БЕБЕТА ЮНИ 32 :-)

  • 12 913
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте!

Трънче, къде ти е коремът бе, жена? Все едно съм аз в 5ти месец! поздравления за ентусиазма!  Hug

Какво стана с Пършинг? питам втори път и никой не отговаря, кой си беше разменил с нея телефона, а? Възможно ли е още да е в болницата?

За козунаците... не прочетох рецептата на Бюти, ама часовете правене не ме притесняват толкова, колкото месенето. Аз само съм гледала баба ми как прави козунаци и как си меси тесто за какво ли не десетки пъти, ама все си мисля, че няма да мога да го направя както трябва. Няма да правя козунаци.  Crossing Arms Може би след някоя година с двете си дъщерички ще се заиграем в кухнята и ще си месим-месим, пък каквото стане, ще си го изядем накрая. Ех, че хубаво ми стана - "двете си дъщерички", направо картинка!  Hug

За поредна нощ си лягам и си мисля, как ли ще ммине този път раждането, дали няма от притеснение да кача адреналина и да не ме хване упойката, дали ще изкарам цялата операция без пълна упойка и ще съм свидетел на всичко, ще гушна ли детето си по друг начин, ще ме усети ли то като негова майка от началото и ще се успокои ли или ще заплаче и ще се разстроя, че не ме е "познало", ще се справи ли другото ми дете без мен почти седмица или ще му липсвам! Този път ще се заявя за ВИП стая от началото, за да могат да идват при мен на гости, когато си искат - няма да мога да се откъсна от Билянчето за толкова дълго, а така ми се ще да не й давам повод да си мисли, че сега с бебето ще започне да бъде третирана по по-различен начин от преди, че ще бъде игнорирана!

Също така снощи се размислих, понеже ще ходим за празниците до Бургас и смятаме да оставим Бибка за 1 седмица при нашите като репетиция за лятото (да се наслади и то детето на цяло лято море и време с баба и дядо) - ами как ще се разделим с нея, ще се сбогуваме ли или ще трябва да си тръгнем по-тайно. Ще й липсваме ли, ще страда ли? И си плаках цял час до нея на леглото и знам, че ще плача по пътя за насам, като се приберем вкъщи, вечер като се прибирам от работа и нея я няма! н есме се разделяли и за 1 вечер, все заедно сме си били! мамка му, толкова лесно и воднисто плача - ако някой колега влезе в стаята ми, ще помисли, че нещо се е случило! А в същото време знам, че ако тя е щастлива, хич няма да се притеснявам, нашите ще я гледат с толкова обич и внимание, само тя да ми е спокойна!  Praynig

такива ми ви, Валини вълнения...

# 16
  • Мнения: 17
Какво стана с Пършинг? питам втори път и никой не отговаря, кой си беше разменил с нея телефона, а? Възможно ли е още да е в болницата?
Отговаря, отговаря.  Съвсем наскоро беше - margarete писа по този въпрос. Whistling Не внимаваш напоследък, ВалентинаMr. Green Не си отвличай вниманието с емотикони!  hahaha Пършинг са в болница все още, всичко е наред, но ще стоят докрая май там. Важното е финалът да е успешен! Другото се забравя! Peace

# 17
  • Мнения: 5 713
Какво стана с Пършинг? питам втори път и никой не отговаря, кой си беше разменил с нея телефона, а? Възможно ли е още да е в болницата?

Маргарете писа, аз прочетох, че са добре с бебчето. Още е в болницата.

# 18
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте мацки  Simple Smile
Щях да кажа "Добро утро", че то днес е един такъв мрачен ден и ми изглежда все едно е още рано сутринта. Май днес ще минем без разходки, освен ако не се проясни по-късно..

Гледам, че си говорите за условията в болниците. Ами да ви кажа, сигурно още дълго няма да ги стигнем швейцарците в това отношение, но това, което задължително трябва да изискваме при нас е
1. Нормална хигиена като за родилки (а не като в бургаската болница, където дори душове и капаци на тоалетните чинии нямало Shocked - това е просто един пример, за който наскоро четох във форума - понеже и аз съм бургазлийка и съм съпричастна на проблемите в този град и се възмущавам как все пак в един от големите градове на България родилките нямат никакъв избор къде да раждат и са принудени да се примирят с мизерията в единствената болница, осигуряваща им тази възможност)
2. Нормално човешко и професионално  отношение и грижи от персонала. Защото за съжаление в БГ има много лекари, които напрактика  са такива само на диплома, както и много места, където приемат родилките на конвейр и се отнасят с тях като с неодушевени предмети.
Не мисля, че е толкова сложно дори и при нашите условия да се осигурят тези 2 елементарни нужди. Това са и нещата, на които аз държа в избора си на болнично заведение - не ми трябват вани, аромотерапии и прочие глезотийки - естествено хубаво би било да ги има, но и има много по-важни неща, с които човек не може да направи компромис.

