За самотните жени....

  • 5 430
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
Самотата е състояние отвъд наличието на много хора и шумни празници около теб.

И аз като Лизбет ще се чувствам най-несамотна ако мога да си остана сама през следващите 10 дни.

По празниците преди всичко се чувствам уморена от нагнетени очаквания, от задължителното "празнично" настроение.

# 16
  • Мнения: X
Е и по мое разбиране е така,както казваш,Kasidy. Но познавам хора с далеч различни разбирания от нашите. За тях самотата е прекрасно състояние на духа и тялото и предполагам,и всеки опит да бъдат изкарани от това състояние го смятат за грубо навлизане в личното им пространство. Така,че макар да не ги разбирам, уважавам избора им и не ми остава нищо друго,освен да повярвам,че са щастливи в своята спокойна самота Hug

# 17
  • Мнения: 386
 Twisted Evil честно казано се издразних на това мнение

"Не съжалявам никак жените в разцвета на силите си, които заради големите си претенции все видиш ли не случват на подходящия."


аз пък съжалявам жените, които заради малките си претенции, видиш ли, са случили на напълно неподходящия

била съм сама на празници, но на двата празника, в които съм била с "мъже-големи компромиси" съм се чувствала в пъти по-зле!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 839
Точно затова е казано - по-добре сама, отколкото зле придружена.

# 19
  • Мнения: 9 990
Пък и не на всеки му е писано да срещне човека, с който да се събере в двойка  перманентно.И ако не е и болезнено привързан към роднините си-сиреч да  НЕ живее с родители-третират го като самотник...

# 20
  • Мнения: 2 448
Ами на мен ми е супер гадно по празници, но не заради самота, а точно обратното. Че няма къде да отида на спокойствие и да релаксирам, а вместо това трябва да се трепя от приготовления и да изтърпя наложителни срещи с роднини, на които да се усмихвам и да "дакам". А още по гадно е , когато се случи да няма пари в момента и да си пръсна последните стотинки , за да съм в крак с празнуващите и после да кърша пръсти. Ама кво да се прави има изградени обществени порядки, от които не мога да избягам.

# 21
  • Мнения: 750
Самотните жени такива,които никога не са се омъжвали ли са? Whistling
Имах 8 годишен брак....през което време по-сама никога не съм била!
Радвам се,че приключих с тази 'самота'! Mr. Green
Кеф,кеф,кеф... newsm68

# 22
  • Мнения: 4 733
Twisted Evil честно казано се издразних на това мнение
Честно казано това ми е мнението, дразни си се няма проблеми Simple Smile

# 23
  • Мнения: 750
Оф....за трети път чета ''За смоТаниТе жени''...... Joy Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 2 448
Оф....за трети път чета ''За смоТаниТе жени''...... Joy Joy Joy Joy
Чак аз те харесах. Wink

# 25
  • Мнения: 5 940
Самотата при някой е избор, при други стечение на обстоятелствата. Според мен все пак това състояние, за което говориш е характерно за много млади, нестабилни жени, скъсали току що с голямата им ,според тях самите, любов. Нищо, че после ще срещнат още дузина такива любови. За младостта е характерно драматизирането. Зрелостта докарва и на обстоятелствено несъществуващите в двойка определен вид самодостатъчност.

# 26
  • Мнения: 3 268
Празниците са тежко изпитание не само за жените,а за самотните хора изобщо.Може да нямаш половинка в живота,но пък да имаш семейство,което те обича и това също може да направи човек щастлив.

# 27
  • Мнения: 5 370
Не мога да разбера едно-какво удоволствие ви доставя обсъждането на подобни теми?
Кой как/защо не се е оженил? Кой/как/защо е/не е родил??
Колко точно /защо е самотен?
А давате ли си сметка, че може би сипвате сол в нечия рана? (нищо, че форумът е Бг-Мамма, тук пишат и доста НЕ-мами.
Или-какво ми пука, викате, важното е да пишем там нещо си. Whistling
П.С. Реагирам по този начин точно защото дълго време съм била в описаната от авторката ситуация. Но да ви успокоя, че не е било от "суперизисквания" и критерии, а поради тоталното неналичие на свободни и свестни мъже.

# 28
  • Мнения: X
Не мога да разбера едно-какво удоволствие ви доставя обсъждането на подобни теми?
Кой как/защо не се е оженил? Кой/как/защо е/не е родил??
Колко точно /защо е самотен?
А давате ли си сметка, че може би сипвате сол в нечия рана? (нищо, че форумът е Бг-Мамма, тук пишат и доста НЕ-мами.
Или-какво ми пука, викате, важното е да пишем там нещо си. Whistling
П.С. Реагирам по този начин точно защото дълго време съм била в описаната от авторката ситуация. Но да ви успокоя, че не е било от "суперизисквания" и критерии, а поради тоталното неналичие на свободни и свестни мъже.
Именно това имах предвид като попитах за неомъжените ли става въпрос Peace
Просто като се мине през онази за никога неомъжвалите се, та през другата за тези с многото бракове, а сега и през тази, човек може да побелее и да се сбръчка от извода който ще си направи за това колко всъщност всички са толерантни.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

От собствения им избор.
Не съжалявам никак жените в разцвета на силите си, които заради големите си претенции все видиш ли не случват на подходящия.


И все пак може би тези жени са много по-свободни, от другите, чийто страх именно от тази самотата ги хвърля в обятията на първия срещнат. Който впрочем винаги е неподходящ.
Има самота и самота, както  и избор и избор  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт