Слугиня ли е българската жена?

  • 14 407
  • 227
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 263
Благодаря  БУРГАС ДШbouquetРадвам се, че и във вашето семейство е така и така трябва да бъде! Peace

# 211
  • Мнения: 606
С изклчение на готвенето,понеже в къщи не се готви,чистенето и прането са изцяло моя грижа.
Карали сме се по въпроса,но.....вече не му говоря за това щото няма смисъл.
Въпреки това,не се чувсвам като слугиня.

# 212
  • Мнения: 3 423
В общия случай да. Освен
ако няма прекрасни цици.

# 213
  • Мнения: 606
В общия случай да. Освен
ако няма прекрасни цици.
Laughing Laughing

# 214
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
в нашето семейство ,със съпруга ми си разделяме домашната работа.Случвало се е той да чисти и да мие пода,да мие чиниите или да готви.Той е против това,че домашната работа е задължение на жената. Peace

# 215
  • Мнения: 136
В повечето случеи ДА

# 216
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
С малки изключения, българската жената е тази, която върши повечето домакински задължения. Мъжете често се изразяват: Аз помагам многоооо на жена си. Да, ама само помага, основното го върши Тя. Този манталитет е насаждан през годините и продължава да се насажда. В една серия на "Тя и Той" Силвия попита Мартин до колко градуса загрява фурната и той отговори 500  Laughing - Ама това да не е доменна пещ?  Joy

# 217
  • Мнения: 4 965
Не знам за другите жени, но аз не съм!!!

# 218
  • София
  • Мнения: 62 595
С малки изключения, българската жената е тази, която върши повечето домакински задължения. Мъжете често се изразяват: Аз помагам многоооо на жена си. Да, ама само помага, основното го върши Тя. Този манталитет е насаждан през годините и продължава да се насажда. В една серия на "Тя и Той" Силвия попита Мартин до колко градуса загрява фурната и той отговори 500  Laughing - Ама това да не е доменна пещ?  Joy


Точно. И мен ме дразни това с "мъжът ПОМАГА" да се чисти и т.н. Което автоматично означава, че жената е абонирана за тези дейности, а той ако иска, случайно между другите си по-важни ангажименти (които в много семейства са мачовете, събирането с приятели и т.н.) може да помогне. Но той е свободен да избере дали да се включи, а жената няма никакъв избор.

# 219
  • Мнения: 56
Всяка една жена слугува. Важното е да не я имат за слугиня и тя да не се чувства такава.

# 220
  • Мнения: 14 506
за съжаление "да"  - манталитетът на 99 % от мъжете е такъв.

скорошен случай:
мъжът ми пазарува в супера и от пазара и хваща такси. шофьорът му казва - "какво си се натоварил, нямаш ли жена да пазарува?"   #Crazy

# 221
  • Мнения: 277
ми тъй де!той само да седи на масата с вилица и лъжица в ръка и да чака!
а жена му да се прибира от пазара с торбите,от които стърчи зарзават! Joy

# 222
  • Мнения: 2 131
ми тъй де!той само да седи на масата с вилица и лъжица в ръка и да чака!
а жена му да се прибира от пазара с торбите,от които стърчи зарзават! Joy
Каква мила картинка, направо се разчувствах  Rolling Eyes

# 223
  • Мнения: 1 425
мъжът ми пазарува в супера и от пазара и хваща такси. шофьорът му казва - "какво си се натоварил, нямаш ли жена да пазарува?"   #Crazy
Ако бакшишите са ти пример за акъл и за отношение като жена ...

Българската жена е такава каквато сама си избере. Ако си избере мъж който я третира като слугиня ще бъде такава. Ако си избере мъж който я уважава ще бъде уважавана.

# 224
  • Мнения: 4 762
Слугиня е всяка жена, която допуска да бъде превърната в такава.
Аз пера, готвя, мия, чинии но не го правя с перзумцията че така трябва и че точно аз съм единствения човек, който е задължен да го върши.

Общи условия

Активация на акаунт