Слугиня ли е българската жена?

  • 14 414
  • 227
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 477
RadostinaHZ далеч съм от мисълта да се отказваме от удобствата, които ни предлага цивилизованият свят.По-скоро исках да изтъкна ,че ако съвременните жени сме слугини, то нашите баби какво следва да са били  newsm78Да натиснеш копчето на автоматичната пералня не е кой знае каква работа в сравнение с това запалиш пеща в 4 сутринта и да месиш хляб цяла нощ.Аз се радвам, че живея в този цивилизован свят и именно ,защото работата ми у дома е улеснена максимално не се самоопределям като слугиня...

# 196
  • София
  • Мнения: 3 900
Ау, ами тогава пък на първобитните хора какво ли им е било, а?

# 197
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
Според мен - твърдо да. И си  е малко като супержена.

# 198
  • Мнения: 1 477
Ау, ами тогава пък на първобитните хора какво ли им е било, а?
Най-вероятно плачевно е било и тяхното положение.Ако можеха само за ден да се възползват от нашите удобства  Whistling

# 199
  • София
  • Мнения: 3 900
Да, а пък сигурно тези след нас по същия начин ще говорят и за нас, колко ли трудно ни е било без техните удобства.

# 200
  • София
  • Мнения: 62 595
RadostinaHZ далеч съм от мисълта да се отказваме от удобствата, които ни предлага цивилизованият свят.По-скоро исках да изтъкна ,че ако съвременните жени сме слугини, то нашите баби какво следва да са били  newsm78Да натиснеш копчето на автоматичната пералня не е кой знае каква работа в сравнение с това запалиш пеща в 4 сутринта и да месиш хляб цяла нощ.Аз се радвам, че живея в този цивилизован свят и именно ,защото работата ми у дома е улеснена максимално не се самоопределям като слугиня...

Били са и те същите слугини като сегашните жени. Разликата е единствено в оръдията на труда. Натискането на едно копче може да не е кой знае какво усилие, но мръсните дрехи не отиват самички в пералнята, нито сами се простират навън, нито сами се гладят. Същото важи и за яденето, освен ако не се готвят само полуфабрикати в микровълновата. И като се сметне и цялата нужда от организиране на съответните дейности, ето ти минали няколко часа само в тези занимавки.

# 201
  • Мнения: 1 216
...със съпруга ми /мароканец/, гледаме рекламите и сравняваме - какви са те там....

 Още нещо - много ме впечатли -представете си като хуманитарен работник, съм била и по мисии в страни от 3-тия свят, и в стара Европа, по и като човек, живеещ в София, за мене е нормално по тротоарите да има я паднали клони, я "препятствия". Учудих се като избърза на една софийска улица, да махне клон, за да не се спъна, внимава да не се спъна по плочките, които "хлопат" . Веднъж говорихме за нещо - отново, свързано с междучовешки взаимоотношения и той каза "аз да не съм турчин

Въх  Laughing
Мъжът ти точно така ли го каза? Много са смешни такива определния- обобщения! Внимавай, утре и за себе си може да чуеш нещо Simple Smile
Интересно как някои хора искат останалите да са толерантни към тях, а те не подхождат със същото.
Същото важи и за българските мъже, доста неща са се изписали в този форум- как българките са все жени хубави и достойни, а мъжете не струват Simple Smile

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 06:54 от Г-жа Броненосец

# 202
  • София
  • Мнения: 3 900
Същото важи и за българските мъже, доста неща са се изписали, интересно българките са все жени хубави и достойни, а мъжете не струват Simple Smile


Честно казано, това е и моето мнение - хубавите круши прасетата ги ядат.

# 203
  • Мнения: 1 216
Същото важи и за българските мъже, доста неща са се изписали, интересно българките са все жени хубави и достойни, а мъжете не струват Simple Smile


Честно казано, това е и моето мнение - хубавите круши прасетата ги ядат.

Аз нямам такива наблюдения, може би, защото никога не съм имала такава нагласа! А и зависи кой какво разбира под '' хубави ябълки'' Simple Smile, отстрани може всякак да изглежда!

Млада си, не си вкарвай подобни мисли в главата, човек в крайна сметка получава това, което заслужава!

# 204
  • Мнения: 4 300
Добре де, аз нещо не вдявам. Тук в КМ и Нашият дом е пълно с  жени, носещи обувки за по 200-300 лв и нагоре, които имат сушилни, перални, прахосмукачки роботи и т.н.
Колко време е нужно да се напълни една пералня? За колко време се местят дрехите от пералнята в сушилнята? На мен лично тея дейности + сгъването на прането ми отнемат не повече от 20 минути на ден. Като сложиш и пълненето на миялната стана половин час. Готвенето е въпрос на желание, а чистенето- вижте темите за домашните помощници.
Някак не мога да повярвам как  90% от съфорумките са слугини, а другите 90% имат такъв стандарт ( хубави дрехи, обувки, жилища и техника).

# 205
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Някак не мога да повярвам как  90% от съфорумките са слугини, а другите 90% имат такъв стандарт ( хубави дрехи, обувки, жилища и техника).
Остави ги съфорумките, тук всеки си пише каквото си иска. Огледай се около себе си- чия е грижата домът да е почистен, а манджата- сготвена?
А с какво едните 90% изключват другите?

# 206
  • София
  • Мнения: 62 595
Как готвенето ще е въпрос на избор като храта е едно от най-важните неща за нормалното ни съществуване като организми! Каквото и да си говорим, очевидно е, че полуфабрикатите и кръчмарската храна не са особено здравословни. Всички знаем, че в ресторантите нямаме никакъв контрол върху качеството на вложените продукти, как се маринова месо с изтекъл срок на годност, за да не мирише, как се пържи в едно и също олио седмици наред и т.н. Поне за себе си и за своето семейство не мога да си представя как ще ги храня с боклуци и ще очаквам да сме здрави. Не мога да се съглася с подценяването на готвенето, все едно е най-лесно пренебрежимата дейност вкъщо. Всъщност храната е по-важна от прането и чистенето. А като се наложи да се готви 2 пъти на ден и то както трябва да се спази целия технологичен процес, ето ти литнали 3 часа.

# 207
  • Мнения: 106
Не трябва да е слугиня,защото в един дом всички са равни.В моето семейство е така и аз много се радвам за това.Старая се да възпитавам двамата си сина,да помагат,така както прави  и съпруга ми.

# 208
  • Мнения: 263
И в моето семейство такова понятие не съществува. Синът ми често помага в чистенето. Съпругът ми му доставя удоволствие дори да ни изненада понякога с нещо вкусно приготвено от него. Прави чудесни погачи, пици, а за Великден ни изненада с разкошни козунаци.

# 209
  • Мнения: 106
И в моето семейство такова понятие не съществува. Синът ми често помага в чистенето. Съпругът ми му доставя удоволствие дори да ни изненада понякога с нещо вкусно приготвено от него. Прави чудесни погачи, пици, а за Великден ни изненада с разкошни козунаци.
Поздравявам всички от твоето семейство didi   smile3501 Според мен това е любовта-разбирателството и уважението.

Общи условия

Активация на акаунт