Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 31

  • 31 192
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, аз съм готова с първата торта. Бързах да я направя днес, защото утре ще си я взимат, а и за неделя имам една за 20 души. Това ми е първата плетеница с крем Simple Smile



# 16
  • София
  • Мнения: 2 113
Момичета, благодаря ви за щедрата оценка! Вашето мнение е изключително важно за мен, защото вие сте ми вдъхновение!

Сега по същество,
mozila, marulka_s, дозата е една, да, не бих казала, че става много голяма, (за по-добра представа - поставката от кутия за торта, върху която е на снимката е за 30 см диаметър торта.) На мен ми се получи малко повече елипса и реших да я оставя така без борба, че да може да мине и за яйче:)) Кремовете...да, след големите мъки над тях (violetblue,тук беше епопеята) се сгъстиха, но продължавам да смятам, че проблемът е технологичен, не на рецептата (petja, кажи как да позная кога да спра да варя baby_neutral) Все пак, налагаше ми се да "пълня" между блатовете, след като съм ги завила, той просто се слягаше. Отгоре, преди покритието си нанесох немалък слой маслен крем, защото яйчният доста преобладаваше и ме беше страх за покритието..намазах и отстрани, но малко, защото, при това нареждане, там е по-малкият проблем, но пък има да се изравнява малко там, където свършва последната, външна лента...

Бъни, това отстрани е поредното умотворение, хрумнало ми от зор (аз все такива май ги правя), имах остатъци от фондани (обикновен- бял, зелен и маршмелоуз-розов), та реших по вдъхновение от Estell да направя тортата като шарено яйце, но нещо не ми стигна това, което разточих, отделно зеленото се напука (друг забелязал ли е, че оцветеният фондан се скапва по-бързо?)...Така се наложи да правя лента, която да "завие" мазалото...После застлах и картонената кора (че виж, по нея епопеята си личеше) и да наредя животните (кутията ми е ниска за торти с украса и не можах да я затворя с животните отгоре, но аз и без друго след като сложих ябълковия цвят, се отказах да ги редя там...)

Ами това е...многословна бях, но така някой ще си хване поука от премеждията ми:)))

ПП: Пепи, разкошна е! Трудно ли се работи с крем? Ти преди се въздържаше от него, а сега си направила нещо, което няма как да е по-добре!

Светли празници, момичета!

# 17
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Пак торти ,да се ненагледа човек HugГолеми красоти ,голяма работа.........,Чак като гледам не ми се захваща,щото знам,че и на малкия ви пръст не мога да стъпя ,особено за моделирането Embarassed
Знам,помня,че се обсъждаше за блатовете на торта Династия ,кой крем е подходящ,но не се сещам newsm78 Аз лично не съм правила Муса на Танита и ми се иска,а и вече си купих продукти за него,но незнам дали падхожда на Династията????!!!!!
ВИЕ какво ще ме посъветвате за Муса на Танита.......кои блатове да ползвам?
купих шоколадов пудинг Peace

# 18
  • Мнения: 1 271
Пепи,  smile3501 smile3501 smile3501
А тревата от какво е?Много апетитно изглежда.

# 19
  • Мнения: 668
Ето дами - моят опит от фондан Мермелоуз (незнам на български дали така се пише  Embarassed )
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=238923&photo=11
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=238923&photo=6

Пепи - тортата е супер!!! Направо да я грабнеш от монитора и да я изядеш.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 550
много хубави торти!
надявам се в неделя и аз да се включа с моето творение  Simple Smile

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, благодаря ви  Hug  Крема отвън е масло с кондензирано мляко. И кафевия и зеления са оцветени с боички Simple Smile
Оказа се че няма нищо страшно при работа с крем  Mr. Green

thedragonbg, страхотни рози  Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 14:59 от _Пепи_

# 22
  • Мнения: 484
Пепи,много е сладка тортата!  bouquet
thedrahonbg,розите са чудесни!  bouquet

# 23
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Пак съм тук.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 113
Момичета, благодаря ви  Hug  Крема отвън е масло с кондензирано мляко. И кафевия и зеления са оцветени с боички Simple Smile
Оказа се че няма нищо страшно при работа с крем  Mr. Green

Може и аз да се престраш един ден да опитам нещо с крем:)

Като каза кондензерано мляко, сутринта си мислех, че трябва да го споделя с вас, но щях да забравя - значи, вчера пекох едни малки козуначета, в 2 ок.20см-ови форми (ръчна направа от картон и ал. фолио, същите, които ползвах за блатовета на Цветнишката ми торта с кравките), исках да имам конус в средата и понеже не прежалих никоя керамична чаша, в трескавото търсене мернах в хладилника 2 кутии - кондензирано подсладено и неподсладено, отворени и около 2 пръста съдържание останало...завих ги с фолио и намазана хартия и готово, свършиха работа, но не това споделям - тъй като не пресипах съдържанието им, оставих го вътре, то след ок 1час печене се беше много добре карамелизирало  - и двете млека!!!! Така че, ако ще правите торти с карамел и ако ще печете козунаци с дупка в редата - ето, отворете кутията и печете...Simple Smile Предполагам, че за пълна кутия ще трябва повече козунаци да се изпекат:)

# 25
  • Мнения: 1 117
Пепи, страхотна кошница Simple Smile
Аз сглобих Магнетена , но правих две дози ,че само една ми се стори малка тортичка.И рязах на по тънки ленти-8 броя. Отгоре и без това ще имам" надстройка " за тортата.
Забърках и сместа за Татяна - на бабето ще правя торта Wink

# 26
  • Мнения: 6 758
Пепи,разкошна торта  smile3501

Да ви покажа и моята,която не е кой-знае какво.Но все пак е само за домашна употреба.Вътре е "Татяна".Правя я за първи път.Украсата е от най-обикновена растителна сметана цък

# 27
  • Мнения: 326
Пепи, поздравления и от мен .. чудна е тортичката  chef
може ли да споделиш рецептата за масления крем с кондензирано мляко baby_neutral нещо все не успявам да го направя този маслен крем... все си личи пудрата захар вътре и стои на бучици от нея.. сея захарта.. бъркам с миксера и пак Embarassed

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Благодаря на Димитрина за обясненията, сега пък съм в размисъл, дали да не направя двойна доза торта  newsm78
Ще го мисля още малко и после ще действам. Иначе идеи имам доста в главата, но за сега не се е избистрило, как да правя украсата и с какво.

# 29
  • На небето
  • Мнения: 5 530
silrai, Мая е станала страхотно. Ти всеки път ме впечатляваш все повече.  ooooh!
dimitrina73, много е нежна тортичката ти, страхотна е. Peace
Пепи, чудесна тортичка.

Общи условия

Активация на акаунт