Юлче яйчице подава - първия Великден се задава!

  • 11 050
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 17 595
Кога трябва да се купят обувки ??Тези ан КК -буйките се скапаха много бързо ( Янче беше права ) и сега трябва да й взимам нещо,ама още се чудя дали да са обувки или пак буйки ,ако не ходи много добре(плете крака сериозно) време ли е за обувки  newsm78
Кати- какво става с зоо-то??????

Ми ще ходим...

Давид не си е унищожил буйките, надявам се и да не го направи.
Чудя се, обаче, като стане горещо как ще е... Едва ли има такова нещо като сандалки за недопроходило бебе...

Някой знае ли дали еднократната помощ при раждане има давностен срок? Аз чак сега съм се наканила да отида да си я поискам, но не знам дали все още имам право.

Има - 3 години.

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
ДУ!
шушоната айде чакам да пуснеш снимки.

Ето, заповядай!   http://www.snimka.bg/album.php?album_id=242085
Аз лично много си ги харесвам тези в спалнята и не съм предполагала че на дървен корниз могат да падат така красиво и подредено, синмките са кофти ама е светло  Rolling Eyes И в хола много си ги харесвам ама стоят по-разхвърляно, естествено там ми ги шиха в една калпава фирма, но някой ден ще ги заменя с по красиви.

# 257
  • Мнения: 521
И аз съм се замислила за тези буйки - чудя се дали въобще да ги купувам??? Имат ли друга алтернатива освен Капчица????Незнам защо си мисля че това е само поредната мода

# 258
  • Мнения: 329
аз пък незнам какво е това Капчица  newsm78.Гъсе- а навън с какво я пускаш да крачи?????
Днес май всички са използвали пълноценно лятното време навън  Sunglasses
Ние бяхме в зоологическата градина ,беше пълно с народ ,а животните определено не бяха голяма атракция-половината спяха,другата си бяха вътре  Rolling Eyes
Малката заспа ,а аз се чудя какво да правя Thinking

# 259
  • Мнения: 122
Здравейте,днес наистина времето беше разкошно!Ние цял ден бяхме покрай плажа и много хубаво си изкарахме,хапнахме и прясна рибка ,а малчо много се радва на морските вълни ,мидите и пясъка dance

Да докладвам,че пробвахме кухнята 2 дена и много ни хареса ,записахме се и за след празниците,за съжаление сега до 7-ми няма да има...така че който се интересуваше и се чудеше,само мога да му препоръчам.Храната е вкусна и добре приготвена.

Зъбките аз реших без паста да ги мия.Моето педи не ми е препоръчвал допълнителни хапченца за зъбките.Незнам дали не е грешка и задължителни ли са... ThinkingДа не би да има значение все пак водата в населеното место каква е,дали е по-бедна или по-богата на флуор ?

За буйките,ние купихме отдавна на Колев и Колев и сме много доволни.Нашите са на дупчици и дишат и са подходящи за топло време! PeaceИначе зная че чак като проходят трябва истински обувки ,които отзад са твърдички да се обуват.


# 260
  • USA
  • Мнения: 559
Ще ми обясните ли откъде се взима еднократната помощ и какви документи трябват? Сега ми светна, че и аз трябва да си я взема.  Simple Smile

# 261
  • Мнения: 122
от отдел социални грижи към съответната община в която е регистрирана майката се дава тази еднократна помощ.Аз ходих и ми дадоха декларация за попълване.Трябва и бг сметка в банката.Ще подам след празниците  .Това като информация имам засега Peace

Жената каза че и за детски и майчински трябва да подам молба.То незнам как стои въпроса като си в чужбина дали трябва наистина да се подава за детски и за майчински ? Thinking

# 262
  • София
  • Мнения: 254
winx, трябват ти актът за  раждане и едно удостоверение за семейно положение (за теб), което се издава от съответната община, мисля че по постоянен адрес. На някои места прибират оригинала на акта за раждане.

Ние днес поставихме личен рекорд - осем часа навън, супер беше!

# 263
  • USA
  • Мнения: 559
Ели_дм, аз не подлежа на майчински и детски, защото не съм осигурена в БГ, но за еднократната смятам да се класирам. Колко точно е тя?

Още въпросчета: На мен бракът ми е легализиран в БГ по местожителство на мъжа (т.е. Русе). От там ли да взема удостоверение? Иначе в паспорта съм си неомъжена  Crazy. Ако отида в моята община и ми дадат удостоверение за семейно положение, което казва, че съм неомъжена (което въобще няма да ме очуди) ще ми дадат ли парите?

Става ли по бг сметка в банката на друг човек, майка ми напр.?

