Великден идва с козунаци и яйца, МАЙска мама чака своите слънца(31)

  • 17 119
  • 274
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 425
ееее, Prizmo ,само толкова ли???Леле...
Ама кажи как се 4увстваш,страх ли те е?? Rolling Eyes
Стискам ти палци за сряда,и едно хубаво беб4е Praynig Praynig Hug Hug
Ех и ти скоро ще си видиш беб4ето.....

# 181
  • Мнения: 60
На 18.04. преди обяд започнаха контракции, които бяха както винаги, нищо по-различно. Вечерта към 11 часа започна постепенно да зачестяват и започна частично да ми изтича водата, оказа се, че спукването е високо и може да се удължи задържането на беба още ден два, за да и съзреят дробчетата. В 1 часа отидох в болницата и ме включиха на система с магнерот, но вместо да намалеят, контракциите зачестиха и станаха по-силни. В 5 часа сутринта ми включиха окситоцин и се започна. Малката така зверски ме риташе по сърцето, че получих ужасни болки от ляво, които боляха повече от контракциите. Към 5.45 ме качиха на масата за раждане, но контракциите ми изчезнаха и раждането стана много трудно за мен и малката, правих много изкуствени напъни и с помощта на натиск върху корема и срез, както и ловките ръце на акушерката малката се появи на бял свят. Веднага я включиха на кислород, защото дробовете и не бяха съзряли. Само измяка и когато и почистиха пътищата изплака.
Оказа се, че стомахчето и не приема храната и я повръща, започнаха да я хранят със сонда. Назначиха и антибиотик и на следващия ден я включиха на система. Вдигна и температура и и назначиха втори антибиотик. 4 дни не ми я даваха, т.е. не я бях гушкала изобщо. На втория ден започнах да се цедя, за да и осигуря качествена храна. Така и носих кърма и само я гледах от далеч. Когато ми я дадоха, се разплаках, не можех да повярвам, че вече е при мен.
Вчера и снимаха главичката и ми казаха, че всичко е наред. Изследванията и също бяха хубави и  днес ни изписаха. Това беше моето раждане, дано при вас е по-лесно.

# 182
  • Мнения: 158
Insatiable, алабала вече ти е отговорила какво количество е и при мен беше кажи речи толкова,но и премесена с малко кръв,то е нормално,като желе е неприлича точно на течение,по-гъсто,уф стига съм обяснявала,че е гадно ,а този път ми падаше малко по малко всеки ден или през ден, колкото да ме нацапа само,колкото 2-5стотинки,лепне едно такова,абе аз го оприличавам на силикон
не се тревожи това че пада неозначава раждане ,някой казват ,че до 24-48часа жената раждала ,но не е истина,аз инае да съм родила в 8-мия

много се радвам че ви хареса кошарката и аз само си я глеткам и побутвам и забърсвам,дюшечето не съм разопаковала нека си стои в найлона,както и чаршахите и дрешките ,няма да ги нареждам,че и в шкафовете влиза прах пък не се знае кога ще се родим
сега да се оплача че едвам ходя вечеи то като патица леко разкрачена,имам чувството ,че ми се смъкна корема още ,всяко движение на бебо е болезнено,всяка крачка,дори като легна и настрани и корема ми се облегне на леглото пак ме боли,честно неиздържам вече,спрях си магнезия вече,незнам вие пиете ли още?
mama Vesi ще ми е интересно да видя и вашата кошарка
Prizmo ще ти стискаме палци миличка
алабала да взема да ти запиша телефона и на теб за вестител,че всичко се случва,искаш ли миличка
Gery_s добре дошла искаме снимкиииииии Hugмалеее гери чак сега прочетох разказа ти било е страшно,миличка,направо ми настръхна кожата,много сте преживели,но за сметка на това вече сте добре и сте живи и здрави, голямо браво

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 23:33 от maminka_sladinka

# 183
  • Мнения: 2 910
Ех, Гери, поизмъчила си се с раждането и след това и дано занапред имате само хубави моменти с бебка Hug

Prizmo, ще чакаме хубави вести и от теб в сряда Hug

# 184
  • Мнения: 16
ми страх ме е естествено
преди като знаех че ще е нормално като че ли по не ме беше страх
сега ще взема някой номер от вестителките да пиша като мине

# 185
  • Мнения: 369
Христос Воскресе!
Желая на всички ви много здраве,щастие и не на последно място прекрасни бебчета и леко раждане!