Аз смятам днес да боядисвам яйца - за първа година този Великден ще прекараме в София с мъжа ми, няма да пътуваме до Бургас (аз май не съм толкова смела по отношение на по-далечни пътувания, за разлика от някои от вас  Simple Smile) и съответно сама ще съм отговорна за нормалните великденски процедури. Но козунаци не смятам да меся, много сложно ми се струва, а и не знам дали ще им уцеля печенето в мойта фурна, че тя е малко особена. Така че ще купуваме готови.

Приятни и хубави празници на всички заминаващи занякъде и дано ни е хубаво временцето, че да ни зарежда допълнително със слънчеви емоции  Flowers Sunflower 

# 19
  • София
  • Мнения: 226
Здравейте и от мен,

гледам само 40 дни ми остават по тикера Shocked Узас.

Не ми се щеше да се оплаквам, ама нощес такъв реалистичен кошмар сънувах и толкова ми е криво днес. От друга страна беше все едно гледам филм, истински - за първи път така сънувам - дано не се повтаря. Освен това някаква невралгия отдясно на гърдите ме е стегнала днес - не мога да си протегна дясната ръка Sad

За козунаците да се изкажа - твърдо не. Аз нали съм с две леви ръце, просто не си се представям. И яйцата цяла седмица ги мисля как ще ги правя, та камо ли козунак. Но браво на смелите и умеещите между нас.

Ами желая ви по-приятен ден от моя. Поздрави.

# 20
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравейте  Simple Smile

samimami мерси за темичката отноооово   bouquet

Meg_H, само да се уговорим нещо и веднага ще ти пишем на ЛС да дойдеш и ти, както и на пантерката, че и тя се спотайва нещо  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 389
Като спомена Marvele за сънища, се сетих, че аз пък тази нощ сънувах, че кърмя мъничето. Много сладко - захапа си цицата и започна да си суче без проблем  Simple Smile Дано наистина така стане  Simple Smile

# 22
  • Miami
  • Мнения: 412
Момичета, щях да ви питам някоя от вас ходила ли е на това училище за бъдещи родители организирано от Еврофутбол и кампанията им "Ние чакаме бебе" ? В събота ще са в Русе и аз много се чудя дали ще пропусна много, ако не отида, че ми се иска да пътувам и аз  newsm78
Ако някой знае нещо, моля да ми пише   bouquet

# 23
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета  Hug

Да ви се похваля - днес си взех изпита  Joy Това е най-лесно взетият изпит за цялото ми следване. Той само като ме видя с корема и ме викна първа да мина, след това ми зададе няколко съвсем кратки въпроса (къде знаех, къде - не) и след около 3 минути изпитът приключи - успешно разбира се  Joy Когато бебка порастне, ще й кажа, че тази оценка тя я е изкарала  Mr. Green

samimami, благодаря за темичката   bouquet

Пожелавам на всички, които ще пътуват по празниците весело изкарване  Hug Ние може и да отидем някъде за годишнината (тя ни е на 5 май), обаче още нямаме резервация и сигурно няма да си намерим никъде свободни места  Confused Пък и аз не искам да е много далеч от София... Ще видим в крайна сметка какво ще измислим.

Трънче, страхотна си   bouquet

От снощи пък бебка как се е разритала  ooooh! Чудя се кога спи това дете  hahaha Даже по едно време през нощта се притесних, защото не спираше да раздава шутове, и то доста силнички. Добре че много ми се спеше, иначе щях да се замисля прекалено задълбочено и да реша, че не ме харесва  hahaha Нека ритка, щом така й харесва  Mr. Green Пък и на мен ми е страшно приятно да я усещам постоянно  Heart Eyes

Ох, много се разписах. Извинете ме  Blush Приятен ден на всички   bouquet

П.С. Ооо, сега видях, че днес влизам в осмия месец Simple Smile

# 24
  • Мнения: 148
 Hug Здравейте и от мен, ужасен сив и мрачен ден се очертава, но остават още 2 дни и ще съм си в къщи. Днес ходих да ми правят тест за упойката, та да съм подготвена от рано, че аз както и да раждам ще искам упойка да бият - много ме е страх ooooh!
Мерси за новата темичка на самимами, на всички весело посрещане на празниците, аз няма да меся и да пътувам - в ремонт сме Thinking, дано приключи преди "големия ден", само с детенце яйца ще боядисаме и беж при мама, да сме на чисто поне...
  bouquet записах се Blush