Винаги съм се чудела, как БГ административна мисъл измисля определени процедури. Малко като електронна игра е сюжетът, или роман на Кафка  Thinking

# 264
  • София
  • Мнения: 3 524
хм уинксче утрепа ме с това брака ми е лагализиран по местожителство на мъжа ми?! женени сте в русе ли искаш да кажеш? това по принцип не мисля че има някакво значение за тази еднократна помощ. срока за нея е 3 години.
Еднократната помощ се изплаща от Дирекция "Социално попомагане" по постоянен адрес на майката.
Прилагат се следните документи
1. оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;
2. копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката;
3. удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца /мисля, че се казва още удостоверение за семейно положение/
4. лична карта (за справка).
Освен това, ако искаш да ти ги платят по банков път документ за банковата сметка. Иначе се изплащат в пощенските клонове пак по постоянен адрес.
 Размерът на еднократната помощ при раждане на живо дете по чл. 6, ал. 2 от Закона за семейни помощи за деца за 2007 е 200 лева, за 2008 е 25о и т.н. за второ е 600 а за трето и следващо е по 200 лева (това с оглед увеличаващите се мургави  събратя) Peace

какво ти пише в паспорта също е без значение- може да не си го сменила, макар за това пък да има по принцип административна глоба ако ен го направиш там не помня в какъв срок беше, но те си затварят очите често де. за друга банкова сметка- ми що не, ама ще трябва да ти ги изтегли тя Laughing Laughing Laughing
ако имаш други питанки пиши пак

# 265
  • Мнения: 1 098
Здравейте!
Аз на Дели вече купувам обувки за ходене. Харесват ми моделите на КК и тези на Минимен и Пакпа/ май така се произнася/.
Ками, пускам снимки на моя сладур.
Ние утре заминаваме. Ще си взема компа, ако там има нет ще чета и пиша.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=121156&photo=164

# 266
  • USA
  • Мнения: 559
Ели, много ти благодаря за разясненията.   bouquet Ще се пробвам този път. Женени сме в Лас Вегас, но трябвало брака да се леглизира по местожителство на мъжа, та затова в Русе.

Ех, много е сладък Дели!  Heart Eyes Бубе, а ти си станала 30кг с мокри дрехи  Laughing. Направо супер мацка!

Аз от вчера реших да започна да тичам сутрин, но ще е от утре.  Joy Това защото тр. да отслабна за БГ, защото винаги като си отида там се чувствам като слон. За тук съм ОК.  Mr. Green

# 267
  • Мнения: 384
Дели е очарователен!Красиво дете и много благо!  Heart Eyes Борянче,направо си се стопила!Как го правиш тоя номер та така си отслабнала?
Шушона,много ми харесаха корнизите.А и тия на Хриси.Ама неразбрах какво е това-щори ли някакви или просто корнизи със завеси.  newsm78 Аз съм с щори и пердета.Обичам да ми е светло по принцип до късно денем,защото светлината на лампите ми дразни очите.
Ние днес имахме санитарен ден,разбирайте чистихме до обяд.А Надина от скука си подстрига косата.Много се уплаших като ми донесе отрязаните кичури.Спомних си ,че много мразих такива дни на чистене в къщи,особено неделите всичко живо тупаше и пускаше прахосмукачки.Та веднъж от скука и ние с брат ми се бяхме постригали.После бяхме на едно кръчме с детски кът на вън,много приятно.
Ох,Нико с тва хвърлене ме върна в първи клас.Изпозагубих и играчки и лигавници и какво ли не.От два месеца все хвърля с надеждата че някой ще се върже да му ги подава...някой път ми връщат нещата хората,ама някой път тц.  Confused

# 268
  • София
  • Мнения: 3 524
Ели, много ти благодаря за разясненията.   bouquet Ще се пробвам този път. Женени сме в Лас Вегас, но трябвало брака да се леглизира по местожителство на мъжа, та затова в Русе.
аа това е друго, обаче пак не мисля че има значение това че е в русе. за тях е важен твоят постоянен адрес. обаче сега се замислих друго- акта за раждане на криси Бг ли е?  Thinking

бубе, ама ти верно си изчезнала, не че като бременна беше пълна, за разлика от мен, но сега те няма просто  Shocked а дели е сладур, както винаги  Laughing аз също купих на коко вече обувки за ходене, ами то си е страшно- 3 чифта буйки съдра вече, няма смисъл Rolling Eyes

коко днес има страшна фотосесия с един голдън ретрийвър (не съм сигурна дали се пише така) но горкия пес стоически удържа на набезите на коко да му бръкне къде ли не и ад го скубе и накрая го облиза целия (очи, нос, уши) а коко не спря да се смее и чак да се захласне замалко  Laughing Laughing Laughing

# 269
  • Мнения: 1 098
Благодаря ви момичета.
В момента съм 4 кг по- слаба от преди да забременея. По принцип гледам да ям правилно, спортувам по малко и доста ходя пеша. Честно казано на тези кг се чувствам най- добре.

Общи условия

Активация на акаунт