# 186
  • Мнения: 2 910
ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ!!!
ЖЕЛАЯ ВИ МНОГО ЗДРАВЕ, БЛАГОПОЛУЧИЕ, ЩАСТИЕ И НАЙ- КРАСИВИТЕ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТА ЗА ВСИЧКИ НИ!!!

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 17:35 от reniuga

# 187
  • Мнения: 1 792
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ МОМИЧЕТА!
ЗДРАВЕ ЗА ВАС И СЕМЕЙСТВАТА ВИ И ЕДНИ ЗДРАВИ ПРЕКРАСНИ БЕБОЦИ Hug

# 188
  • Мнения: 332
Христос воскресе! Много да сме здрави, здрави да са бебчета ни и всички около нас!Честито на обебилите се мами! Много да са здрави господата и госпожицата! Мамите много бързо да се възтсановяват и да се радват на съкровищата си!
Ивали, много сладък бебчо, пу пу Simple Smile
Гери, и на теб добре се завърнали в къщи. Не е било лесно равдането, но дано занапред всичко с бебка да е като по вода!

тапата, първият път като че ли я видях, но не съм сигурна. Беше не много като количество, слузеста маса, с леко кафяв отенък. Не родих в близките 3 дена след падането й.
И кой каза, че си е прготвил багажа? sundey  май беше ти ... аз така си приготвих багажа миналичт път, ден или два преди раждането, ама хич и не бързах де, бчх се настройла след термин да раждам, ужким така било с първескините...след 2 дена, като влезнах в баняата да се изкъпя, пък и реших да се избърна, една хубава и дълга баня си направих, и ш 2:30 започнаха първите леки контракции...... чвно с тези несъзнателни приготовлению съм подканила тогава бебо да излиза....

весели празници, и на запътващите се към родилното, много леко раждане, сладки здрави бебчета да гушкате, и да знаете, че стискаме палци непрекъснато!

# 189
  • Мнения: 0
Христос Воскресе! Бъдете здрави и щасливи майки на едни прекрасни бебчета!



Хайде всяка да грабва по яйце и да почваме easter

# 190
  • Варна
  • Мнения: 175
Христос Возкресе! Воистина возкресе ! За здраве,живот и сила!

Весел празник с близки и роднини и... да спечелите всички битки easter easter
Скоро и тази -  easter

# 191
  • Мнения: 258

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ ЗА ДА СПАСИ ЧОВЕЧЕСТВОТО И ДА СЪЗДАДЕ ВРЪЗКА С БОГА. СЕГА ТОЙ Е СВЕТИЯ ДУХ И ЖИВЕЕ В СЪРЦАТА НИ.

НЕКА СЛЕДВАМЕ ПРИМЕРА МУ И СЕ ОБИЧАМЕ, ТАКА КАКТО ТОЙ НИ ОБИЧА
!


БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, МНОГО ЩАСТЛИВИ ЖЕНИ И МАЙКИ И НЕКА ВИНАГИ БЪДЕТЕ ЗАОБИКОЛЕНИ ОТ ХОРА, КОИТО ВИ ОБИЧАТ И ПОДКРЕПЯТ.

ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА
  Heart Eyes

     

# 192
  • Мнения: 529
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И СЕМЕЙСТВАТА НИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТА НА ФИНАЛА.Геги измъчила си се,но забрави го важното е,че сега сте добре исте си вкъщи.Prizmo ще стискаме палци за сряда и ще чакаме вести,че ти си далечко. easter easter easterГери ти в Пазарджик ли ражда ,в коя болница и при кой лекар?

# 193
  • Мнения: 236
Христос возкресе! Здраве, щастие и любов на всички!

Ончето, ЧЕСТИТО!  bouquet

# 194
  • Мнения: 16
ХРИСТОС ВОЗКРЕСЕ

много здраве и щастие

Общи условия

Активация на акаунт