"Топ 20" на неудачните "утешения"

  • 17 096
  • 122
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Кой питаше какво всъщност искаме да чуем?

Отговорът е - НИЩО.

Приемат се само невербални изрази на съчувствие - ръкостискане, прегръдка и изслушване. И все пак, гледайте да не изглеждате по-скръбни от скърбящите родители, че да не се налага те да ви успокояват.

Хриси, тая жена е била наистина халосана в устата. Един и същ смисъл може да звучи ужасно различно в устата на лекаря ти и на селската клюкарка.  Hug

# 91
  • Мнения: 611
Лилибон и Нефертити са напълно прави Hug
по-добре си замълчи , отколкото да говориш пълни глупости и да си правиш изводи като споменатата от мен простакеса ooooh!

# 92
  • Мнения: 3 166
Направо съм изумена колко безумно тъпи същества има по тази земя.  ooooh! Хриси,съжалявам,че е трябвало да чуеш това.

# 93
  • на дъното
  • Мнения: 1 553
Хриси за жалост е пълно с такива хора в България .На глупака отвърни с мълчание. Hug

# 94
  • Мнения: 390
Трябва да сме подготвени за всичко и да се опитаме да не обръщаме внимание на идиотите. Те може би не са виновни, че са толкова тъпи, че чак не се усещат какво говорят.

# 95
  • Мнения: 3 016
Хриси ,представям си какво ти е било. Изумена съм от простотията на тази жена. Ти защо не я постави на място ?

# 96
  • Мнения: 226
Хриси, не знам до колко простотията има място в "утешения", но аз се научих да не чувам определени хора и неща.От простотията няма къда да избягаш, просто не общуваш, изобщо не спираш да разговаряш,  държиш неприятните хора на далечно разстояние. А иначе неудачни утешения колкото щеш, не искам да си и помислям за такива неща, излишно е да се разстройваме за някакви тъпи думи.

# 97
  • Мнения: 825
Хриси, мила, ужасно е това, което са ти казали. Как може да има такива ограничени и тъпи хора.
И мен всеки ден ми се случва да ме питат: Как си? И аз не отговарям, а те продължават, ами добре си, добре си.

# 98
  • Мнения: 611
Хриси ,представям си какво ти е било. Изумена съм от простотията на тази жена. Ти защо не я постави на място ?

Ренка , след като я подминах ми дойдаха на ум доста цветущи изрази и думи , но вече беше късно. Бях толкова шашардисана , че не можах да взема решение в първия момент.
Тя може би е искала да прозвучи като шега , знам ли , но е факт че беше доста грубо.
Иначе обяснения не давам на никой , подпитват ме , но не отговарям. Някои хора в стремежа си да научат всичко явно не се усещат как причиняват болка на другите Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 3 016
Да така е, Хриси. После в главата ти идват много точни думи. Аз незнам как може въобще да прозвучи като шега толкова голяма мъка .Не обръщай внимание на никого знам, че е трудно но не им се давай. Много хора търсят само клюки и нищо друго. Да не мислиш че ги боли за нас имам впредвид такива случайни където заговарят. Боже, колко думи съм чула ,но вече не мълча.

# 100
седя аз до ковчега на сина ми,очите ми подути от плач,нямам глас от плачене.всички минават да се простят и да поднесат съболезнования.минава и една от комшииките,прегръща ме и ме пита;а ти къде работеше Rolling Eyesдобре ли ти плащат #2gunfireза миг се сдържах да не я тресна.една братовчедка която беше до мен и я чу така страшно я погледна че оная отстъпи назад и за малко не падна.да плачеш ли или да се смееш.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 3 621
Днес сутринта срещам една "приятелка" , и тя ми казва , че никога е нямало да може да преживее това което ми се случи на мене . Е не издържах и и казах, дано никога не и се налага да разбере колко много или колко малко може да понесе. Омръзна ми да ги чувам тези приказки, все едно аз съм безчувствена и мога да изгубя детето си и да продължа да живея живота ...

# 102
  • Мнения: 825
Нефертити  Hug

# 103
  • Мнения: 3 621
Hug Тебе те чакам много скоро да ни се похвалиш  в другата тема  , още този месец  Hug

# 104
  • Мнения: 825
Hug Тебе те чакам много скоро да ни се похвалиш  в другата тема  , още този месец  Hug
ами още нямам с какво да се похваля  Cry

Общи условия

Активация на акаунт