Отглеждам си прасенце,а не детенце.

  • 3 315
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
фантичка, като разказваш за дъщеря си абсолютно веднага се сещам за брат ми като мъничък Simple Smile беше същия, даже си мушкаше и разни гущерчета и жабки по джобовете на панталонките Simple Smile
сега е добро и чисто "дете" на 21 Simple Smile
с времето ще се научи да се пази чиста, а любопитството си е за цял живот Wink тя просто е заета с по-важни неща, радвай се Simple Smile

а пък аз имам точно обратния "проблем"  Confused
прекалено (поне за мен) педантично дете
дори с капка вода да се опръска и започва да се сърди и плаче и иска нова блуза, а често пъти докато се обясняваме, че изобщо нищо страшно не е станало и тя капката изсъхнала вече Simple Smile
в пясъка играе клекнала, защото ако седне, ще си изцапа панталона, ако случайно се изсипе малко пясък по обувките директно излиза да ги тупаме и чистим, пързалките се проверяват надлежно дали са чисти и сухи преди спускане, не са едно и две  ooooh!
и не се карам и повтарям, че не е драма и да се изцапа, ще го изперем, но не би
най-брутално проявление на тази мания за чистота е, че в градината яде само хляб, защото иначе може да се окапе и ... о ужас...

# 16
  • Мнения: 1 172
И моят син е такъв. Не му обръщам внимание. Прибираме го с кола от градината до нас и не ми е неудобно от външния му вид. Ако искам да излезем някъде, винаги нося резервен комплект или минаваме през нас за бързо преобличане.
За мен детето-"прасенце" е едно щастливо и безгрижно дете.

# 17
  • Мнения: 7 263
Фантичка искрено ме разсмя  hahaha hahaha hahaha
В първия момент от заглавието реших, че имате проблем с килограмите и се приготвих да съветвам за здравословно хранене пък то какво било.
Ми описанието което си дала би могло да "лепне" в мъжки род и на двете отглеждани от мен прасенца.
Лъчи най-редовно го прибирам с толкова пясък в обувките, че ако го събирах досега да съм напълнила езерото Ариана, е добре де по-малката му част.
Нямаме панталони без кръпки на коленете, включая от миналата седмица и най-новите му дънки.
Боби също е виден свинчо, най-редовно се прибира кален и потен ... дори и с най-новите си дрехи в края на деня изглежда като манекен на магазин втора употреба, докато не минат през пералнята.
Аз обаче рядко се карам за такива неща / само за пясъка в обувките дудна/. Имам си тактика - на игра се излиза с анцузи, чиято цел е именно да бъдат мърляни. Пера, суша и наново....
Изобщо не се карам, за това че са се изцапали.
Ноктите ги карам да си ги мият със стара четка за зъби, всяка вечер се къпят и аз си ги гушкам чистички и ухаещи на сапунче. Това че през деня се развяват като гаврошовци се надявам да отмине с възрастта.
Мен повече ме тревожи тоталния далтонизъм на големия - може да облече жълта тениска, с червено - син суичер и турско син ии зелен панталон  #Crazy #Crazy #Crazy Shocked
Но пък вече се научи, че всеки ден се облича нова тениска и че дезодоранта се слага след къпане  Crazy

# 18
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ох,Лени-какви килограми.
 От този изследователски дух не ни остава време да ядем.Хърбаво ми е детето,разхождаме едни кокали само. Joy Joy Joy
 

# 19
  • Мнения: 1 645
doda,след сутрешното излизане я преобличат задължително. ooooh!
 Вечер аз си я прибирам омазана,и ако няма още един комплект дрехи се червя по уиците докато се приберем. Embarassed

Ето онзи ден реши че трябва след градината да отидем да му купим една играчка.
Да ама той целият омазам,сто петна по панталона,как да го заведа така...........
Не ще да се преобличе в къщи,а аз нямах 2 комплект дрехи.
И кво срам не срам в ХипоЛенд отиваме за играчката
Ужас,ние с баща му спретнати а той мърляв до козирката.............

T o n i  това с водата и при нас го има.
Една капка и блузата трябва да се смени..........
Абе пълен парадокс.........
Влиза в най - големите буклуци,ръцете му са като на коминучистач - а капка вода да му пръсне,и на секундата блузата или там каквото е е свалено

# 20
  • Мнения: 1 172
Лъчи най-редовно го прибирам с толкова пясък в обувките, че ако го събирах досега да съм напълнила езерото Ариана, е добре де по-малката му част.

Ох, подсети ме за един от малкото случаи, в които ми беше много неудобно от вида на детето. Взех го от градина и много бързахме да стигнем до един магазин за обувки, за да му изберем някакви. Огледах детето на тръгване от градината - изглеждаше учудващо добре и реших да не го преобличам. Влязохме в магазина и избрахме обувки, дойде време да ги премерим. Откопчавайки маратонката на синковеца и сваляйки я от крачето му, от нея се изсипва едно добро количество пясък. Ужасих се. Ужасих се и от вида на чорапите му - нещо средно между жълтеникаво и кафеникаво. Все едно не ги е обул сутринта, а преди 10 дни.
Та се наложи първо да се извинявам да пясъка, после да избирам чисти чорапи (добре, че в повечето магазини за обувки продават и чорапи), и чак тогава да пристъпим към меренето. А детето каза само "Мамо, това е само малко пясък, не е страшно".

