук да поглеждат и мами, минали вече по този път, та ще бъда благодарна ако и те споделят опита си. работя в относинелно малък колектив, около 30 човека. с някои от тях съм в по- близки отношения, с други на съвсем колегиално ниво. реших, че ако се появи подходящ случай ще кажа ,че съм в процедура по осиновяване. та, казах на достатъчно ,за да го разберат всички- предпоставки има. мислите ли, че постъпих добре? всички на които казах реагираха много нормално, в смисъл нямаще никакви тъпи въпроси и прекалено любопитство. много мислих и ми се стори, че това е по- доброто решение, защото така ще избегна стъписващия момент и неконтролируемите реакции когато детето е вече при нас. знаете колко са деликатни тези отношения и как всяка една от нас се опитва да направи всичко възможно за да предпази детето си. в този ред на мисли още се чудя не беше ли по- добре да си мълча, разума ми казва, че така е правилно, но съм объркана. извинете за дългия пост.

# 28
  • Мнения: 1 327
Здравей Shapokliak, аз също съм още на етап подадени документи. Мойте познати и приятели, колегите ми, съседи, в детската градина също знаят за намеренията ми. Не смятам, че съм сгрешила. Но все пак аз искам по-голямо дете, не бебе. Също така нямам намерение да крия и от детето, че е осиновено. Ако ти също нямаш намерение да криеш от него истината не виждам за какво се притесняваш  Wink
успех!

# 29
  • Мнения: 310
Благодаря Ели! От детето няма да крием независимо на каква възрас дойде при нас. по добре аз и баща му да му обясним и да му помогнем да го преживее и проумее, отколкото "добри хора" да шушнат и то да таи болката и объркването от липсата на информяция в себе си. мъчително е, а и е бомба със дакъснител това с тайните.не искам да пазя тайна, не върша нищо лошо от което да трябва да се срамувам. просто не съм сигурна кой точно е подходящия момент.близките и приятелите ми знаят от самото начало, за колегите беше реч. макар че вече съм казала,каквото това. надявах се по вашите мнения да се ориентирам как най- добре да постъпвам в бъдеще.
Ели, успех и на теб.

Общи условия

Активация на акаунт