# 25
  • Мнения: 533
Честито на Танита 83 за изпита   bouquet

Момичета, да ви питам нещо, не се ли притеснявате да пътувате?
Ние мислим по Гергьов ден да отидем за 3-4 дни до Търново и на мен хем ми се ходи, хем малко се притеснявам, все пак съм в 8мия месец да не стане нещо  newsm78, чета тук че доста от вас пътуват и на по-дълги разстояния и съм в една чуденка Thinking

# 26
  • Мнения: 616
Ето тук малко инфо за курса: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/475/72/
Старо е инфото, от 2003. провежда се сега в Св. София, на бул. България.
Повече - когато започна  Peace

# 27
  • Русе
  • Мнения: 619
tanita_83, Браво за взетия изпит   bouquet

Вече боядисах яйцата, с голям кеф си нацапах ръчичките, сега са едни такива... отрудени  Laughing Козунаци няма да меся, защото вече и питка не смея да започна да меся - с моето гооолямо тумбаче... сложна работа, а и баба ми беше пратила домашни козуначени кифли в неделя и свършиха  Blush, ама за тях и милото помогна много! Ще си купим и ще си хапнем.  Flutter

Безаварийно на всички, които ще пътуват  newsm01
Приятно изкарване на празниците   bouquet

# 28
  • Мнения: 24
Тук съмммммммм Simple Smile
Ами аз имах тези дни неприятности,но се надявам скоро да се оправят нещата.
Да ви се опла4а,от в4ера съм на антибиотик,заради цистит Sad . Ще си го пия  какво да правя няма как Sad
Ина4е съм по добре,пия дуомокс и доки каза че става за бременни.
Оф сега 4етох темата на априлските мами ,мн гадно ми стана  Cry  Cry  Cry
Хайде лек ден от мен.Кори свиркате ако има нещо .....  Wink

# 29
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!  bouquet
Как е настроението в това мрачно, студено време - такава влага, че чак просмуква през дрехите ми. Бърррр! cold

tanita_83, поздравления за изпита! Понякога е хубаво да си бременна, нали?

Kory, в Перник също идва преди време това училище, организирано от "Еврофутбол". Посетих го - бях писала преди време. Лично на мен ми беше много интересно, темата беше за бременността и раждането. Лекторката - много приятна и увлекателно разказваща акушерка.

Трънче, много добре изглеждаш, поздравления за това, че си толкова спортна натура /което аз не съм, за съжаление, но винаги съм се възхищавала на такива хора!/

Валентина, за съжаление не си единствената с подобни мисли в главата си! То май е нормално, когато очакваш второто си дете... Пък и времето е едно такова - сълзливо, че се чудя как и аз още не съм ревнала... Незнам какво бих могла да те посъветвам /пък се и съмнявам, че точно това очакваш от някой/, но единствено се моля да намерим баланс и по-големите ни дечица да не се чувстват изолирани и ненужни, покрай безкрайните грижи за малките... Praynig

Вчера бяхме на цирк. Чудя се аз ли съм остаряла или пък цирка не предлага вече това, което в моето детство, но ми беше безкрайно скучно. Добре, че поне детенце го хареса. Пък и язди кон /пони/ и не спря да си говори за това конче. Иска да му купим същото - черно, за да си го язди. И сутринта, първите му думи, когато се събуди бяха: "Мамо, да ми купиш конче"... Сега съм се замислила дали пък да не потърся някъде наблизо /мисля, че имаше в околностите на Перник/ конна база и да го водя отвреме-навреме да язди... Много приятен спорт ми се струва.

Veniti, аз лично не се притеснявам да пътувам, не и заради бременността ми. Страховете ми са от друго естество. Въпреки, че не бих, лично за себе си, рискувала да прекосявам на четири колела България... Докато бях бременна с Ивайло не съм се спирала да пътувам /съпругът ми е от Мездра и често "отскачахме" до тях/, но тогава нямахме кола и единственият начин, по който се придвижвахме по тази дестинация, беше с влак, а и обичах да пътувам. Много. Сега вече мразя дори до София да отида. Вече имаме кола и на влак не ни се вози /най-вече на съпругът ми/. Иначе няма страшно - и в другите градове има родилни домове, ако недай си, Боже, се случи нещо!
Приятни празници на всички, които ще пътуват!   bouquet
Яйца се оказва, че ще боядисвам май в.... неделя! Sad

Общи условия

Активация на акаунт