# 21
  • Мнения: 9 990
Да споделя и моята разлика значи.Голямата-чистофайница, с едни дрехи можеше 3 дена да кара и да не проличи.А е от децата-по цял ден навън които са.И в яслата така-ни покапана, ни нищо.Напоследък е станала по-"нормална", все да се цапа леко...
Малката-ужасТ.Мърлява някак стои често до сестра си.Ама-дам и солета- тя със солетата се омаже, за нещо друго-направо няма да ви описвам как го яде-не умее-награбва го с цялата ръка и започва някак юмрука да си яде, едни лиги, едни трохи, направо ме вртиса...то няма бърсане това.Честои се преоблича по 3 пъти на ден това дете.Да не бера срам дет се вика, не че на мен ми е зор да е аптекарски чиста.Дразня се от момента за хранене, защото хем отваря устата, лапа каквото там има и погнусена го изплюва върху себе си.На сестра и една капка не излизаше от устата, това като че ли не, ами съвсем нарочно си го прави...Реших-спирам да я храня и си решавам проблема !Каката, за първи път на море като беше осъзнато-взе мокра кърпичка да си бърше краката от пясъка....егати.Дребна-взе и си гребна с лопатка да си хапне... ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 203
Явно си отглеждаш бъдещ археолог  Laughing А шегата настрана, въобще не й се притеснявай, ще отмине и това Simple Smile, само търпение му е майката, даааа

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И дъщеря ми се цапа. Нищо , че е вече голяма. Разговаряме за това, но много ефект не виждам. А от градина я взимам често омърляна и рошава. Преобличам я и така си тръгваме не става по друг начин.

# 24
  • Мнения: 7 263
Ох,Лени-какви килограми.
 От този изследователски дух не ни остава време да ядем.Хърбаво ми е детето,разхождаме едни кокали само. Joy Joy Joy
 
Ми с този генетичен потенциал и аз се зачудих, но в тоз шарен свят Flutter hahaha hahaha
И моя Лъчи е кожа и кокал  Laughing по подобни причини - винаги има нещо по-интересно за правене от яденето.
А като включиш и темперамента - харчи колкото цял квартал енергия, от де да напълнее детето  hahaha

*SV* и ние имахме подобна случка, добре че продавачката беше печенаи го обърна на майтап, но аз потънах в земята от срам  Embarassed

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Хоп и аз с вас! И моите юнаци са същите. Много се цапат. Миналата година малкия беше седнал да си рови в една градинка в Морската градина. Много време се заигра и аз чак се зачудих и реших да отида отблизо да видя какво прави. И о ужас!!!!!!!!! Rolling Eyes Градинката е била поливана и съответно земята мокра и кална - той затънал в кал до кокълчетата, дупето дето бил седнал и то, ръцете му, че си мазал и по лицето.......... Исках да се  #2gunfire. Добре, че беше лято, че го събляках гол, увих го в одеало, метнах го в количката и в къщи.

# 26
  • Мнения: 173
Важно е да са ни живи и здрави дечицата.
Всичко останало са бели кахъри

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сетих се какъв татко видях миналата седмица в парка. Извел дъщеричката си, но тя с едни светли жълти дрешки. Катери се тя по пързалката, пуска се и о, ужас, таткото: Малее, виж как се нацапа, майка ти ще ме убие. Взе я и я сложи на друга играчка, тя обаче се затича с едно момченце в тревата и падна. Таткото пак разтревожен, започна да я изтупва и тръгна да се прибира с думите: "Прибирам те вече, че си станала много мърлява." А бяха постояли няма и 15мин.
Нищо им няма на децата. Аз винаги на излизане взимам със себе си дрехи за преобличане, че в пясъка и тревата нищо, ами по локвите е по-страшно.

# 28
  • Мнения: 9 990
Лиляна  Hug
аз лично не страдам, когато се изцапат.Понякога не смогвам с дрехите просто.Особено сега в това време, когато бавно съхнат.А лятото е най-лесно, особено аз с момичетата-рокли памучни обожавам и  е много лесно да сложиш допълнителна дрешка/аййй, спя като пиша напоследък/ в чантата си.Ама сега и якета да нося...трудно е.Пък малката е змей-не е да се изцапа навън с нещо докато играе, ами докато яде най-се цапа-и якето-като оповръщано-пък като го изпера...поне 5 якета и трябват... Crazy

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 17:36 от пенелопа

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Пенелопа, ние с тебе общи неща имаме
гледам и моите са като твоите - сина големия чист ходи /е все пак е момче и не е идеален, но изпада в истерия ако се накапе, намаже или нещо подобно/
щерката, мърля се и просто не забелязва...художник тя ще става, щото с всичок дето може гледа да маже....затов май се раздвам че не иска още на гърне
ужассссс
не ми е жал за дрехите, не ме мързи да ги пера...но просот тя се маже по лицето, по косата....в ушите даже....
да не говорим че вечнво ходи като цигле мръсна, но просот не смогвам /глредам си ги сама/
Пенелопа, ад ги съберем двете да мърлят манджа в някоя "кочинка" Wink

Общи условия

Активация на акаунт